Mistik Topaz Taşının Özellikleri Nelerdir?

Mistik Topaz Taşının Özellikleri Nelerdir? Mistik Topaz Taşı Ne İşe Yarar? Mistik topaz taşının faydaları ile ilgili bazı bilgileri yazımız da derledik.

Mistik Topaz Taşının Özellikleri Nelerdir? Mistik Topaz Taşı Ne İşe Yarar?

Mistik Topaz Taşının Özellikleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Mistik Topaz Taşının Özellikleri Nelerdir

Mistik kelime kökeni bakımından, tasavvufa ait olan, esoterik, öğretiye bağlı kimse anlamlarına gelmektedir. Topaz’da ısıya dayanıklılığı ile bilinen vede katışıksız form da iken renksiz görülen değerli taştır. Bu anlam da iki kelimenin bir arada olduğu bu taş, güce işaret ettiğini göstermektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için mistik topaz taşının faydaları nelerdir? vede mistik topaz taşı ne işe yarar? İle ilgili soruların cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Mistik topaz taşının özellikleri nelerdir?

Tarih boyunca , farklı alanlarda kullanılmış olan değerli taşlar, M.M 4 bin yıl sonların da özellik ile Mısır vede Mezopotanya’da mücevherat alanında değerlendirilmiştir. Değerli taşlar, taşımış oldukları ruhani özelliklerin fiziki dünyaya temas edebilmeleri bakımından, her dönemin inancına vede modasına adapte edilerek herkes tarafından ilgi görmeye başlamıştır. Yazımızın devamına giderek mistik topaz taşının özellikleri ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Mistik Topaz Taşı Ne İşe Yarar?

Mistik Topaz Taşının Faydaları

Bağışıklık sistemini güçlendirir,
Zeka vede yetenekleri geliştirir,
Sezgi gücü vede cesareti verir,
Zihin açıklığı verir,
Göz hastalıklarına karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır,
Ruhsal gelişim sağlar,
Zalimlerin zulmünden, kötü karakterli kişilerin kötülüğünden koruduğuna inanılır.

Mistik Topaz Taşının Özellikleri

Mistik topaz taşı; Ateş topaz, alaska buzu, gökkuşağı topaz vede karayip topaz gibi çeşitli adlarla da bilinmektedir. Mistik topaz doğa da, doğal yollardan elde edilen bir taş değildir. Titanyum buhar işlemine tabi tutularak elde edilen şeffaf topaz türüdür. Kimyasal formül vede grubu Al2 SiO4 (F,OH)2’dir. Sertlik derecesi 8 olan, bu değerli taş bir çok rengi içeriğinde barındırmasıyla da bilinmektedir. Bir çok çakra için etkilidir. Yalnız boğaz vede taç çıkra başta gelmektedir. En değerli vede saf mistik topaz taşları Brazilya’dan çıkarılmaktadır. Pakistan, Çin, Nijarya, Rusya vede Sri Lanka’da da mistik topaz taşı çıkarılmaktadır.

Mistik Topaz Taşının Özellikleri Nelerdir, mistik topaz taşı manevi anlam da olduğu kadar iyileştirici etkisi de bulunmaktadır. Sertlik derecesi 8 olan, bu değerli taş bir çok rengi içeriğin de barındırmaktadır. Bir çok çakra için de etkilidir. Yalnız boğaz vede taç çakra başta gelmektedir. Eğer ki sizin de mistik topaz taşının özellikleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Mistik topaz taşının özellikleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da mistik topaz taşının özellikleri, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Omega 3 Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed