Menekşe Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Menekşe Bakımı Nasıl Yapılmalı? Menekşe Nasıl Yetiştirilir? Menekşe çiçeği özelliği ile ilgili bilinmesi gerekenleri yazımız da sizler için hazırladık.

Menekşe Bakımı Nasıl Yapılmalı? Menekşe Nasıl Yetiştirilir?

Menekşe Bakımı Nasıl Yapılmalı
Sayfa İçeriği: Menekşe Bakımı Nasıl Yapılmalı, Menekşe Nasıl Yetiştirilir, Menekşe Bakımı Nasıl Yapılır, Menekşe Çiçeği Özelliği, Menekşe Çiçeği Nasıl Bakılır, Menekşe Çiçeği Nasıl Yetiştirilir, Menekşe Çiçeği Nasıl Çoğaltılır, Menekşe Çiçeğinin Bakımı, Menekşe Nasıl Sulanır

Menekşe bakımı nasıl yapılmalı ile ilgili bilinmesi gereken bazı pratik önerileri siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Menekşe nasıl yetiştirilir? Hakkın da merak ettiklerinizi yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. Menekşe çiçeği özellikleri ve menekşe çiçeğinin bakımı hakkında tüm her şey sayfamızda yer almakta. Sizde menekşe çiçeği nasıl çoğaltılır? merak ediyorsanız yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Peki menekşe bakımı nasıl yapılır? Detayları ile yazımız da paylaştık.

MENEKŞE BAKIMI NASIL YAPILIR?

Menekşe çiçeği, tropikal iklimleri sevmektedir. O yüzden gün ışığına ihtiyaç duyarlar. Yalnız direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalmaları menekşe çiçeğine zarar verebilmektedir.

Menekşeler için her zaman küçük delikli saksı kullanın. Geniş ve derin saksılar menekşe çiçeği için uygun olmayabilir.

Menekşe çiçeklerini sulamak için oda sıcaklığın da, klorsuz ya da kloru uçurulmuş su kullanmanız gerekmektedir. Sulama ise saksı altlığından bol su ile yapılmalıdır. 15 dakika sonra saksı altlığından su kalmış ise fazla olduğuna işaret olmaktadır. Suyu dökün.

Torflu toprak yani, yoğunluğu düşük vede nemli toprak özelliğinde olanları tercih edin. Ponza, elit, vermikülit gibi mineralleri toprağa ekstradan ilave edebilirsiniz.

Menekşe Bakımı Nasıl Yapılmalı, yazımız da hazırladığımız menekşe bakımı ile ilgili önerileri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki menekşe bakımı nasıl yapılmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Menekşe bakımı nasıl yapılmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çocuklar Ne Zaman Tek Başına Yıkanabilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − 10 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed