Mutfak Fayanslarını Temizleme Yöntemleri

Mutfak Fayanslarını Temizleme Yöntemleri Mutfak Fayansları Nasıl Silinir? Mutfak fayansları temizleme ile ilgili bazı püf noktalarını yazımızda hazırladık.

Mutfak Fayanslarını Temizleme Yöntemleri Mutfak Fayansları Nasıl Silinir?

Mutfak Fayanslarını Temizleme Yöntemleri
Sayfa İçeriği: Mutfak Fayanslarını Temizleme Yöntemleri

Bir çok ev kadınlarının sorunları haline gelen mutfak fayanslarını temizleme oldukça yorucu ve can alıcı olmaktadır. Mutfakta yer alan fayanslar zaman içinde kirlenmekte ve bu durum bir çok ev hanımını da zora sokmaktadır. Sizde mutfak fayanslarını temizleme yöntemlerine yazımızdan ulaşabilir ve temizleyebilirsiniz. Yazımızın içeriğin de derlediğimiz mutfak fayansları nasıl temizlenir? ve mutfak fayansları nasıl silinir? Soruları ile ilgili bilgilere bulabilirsiniz. Peki mutfak fayanslarını temizleme yöntemleri nelerdir?

Mutfak evde en çok kir tutan yerlerden biridir. Mutfak fayansları arasında meydana gelen yiyecek atıkları, yağ lekeleri ve biriken çeşitli kirler zaman içinde temizliği yapılmadığın da, çıkmaz hal almaktadır. Evde en çok kullanılan yer olan mutfak, tuvalet vede banyo fayansları temizlenmez ise zaman içinde inatçı kirlere neden olmaktadır. Bu yüzden fayanslar arasında bulunan beyaz kısımlar yağ vede kir dolarak sararmaya başlamaktadır. Bu nedenle de seramiklerin sıklıkla vede detaylı şekilde temizlenmesi lazım. Sizde yazımızın içeriğinden mutfak fayansları temizleme yöntemlerine ulaşabilir ve nasıl bir yol izleyeceğini öğrenebilirsiniz.

Mutfak Fayansları Temizleme Yöntemleri

Mutfak Fayansları Nasıl Temizlenir?

Seramik olan fayansları detaylı biçimde temizlemek vede yağlardan arındırmak için kimyasal malzemeler yerine doğal malzemeler ile yapılan ürünler kullanılmalıdır. Sizde eviniz de bu doğal malzemeleri kendiniz hazırlayarak, seramik fayansları detaylı şekilde temizleyebilirsiniz. Mutfak fayansların da meydana gelen yağların yok edilmesi vede seramik fayansların derinlemesine temizliğin de sirke tercih edilmesi etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

Tencere içine 4 lt ılık su alarak, yaklaşık 100 ml sirke, 3 yemek kaşığı boraks vede 100 ml kadar da amonyak ilave edin. Tüm hepsini ekledikten sonra iyice karıştırın ve boş şişenin içine boşaltın. Bu karışımı çıkmayan yağ lekelerin üzerine sıkarak sünger yardımı ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Mutfak Fayanslarını Temizleme
Mutfak Fayanslarını Temizleme

Soda vede su çıkmayan yağ lekelerini zahmetsiz ve zorlanmadan çıkaran başka bir yöntemdir. Bunun için kovanın içine 1 lt su vede yaklaşık 5 yemek kaşığı soda ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız karışımı süngerin sert kısmına alarak fayanslar da yağ lekesi bulunan yere güzelce ovalayarak gezdirin. Çıkmayan lekelerden kurtulduğunuzu göreceksiniz. Beyaz sirke ile soda da bir diğer çıkmayan lekeler için iyi bir çözümdür. Bunun için süngerin üzerine biraz soda vede biraz beyaz sirke koyarak direk fayans aralarında bulunan derzleri güzelce ovalayın. Ovalama işleminden sonra en az 10 dakika bekleyin ve ıslak bez yardımı ile durulayın. Fayans beyaz kısımlarındaki çıkmayan lekeleri çıkarmak için diş fırçasını da kullanabilirsiniz.

Mutfak Fayanslarını Temizleme Yöntemleri, fayanslar da çıkmak bilmeyen lekeleri buhar uygulaması ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz. oldukça pratik yöntem olmasına rağmen buhar makinesinin maliyeti oldukça yüksek olduğu için fazla tercih edilmemektedir. Yalnız buhar makinesi ile suyun sıcaklığı yaklaşık olarak 145 dereceye kadar ulaştığından anında inatçı lekeleri çıkarabilmektedir. Bu işlemi de hiç çıkmayan fayans lekeleri için tercih edebilirsiniz. Eğer sizin de mutfak fayanlarını temizleme yöntemleri, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Mutfak fayanslarını temizleme yöntemleri, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da mutfak fayanslarını temizleme yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Vücut Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed