Pas Lekesi Nasıl Temizlenir?

Pas Lekesi Nasıl Temizlenir? Pas Lekesi Neyle Çıkar? Pas lekesi kıyafetten çıkar mı? Hakkında bilmeniz gereken bazı yöntemleri yazımız da hazırladık.

Pas Lekesi Nasıl Temizlenir? Pas Lekesi Neyle Çıkar?

Pas Lekesi Nasıl Temizlenir
Sayfa İçeriği: Pas Lekesi Nasıl Temizlenir

Pas lekesi herkesin korkulu rüyasıdır. Bulaşan elbiseden, demirden, fayanstan çıkarılması oldukça zor lekelerden olmakta. Pas lekesi oldukça kötü görünüm sunmakta ve çıkarılması da zahmetli lekeler arasındadır. Bazı yöntemler ile pas lekesinden kurtulmak kolay. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için pas lekesi kıyafetten çıkar mı? ve Pas lekesi neyle çıkar? Soruları ile ilgili cevapları ayrıntılı olarak derleyip düzenledik. Siz de yazımızın devamına giderek pas lekesi demirden nasıl çıkar? Ulaşabilirsiniz. Peki pas lekesi nasıl temizlenir?

Pas lekesi günümüz de nerede ise tüm her yerde mevcut. Bir çok ev kadınlarının muftalif olduğu sorunlardan biri de pas lekesidir. En çok su tüketilen mutfak vede banyo alanları pas problemlerinin en sık yaşandığı alanların başında gelmektedir. Dış etkilere maruz kalan metal ve demir gibi benzeri şeyler üzerin de zamanla iyice yerleşen pas lekeleri çıkarılması da oldukça zorlaşmaktadır. Bu meydana gelen pas lekeleri zamanla dikkatli olunmadığında elbiselere bulaşabilmektedir. Bazı kolay yöntemler sayesin de siz de artık pas lekesinden kurtulabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek pes lekesi çıkarma yöntemleri ile ilgili bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Pas Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Pas Lekesi Neyle Çıkar?

Zaman içinde oksitlenme yapmış demir vede metalleri kadın için de sirke koyup bir gece bekletin. Beklettikten sonra telle güzelce ovun vede durulayın. Musluklara da gece yatmadan önce, üstlerine sıkarak sabaha kadar bekletebilirsiniz. Pas lekesinden kurtulmak için metal vede demir olan eşyaların üzerine tuz dökün vede tuzun üzerine limon sıkın. Kısa sürede pas lekesinden eser kalmayacak.

Pas Lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları
Pas Lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları

Karbonat vede bulaşık deterjanını güzelce karıştırarak demir vede metalleri bulaşık süngeri ile ovun. Ovduktan sonra biraz bekleyin ve güzelce durulayın. İnatçı olan pas lekeleri için yağ çözücü vede deterjan kullanımından sonra asit tercih edebilirsiniz. Asit kullanır iken vücudunuzun hiç bir yerine değmemesi lazım. Asit vücudunuza değer ise değdiği yeri yakabilmektedir. O yüzden dikkatli olmalısınız. Pas lekeleri eğer ki fayanslara bulaştı ise diş fırçasına, diş macunu koyarak güzelce ovup çıkarabilirsiniz. Bu şekilde fayansların yeni görünümüne tekrar kavuşmuş olursunuz.

Pas Lekesi Nasıl Temizlenir, pas lekeleri oldukça zor çıkan lekelerdir. Bunları çıkarmak için aslında satışı yapılan bazı kireç çözücüler vede yağ çözücüler bulunmaktadır. Ama en iyi pas lekesini çıkaran yöntem sirke olmaktadır. Sirkeyi bir gece önceden muslukların üzerine sıkıp, beklettiğiniz de tüm pas lekelerin çözüldüğünü görebilirsiniz. Tuz ve limon da iyi bir pas lekesi çıkarmaktadır. Bu ikili ile tüm pas lekelerine çözüm bulabilirsiniz. Eğer ki sizin de pas lekesi nasıl temizlenir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Pas lekesi nasıl temizlenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da pas lekesi çıkarma yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Avokado Yaprağı Çayı Neye İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed