Kuzey Kore Ülkesinde Satılması Yasak 10 Ürün Sıradan Yasak Şeyler!

Kuzey Kore Ülkesinde Satılması Yasak 10 Ürün Sıradan Yasak Şeyler! Kuzey kore ülkesinde sahip olamayacağınız bir çok yasak ürünleri derledik.

Kuzey Kore Ülkesinde Satılması Yasak 10 Ürün Sıradan Yasak Şeyler!

Kuzey Kore Ülkesinde Satılması Yasak 10 Ürün
Kuzey Kore Ülkesinde Satılması Yasak 10 Ürün

Kuzey kore ülkesinde okadar çok tuhaf yasaklar varki, duyunca bizlerde şaşkına düştük. Sizlerde bu yasakları duyduğunuz zaman şaşkına düşeceksiniz. Kuzey kore ülkesinde satılması yasak olan ürünler derlerken şaşırmamak elde değil. Hiç bir zaman sahip olamayacağınız ürünleri siz değerli dostlarımız için yazımızın devamında bulabilirsiniz. Yasak olan 10 ürün sıradan yasak şeyler aslında tuhaf olarakta nitelendirmemizde sakınca olmadığını düşündük.

1- Coco Cola Kuzey kore’de coco cola satışı yasak. Ülkeye girişini bile yasaklayan kuzey kore ülkesi bu ürünün amerika yayılmacılığın bir simgesi olduğunu düşünerek yasaklamıştır. Marketlerinde ise, cola cola yerine, ona benzer başka içecek satılmaktadır.

2- Saç Stili Kuzey Kore’de devlet başkanının saç stili şeklinde, saçları kestirmek yasak. Devletin belirlemiş olduğu saç modellerini kestirmek uygundur.

3- Saç Boyası Kuzey kore ülkesinde, saç boysınında satılması yasak. Saçlarınızı ne olursa olsun asla başka bir renk olmasını sağlayamıyorsunuz. Kuzey Kore ülkesinde ki her insanın hepsi siyah saçlıdır. Karaborsadan saç boyası bulup alınırsa vede saçlar boyanırsa suç sayılmaktadır. Rejime karşı sayıldığından ise ceza alıyorsunuz.

4- Starbucks – Mc-Donald Kuzey Kore ülkesinde, starbucks ile mc-donald gibi markalarda bulunmamaktadır. Ülkeyi yöneten komenist parti, bu markaların kapatalist sistemi temsil ettiğinden yasak koymuştur. Bu markaların yerine ise yerli oluşumu getirdiler.

5- Kot Pantolon Ülkede kot pantolon giymekte yasak. Amerika birleşik devletleri kültüründen sayıldığından, kot pantolon giyilmesi yasaklanmıştır. Ülkeye hiç bir şekilde kot pantolon sokulmuyor vede yerliside üretilmemekte. Bunun için ise herkes kumaş pantolon giymektedir. Eğerki ülkede bir şekilde kot pantolon giyerseniz ceza alıyorsunuz.

6- Yabancı Filmler Ülkede yasak olan bir başka ürün ise, yabancı filmler. Ülkede zaten fazla sinema salonuda bulunmamaktadır. Olan sinema salonlarında ise yabancı ülke yapımı olanlar gösterilmiyor. Dvd satışıda yasak, alınmamaktadır. Ülkede internet olmadığı için isede, internetten film indirme gibi birşeyde yok.

Kuzey Kore Ülkesinde Tuhaf Yasaklar

7- Yabancı Grup Müzikleri Yabancı grup müzikleride ülkede bulunmamaktadır. Televizyon kanallarında sadece devletin izin vermiş olduğu müzik programları yayınlanmaktadır. Onlarda rejimi yapan provakandasını yapan şarkılardan başka birşey söylemiyorlar.

8- İphone vede Akıllı Telefon Kuzey Kore ülkesinde akıllı telefon vede iphone satışları yasak. Bir çok uygulamayı kullanamadıkları vede oyunları oynayamadıkları anlamı taşımaktadır.

9- Pirsik Ülkede, pirsik satışı vede takmakta yasak. Kuzey kore ülkesinde bunun gibi yasakları ihlal edenleri takip eden polisler bulunmaktadır. Eğerki sizi takarken yakalarsa, hemen mahkemeye çıkarmaktadır.

10- Video Oyunları Kuzey Kore ülkesinde bir diğer yasak ise video oyunları. Popüler olan oyun konsolların satışıda ülkede yapılmamaktadır. Ülkede çok az kişinin bilgisayarı bulunmaktadır.

Kuzey Kore Ülkesinde Satılması Yasak 10 Ürün, tuhaf ama yasaklara uyulmadığı taktirde cezalar uygulanmakta. Kuzey kore ülkesinde ilginç olan bu yasaklar, rejime karşı olarak uygulanmakta. Eğerki siz değerli dostlarımızın aklına takılan sorular varsa yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Yazımızdan arkadaşlarınızıda haberdar etmek isterseniz onlarla paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Şarj Ömrü Uzun Süre Giden Telefonlar Hangisi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed