Muhabbet Kuşu Peynir Yerse İshal Olur Mu?

Muhabbet Kuşu Peynir Yerse ishal Olur Mu? Muhabbet Kuşu Ne Yemez? Muhabbet kuşu peynir tüketirse ne olur? Hakkında merak edilen bazı bilgiler yazımızda.

Muhabbet Kuşu Peynir Yerse İshal Olur Mu? Muhabbet Kuşu Ne Yemez?

Muhabbet Kuşu Peynir Yerse ishal Olur Mu
Sayfa İçeriği: Muhabbet Kuşu Peynir Yerse ishal Olur Mu

Muhabbet kuşlarına peynir verilmesi oldukça yanlış bir davranıştır. Bazı kişiler, bazı peynirleri muhabbet kuşuna verileceği konusunda belirtsede bu yanlıştır. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için muhabbet kuşu peynir tükerise ne olur? ve muhabbet kuşu ne yemez? Soruları ile ilgili cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Muhabbet kuşu peynir yerse ishal olur mu?

Muhabbet kuşunun peynir tüketmesi, peynirin kıvamı kuşun yutması için oldukça tehlikelidir. Gagasına vede boğazına yapışabilmektedir. Bu yüzden en doğru kararı kuşunuz için veteriner hekimi belirlemektedir. Yalnız bazı veteriner hekimleri, muahbbet kuşları için peynirin uygun olmadığını belirtmektedir. Muhbabet kuşu için bazı uzak durulması gereken besinlerde bulunmaktadır. Onlar insanların tükettiği her şeyi yiyemezler. Çünkü vücut yapıları, fiziksel özellikleri vede daha bir çok neden buna engel olmaktadır. Süt ürünleri de muhabbet kuşlarının uzak durmaları gereken besinler arasındadır. Muhabbet kuşları laktoz intoleransıdır. Süt ürünlerindeki laktozu sindirebilme özelliğine sahip değiller. Bu nedenle peynir gibi yiyecekleri tükettiklerinde, bir çok sorunla karşı karşıya kalabilirler. Süt ürünlerinden olan peynir, oldukça fazla yağlıdır. Muhabbet kuşları, peynir yer ise sindirim sistemine zarar verir ve ishal durumu görülebilir. Bu yüzden dengeli diyete sahip olmaları lazım. Çok fazla yağlı gıdalar beslenme sorunlarına neden olmaktadır. Yazımızın devamına giderek muhabbet kuşu peynir tüketirse ne olur, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Ne Yemez?

Muhabbet Kuşu Peynir Tüketirse Ne Olur?

Muhabbet kuşlarının beslenmeleri, sadece onlar için özel olarak üretilen yemlerden oluşmalıdır. Atıştırmalıklar beslenmelerinin küçük bir payını alabilmeli. Böylelikle hem farklı lezzetler tadabilir, hem de kilo almazlar veya vermezler. Bu sayede sağlıkları da bozulmaz. Laktoz enzimi üretemeyen evcil canlılardan biri de muhabbet kuşlarıdır. Vücutlarında laktoz parçalama görevi bulunmaz. Bununla birlikte, kuş yetiştiricilerinin ortak görüşü, peynirin muhabbet kuşları için sağlıklı besin kaynağı olmadığıdır. Peynir verilen muhabbet kuşlarında, bazı sağlık sorunlarıda görülmektedir. Bu sağlık sorunların bazıları;

Kronik ishal,
Böbrek hastalıkları,
Zayıf metabolizmaya sahip olma,
Büyümenin yavaşlaması,
Kalp atış hızında bozukluk.

Muhabbet kuşlarında kronik ishal vede diğer hastalıklar oldukça ciddi durumdur. Sonucunda ölüm olması da ihtimaldir. Peynir tüketen muhabbet kuşlarında, hastalıklar kısa sürede ortaya çıkmaz. Peynirin zarar vermediğini vede faydalı olduğunu dahi düşünsenizde, farkında olmadan muhabbet kuşunuzun ömrünü kısaltıyor olabilirsiniz. Eğer ki muahbet kuşuna kalsiyum ihtiyacını karşılamak adına, peynir vermek istiyorsanız bunu daha sağlıklı şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Brokoli, ıspanak vede kara lahana gibi yeşil yapraklı sebzelerde de kalsiyum vardır. Haftada bir defa kuşunuza, bir yaprak ıspanak asabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Peynir Yerse İshal Olur Mu

Muhabbet kuşuna, en etkili kalsiyum takviyesi, gaga taşı tarafından yapılabilir. Yalnız sıradan gaga taşları ile değil. Sıradan olan gaga taşları, sadece gaga törpüleme işine yarar iken, kalamar kemiği dediğimiz gaga taşları diğerleri gibi hem uygun fiyatlı, hem de sıradan olan gaga taşlarından çok daha faydalıdır. Çünkü bol miktarda kalsiyum barındırmaktadır. Muhabbet kuşunuz gagasını törpüler iken, ağzına bir miktar gaga taşı gelmektedir. Bazı muhabbet kuşları, bu tadı çok sevmektedir. Böylelikle muhabbet kuşları, kalsiyum ihtiyaçlarını karşılamış olmaktadır.

Muhabbet Kuşu Peynir Yerse İshal Olur Mu, eğer ki sizin de muhabbet kuşu peynir yerse ishal olur mu, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Muhabbet kuşu peynir yerse ishal olur mu, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da muhabbet kuşu peynir yerse ishal olur mu, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Gergedan Gribi Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed