Muhabbet Kuşu Bakarken Nelere Dikkat Etmeli?

Muhabbet Kuşu Bakarken Nelere Dikkat Etmeli? Muhabbet Kuşu Özellikleri, Muhabbet kuşu nasıl bakılır? İle ilgili bilmeniz gereken bazı püf noktalar.

Muhabbet Kuşu Bakarken Nelere Dikkat Etmeli? Muhabbet Kuşu Özellikleri

Muhabbet Kuşu Bakarken Nelere Dikkat Etmeli
Sayfa İçeriği: Muhabbet Kuşu Bakarken Nelere Dikkat Etmeli, Muhabbet Kuşu Özellikleri, Muhabbet Kuşu Bakım Önerileri, Muhabbet Kuşu Nasıl Bakılır, Muhabbet Kuşu Bakımı, Muhabbet Kuşu Temizlenir Mi, Muhabbet Kuşu Yıkanır Mı, Muhabbet Kuşu Özellikleri

Muhabbet kuşu bakarken nelere dikkat etmeli ile ilgili bilinmesi gereken bazı püf noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Muhabbet kuşu özellikleri hakkında merak ettiğiniz tüm her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Muhabbet kuşu nasıl bakılır? ve Muhabbet kuşu temizlenir mi? sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki muhabbet kuşu bakarken nelere dikkat etmeli? Detayları ile yazımızdan bulabilirsiniz…

Muhabbet kuşları, kafes kuşu olarak bilinmektedir. Bu kuşların adı gibi birbirleri ile muhabbet etmeyi sevdiği için tek başlarına kaldın mı sıkılabilirler. Sizde muhabbet kuşuna her daim ilgi gösterir onunla kalabilirseniz memnuniyetsiz hissetmeyecek vede alışma süresinde kolaylık olacaktır. Muhabbet kuşları kafeste olmaktan mutluluk duyar vede kafeste kendilerini güvende hissederler. Muhabbet kuşlarının uzun süreli yaşamaları için temizliğine vede ilgi fazlalığına dikkat etmelisiniz. Sizler için yazımız da muhabbet kuşu bakımı hakkında en doğru yöntemleri hazırladık.

MUHABBET KUŞU BAKIM ÖNERİLERİ

MUHABBET KUŞU NASIL BAKILIR?

Muhabbet kuşunuza yem verir iken onların sevdiği yemleri vermeye özen gösterin. Çok fazla yem koysanız bile muhabbet kuşunuzun hoşuna gitmedikçe yemeyecektir.

Muhabbet kuşunuzun kafesi küçük olmamalıdır. Daha rahat hareket edebilmeleri için kafesiniz geniş olmalıdır. Kendilerini doğada gibi özgür hissetmeleri gerekmektedir. O yüzden geniş vede ideal kafes tercih etmelisiniz.

Muhabbet kuşları soğuğa aşırı derece hassastır. Kış ayların da kesinlikle dışarıda, yaz aylarında ise ceyeran da bırakmayın. Rüzgar alan yerlere muhabbet kuşunu bırakmayın yoksa hastalanır vede ölür. Aşırı güneş altında da kesinlikle muhabbet kuşunuzu bırakmayın.

Kafesin üzerine tünek alanı yaparsanız muhabbet kuşunuz her yere tuvaletini de yapmayacaktır. Muhabbet kuşları bu tür tünekler ile tuvalet eğitimini kolaylıkla almaktadır.

Muhabbet kuşları en çok tüy dökmeye meyilli hayvanlardır. Stresin kaynağı ise yerini beğenmemesi, ilgi beklemesi, yalnızlıktan sıkılması ya da verilen yemler ile alakalı olabilmektedir. Bu durum karşısın da ise vakit kaybetmeden veterinere mutlaka götürülmeli vede ne olduğu tespit edilmelidir.

Muhabbet kuşunuza vitamin dozlarını veterinere danışarak vermelisiniz. Sebze vede meyvelerden ekstra verilmesinde sakınca bulunmamaktadır.

Kafesin de her zaman gagalarını pürüzsüzleştirme için kullanacağı gaga taşı bulundurmaya özen gösterin.

Muhabbet kuşunu yıkamak yerine, kafesine küçük geniş kaba su koyarak kendi kendine yıkanmasını sağlayabilirsiniz.

Dişi kuşların yumurtalarına asla dokunmamanız gerekmektedir. Dokunduğunuz da kırarlar. Bu durumda ise yavruya zarar gelme olasılığı oluşmaktadır.

MUHABBET KUŞU BAKIMI

Muhabbet kuşu kafesinin gün aşırı gazete kağıdını değiştirmelisiniz. Bu durum dışkıların kokmaması vede böceklenme yapmaması açısından önemlidir. Kuş pislik içerisin de kaldıkça kendini asla mutlu hissetmez.

Kafesin içine ayna kesinlikle koymayın. Ayna yerine bir tane daha muhabbet kuşu daha almanız onun can sıkıntısını gidermekte fayda sağlamaktadır. Muhabbet kuşlarına aynalar olumlu etki bırakmamaktadır.

Muhabbet kuşunun suyunu her gün değiştirin. Musluk suyu veriyorsanız, bir gün önceden pet şişede bekletilmiş sudan verin. Bu sayede kloru ölmüş bir su olacağından muhabbet kuşunuzun sağlığı açısından önemlidir.

Muhabbet Kuşu Bakarken Nelere Dikkat Etmeli, yazımız da hazırladığımız muhabbet kuşu bakımı hakkında önerileri bulabilirsiniz. Sizde muhabbet kuşu bakarken nelere dikkat etmeli, yazımız hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Muhabbet kuşu bakarken nelere dikkat etmeli, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızı sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bamyanın Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × five =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed