Perdeler Nasıl Yıkanmalı?

Perdeler Nasıl Yıkanmalı? Perdeler Hangi Programda Yıkanmalı? Perdeler kaç derecede yıkanmalı? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgiler yazımızda…

Perdeler Nasıl Yıkanmalı? Perdeler Hangi Programda Yıkanmalı?

Perdeler Nasıl Yıkanmalı
Sayfa İçeriği: Perdeler Nasıl Yıkanmalı

Perdeleri doğru şekilde yıkamak için hangi programda ve kaç derecede yıkanması gerektiğini bilmek gerekir. Bazı perdeler farklılık göstermekle birlikte, bazıları normal eşyalar ile aynı derece de yıkanabilir. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için perdeler hangi programda yıkanmalı? ve Perdeler kaç derecede yıkanmalı? Sorularının cevaplarını öğrenebilirsiniz. Peki perdeler nasıl yıkanmalı?

Her perdenin kendine has yıkama yöntemleri ve teknikleri vardır. Perdelerin bembeyaz vede doğru şekilde yıkamak için doğru program ile doğru ısıda yıkamak önemlidir. Perdeler, birbirinden ayrı vede farklı kumaşlara sahiptir. Çeşidine vede kumaşına göre farklı olarak temizlemeleri yapılmaktadır. Stor perdeler ise temizliği en zor olan perde çeşitleri arasındadır. Temizlik takıntısı olan ev kadınlarının ise en çok tercih ettikleri perdeler açık renkler vede tül perde çeşitleridir. Tül perdelerin temizliği ise diğer perde çeşitlerine göre daha kolay vede hijyen açısından daha fazla tercih edilmektedir. Çamaşır makinesinde perdeleri yüksek derecede vede devirde yıkarsanız perdelerin çok çabuk yıpranmasına vede her defasında ütüleyip daha çok yorulmanıza neden olmaktadır. Yazımızın devamında perdeler hangi programda yıkanmalı öğrenebilirsiniz.

Perdeler Kaç Derecede Yıkanmalı?

Perdeleri Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perdeleri yıkarken dikkat edilmesi gereken püf noktalardan biri de çamaşır makinesinde yıkadığınız perdeleri, program bittikten sonra çıkartıp doğru karar olacaktır. Bu şekilde perdeleriniz kırışmadan ütüye gerek kalmadan halletmiş olacaksınız.

Eğer perdeleri direk olarak elde yıkamayı düşünüyorsanız, banyoda olan küveti tercih edebilirsiniz. Perdeleri yıkarken küveti çok fazla sıcak su ile doldurmayın, çok su koyarsanız direkt perdelerin yıpranmasına neden olabilir.

Çamaşır makinesinde perde yıkama seçeneği veya elde yıkama hassas program yok ise çamaşır makinesinde sentetik programı seçmeniz lazım.

Perdeleri Doğru Şekilde Yıkamak
Perdeleri Doğru Şekilde Yıkamak

Perdeler kumaş cinsine göre değişiklik gösterse de maksimum 30 derece de yıkanması lazım. Çok fazla kirli olduğunu düşünüyorsanız 40 dereceye alabilirsiniz. Daha fazla yüksek derecede kesinlikle yıkamayın. Çünkü yüksek ısıda yıkarsanız iplikler sökülebilir ve perdelerin rengi değişebilir ya da perdeler çekebilir.

Çamaşır makinesinde program ayarlamasını yaptıktan sonra, en önemli diğer püf noktası ise perdelerin kırışmamasını vede yıpranmamasını önlemek için makineyi 30 derece sıcaklığa vede 400 devire ayarlamanız tavsiye edilmektedir.

Çamaşır makinesinde yıkanacak perdeler için, çamaşır makineniz de varsa perde ayarı, o programı seçmeniz en doğru karar olacaktır.

Düzenli şekilde yapılması gereken perde temizliğinde dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri çamaşır makinesine attığınız perdeleri yıkarken hassas programları seçmelisiniz.

Perdeler Nasıl Yıkanmalı, perdeleri çamaşır makinesinde yıkarken mutlaka 30 derece sıcaklığında vede 400 devir ayarında yıkamalısınız. Daha yüksek ısıda yıkamanız perdelerin yıpranmasına vede kırışmasına neden olmaktadır. Eğer perdelerini yıkamadan hemen sonra ütülemek yorucu geliyor ise, yıkama bittiği gibi asmadan yerine takabilirsiniz. Bu sayede ütülemekten de kurtulabilirsiniz. Eğer sizin de perdeler nasıl yıkanmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan bizlere sorabilirsiniz. Perdeler nasıl yıkanmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızın da perdeleri doğru şekilde yıkamak yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Lalin İsminin Anlamı Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed