Mutfakta Neler Yapılmaz?

Mutfakta Neler Yapılmaz? Mutfakta Yapılmaması Gerekler Nedir? Mutfakta uyulması gereken kuralları sizler için yazımız da düzenledik.

Mutfakta Neler Yapılmaz? Mutfakta Yapılmaması Gerekler Nedir?

Mutfakta Neler Yapılmaz
Sayfa İçeriği: Mutfakta Neler Yapılmaz, Mutfakta Yapılmaması Gerekler Nedir, Mutfakta Uygulanmaması Gerekenler Nelerdir, Mutfak Önerileri, Mutfakta Uyulması Gereken Kurallar, Buzluğa Sebze Koyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Buzluk Kullanma Önerileri, Mutfakta Yapılan Hatalar

Mutfakta neler yapılmaz ile ilgili bilinmesi gereken bazı hataları siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Mutfakta yapılmaması gerekenler nedir? Hakkında ev hanımlarının merak ettiklerini yazımızın devamında derledik. Mutfak önerileri vede mutfakta uyulması gereken kuralları sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Peki mutfakta neler yapılmaz? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ev hanımlarının en çok zaman geçirdikleri yer mutfaktır. Burada hem çalışan kadınlar, hemde evde vakit geçiren kadınlar mutfakta seri olmaları, el çabukluğu istekleri olması istedikleri aralarında yer almaktadır. Kadınların çoğu mutfakta zaman geçirmeyi sevmekte ve mutfakla ilgilenmekten asla şikayetçi değiller. O yüzden genelde evde en temiz tutulan yer mutfak’dır. Burada pratik olmayı doğru kullanmakta önemlidir. Yoksa pratik yapmaya çalıştığınız herhangi bir şeyde olumsuz vede sağlıksız sonuçlar doğabilmektedir. Yazımız da sizinle mutfakta uygulanmaması gerekenleri derledik.

MUTFAKTA UYGULANMAMASI GEREKENLER NELERDİR?

Mutfak zeminini kesinlikle ıslak bırakmayın. Tezgah, yer vede benzeri yerler mutlaka kuru bırakılmalıdır. Islak kalması nemlenme vede koku yapabilmektedir. Islaklık ile düşme tehlikesi, ev kazalarına neden olabilirsiniz.

Sebze, meyve, pirinç, bulgur gibi besinleri plastik kap yerine geniş cam ya da ahşap kavanoz, kase içlerine koyun.

Saklama kapları dondurmaya uygun şekilde olmasına özen gösterin. Hava aldırmaktan sakının. Buzluk poşetlerinin havasını iyice alarak ağzını sıkı şekilde bağlamanız lazım. Etlerde soğuktan kaynaklı yanık izi gördüğünüz de sakın yemeyin.

Eğer kanserojen madde içeren plastik kapları kullanmak istemiyorsanız sebze ya da meyveleri, pirinç ya da bulgur konan beyaz bez torbalara koyun. Eğer naylon poşetlerin içine koyarak muhafaza eder iseniz bir hafa boyunca bozulmadan kalır.

Çiğ durumunda bulunan vede dondurulan sebzeler besin değerini kaybetmekte o yüzden pişirdikten sonra iyice soğutmaya bırakın vede bir kaç saat buzdolabında kaldıktan sonra buzluğa koyun.

Sizde kuru soğanı önceden doğrayıp buzlukta saklıyorsanız, bunu uygulamaktan kaçının. Bu durum soğanın tadının acılaştığını vede aynı lezzeti almadığını görebilirsiniz.

Mutfakta Neler Yapılmaz, yazımız da hazırladığımız mutfakta neler yapılmamalı? İle ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki mutfakta neler yapılmaz, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Mutfakta neler yapılmaz, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ağızda Acılık Nasıl Giderilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 4 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed