Patates Saklamanın En Pratik Yöntemi

Patates Saklamanın En Pratik Yöntemi Patates Nasıl Saklanır? Evde patates saklama biçimine dikkat edilmesi gereken önerileri sayfamızdan bulabilirsiniz.

Patates Saklamanın En Pratik Yöntemi Patates Nasıl Saklanır?

Patates Saklamanın En Pratik Yöntemi
Sayfa İçeriği: Patates Saklamanın En Pratik Yöntemi, Patates Nasıl Saklanır, Patatesler Nasıl Saklanmalı, Patatesleri Saklamın En Pratik Yöntemleri, Patates Saklama Önerileri, Yeşil Renkli Patates Zararlı Mı, Patates Neden Kötü Kokar, Patatesler Neden Çabuk Bozulur, Patates Filizlenmesi Neden Olur, Patates Saklamanın Püf Noktaları

Patates saklamanın en pratik yöntemi ile ilgili bilinmesi gerekenleri yazımız da sizler için derledik. Patates nasıl saklanır? hakkında merak edilenleri sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Günümüz de patatesin toprakta yetiştiğinden evde saklanması oldukça zordur. Peki evde patates nasıl saklanır?

Günümüz de patatesler evde düzgün şekilde saklanmadığın da, besin değerinde azalmalar yaşanmakta yada patates üzerinde kurtlanmalar oluşmaktadır. Gün ışığı vede ısı patesteki solanin maddesinin üretimini tetiklediğini için, patatesler toprağın altında güvenli vede sağlıklı olarak yetişmektedir. Bu sebeple patateslerin saklama biçimlerine dikkat etmek oldukça önemlidir. Patateslerin saklanması için sizlere püf noktaları sayfamızda hazırladık.

PATATESLERİ SAKLAMANIN EN PRATİK YÖNTEMLERİ

Patateslerinizi saklarken, karanlık alanları tercih edin, mesela bodrum katı gibi. Buzdolabına kesinlikle patateslerinizi koymayın, buzdolabının derecesi patateslere aşırı soğuk gelir.

Patateslerinizi saklamadna önce temiz vede kuru bir bulaşık süngeri yardımı ile patateslerinizin yüzeyinde bulunan kir vede toprak birikintilerini temizleyin.

Kutularda saklanan patateslerinizin, kutu kenarlarına hava delikleri açın. Sonra kutunun altına gazete kağıdı koyun vede patateslerinizin üste üste dizmek yerine tek sıra halinde dizin.

Patateslerinizi geniş sepete vede havadar bir yere koyun.

Patateslerinizden bazıların rengi değişmiş, bozuk gözüken vede çatlak olanları hemen tüketmek için ayırın. Bunları diğer patatesler ile aynı bölgede tutmayın sağlan olanları da bozabilmektedir.

Patateslerinizi asla su ile temas ettirmeyin. Çünkü, patatesleriniz yıkandıktan kısa bir sonra kullanılmazsa çürümeye başlar.

Patateslerinizi güneş ışığından vede nemden korumak için gazete kağıdının üzerine koyun. Güneş ışığı patateslerin rengini yeşile çevirmesi ile beraber filizlenmesine sebep olmaktadır. Filizlenen patatesleriniz çürümeye yüz tutar.

Patateslerinizi uzun süre saklamak için sakın yanına soğan veya sarımsak gibi farklı sebzeler koymayın.

Patates Saklamanın En Pratik Yöntemi, yazımız da patates nasıl saklanır ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Eğerki sizin de patates saklamanın en pratik yöntemi yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Patates saklamanın en pratik yöntemi sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hamilelikte Zencefilin Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed