Kürdan Kullanmak Diş Temizliği İçin Sakıncalı Mı?

Kürdan Kullanmak Diş Temizliği için Sakıncalı Mı? Diş Temizleme Yöntemi, son zamanlar da merak konusu olan ağız ve diş sağlığı için kürdan sakıncalı mı…

Kürdan Kullanmak Diş Temizliği İçin Sakıncalı Mı? Diş Temizleme Yöntemi

Kürdan Kullanmak Diş Temizliği için Sakıncalı Mı
Sayfa İçeriği: Kürdan Kullanmak Diş Temizliği İçin Sakıncalı Mı, Diş Temizleme Yöntemi, Diş İpi İle Diş Temizliği Yöntemi, Kürdan Kullanılmalı Mı, Dişleri Kürdan İle Temizleme, Kürdan İle Temizlik Olur Mu, Diş İpi Neden Kullanlmalı, Kürdan Kullanma, Diş Eti İltihaplanması, Diş Eti Kanaması

Kürdan kullanmak diş temizliği için sakıncalı mı, hakkında merak edilen soruya yanıtı uzmanlar vardi. Uzmanların açıklamarına göre kürdan kullanımının nadir olması gerektiğinin altını çizdi. Diş temizliği için kullanmakta olduğunuz kürdanların, diş sağlığı için sakıncalı olduğunu vurgulayan uzmanlar. Diş aralarına takılmakta olan besinlerin temizliğini yapmak için kullanılan kürdanların, diş etine zarar verdiğini belirtti. Yapmış olduğunuz diş temizliği sırasın da, kırılan kürdanların diş eti iltihaplanmalarına da yol açabilmektedir.

Diş eti temizliğiniz için kullanabileceğiniz en iyi yöntem ise, diş ip kullanmanızdır. Diş ipi ile dişlerinizin arasın da kalan besinleri rahatlıkla çıkarabilir vede diş etlerinize zarar vermemiş olursunuz. Günümüz de diş ipi kullanan kişi sayısı az olduğundan, her lokanta gibi yerlerde kürdan var olduğu için insanlar kürdanı daha çok tercih etmektedir, bilmeniz gerekir ki kürdanın diş eti için sakıncaları bulunmaktadır.

DİŞ İPİ İLE DİŞ TEMİZLİĞİ YÖNTEMİ

Diş ipini, işaret parmağı ile baş parmağı arasında gerili tutarak, dişlerinizin arasında hafif şekilde yukarı vede aşağı doğru hareket ettirin.

Bir dişten, diğer dişe geçerken ipin temiz olan bölümlerini kullanın.

4 cm diş ipini açıklıkta bırakarak, 40 cm’lik ipin büyük kısmını orta parmaklarınızın çevresine dolayın.

Diş ipini ağızınızdan çıkarmak için, ipi dişinizden yukarı vede dışarı taşımak için aynı ileri geri hareketlerini yapın.

Diş ipini tüm diş yüzeyleriniz de hafifçe gezdirin vede ipin diş eti çizgisini geçtiğine emin olun. Diş ipini sakın zorlamaın, aksi taktirde hassas diş eti dokusu kesilmesi yada doku ezilmesi yaşanabilir.

Kürdan Kullanmak Diş Temizliği İçin Sakıncalı Mı, sayfamız da kürdan kullanmak diş temizliği için sakıncalı mı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğerki kürdan kullanmak diş temizliği için sakıncalı mı yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kürdan kullanmak diş temizliği için sakıncalı mı sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Güneş Işınları Vücuda Zararlı Mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed