Peynir Buzdolabında Nasıl Saklanır?

Peynir Buzdolabında Nasıl Saklanır? Peynir Nasıl Muhafaza Edilmeli? Peynir neden koku yapar? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri yazımızda derledik.

Peynir Buzdolabında Nasıl Saklanır? Peynir Nasıl Muhafaza Edilmeli?

Peynir Buzdolabında Nasıl Saklanır
Sayfa İçeriği: Peynir Buzdolabında Nasıl Saklanır

Kahvaltıların vazgeçilmezi olan peynir, bir çok kişi tarafından sevilerek tüketilen besinler arasında yer almaktadır. Son günler de en çok merak edilen peynir nasıl muhafaza edilmeli? vede peynir neden koku yapar? Soruları ile ilgili cevaplar aranmaktadır. Yazımızın devamına giderek artan peynir bozulur mu? Ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için peynir nasıl saklanmalı? ile alakalı tüm bilmeniz gerekenlere ulaşabilirsiniz. Peki peynir buzdolabında nasıl saklanır?

Sütten yapılan peynir, kahvaltı sofralarını süsleyen en zengin protein kaynağıdır. Peynir, mutfağın önemli parçası olmaktadır. Bir çok yöreye göre değişik çeşitleri de bulunmaktadır. Peynirin faydaları ise saymakla bitmez. Özellikle de yaz ayların da sıcak havalardan dolayı doğru şekil de muhafaza edilmezse bozulmaktadır. Bozulan peynir ise küflenir. Bu nedenle zamanın da tüketmek veya fazla gelen peyniri doğru koşullar da muhafaza etmek gerekmektedir. Kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı mineral vede vitamin değeri yüksek peynirleri, uzun süre saklamak pek kolay değil. Su vede protein içeriği yüksek besinleri seven küf, uygun ortamı bulduğu anda yayılmaya başlamaktadır. Sizde yazımızın devamına giderek peynir nasıl saklanır ve nasıl muhafaza edilir öğrenebilirsiniz.

Peynir Buzdolabında Nasıl Muhafaza Edilir?

Peynir Nasıl Saklanmalı?

Peynir bozulmaması ve küf tutmaması için buzdolabın da saklanmalı. Peyniri salamura olarak saklamanız, bozulmayı ve küf olmayı önlemektedir. Artan peyniri her zaman bir kabın için de saklayın. Peyniri yağlı kağıda sarıp saklamak çok önemli, bu sayede küf vede bozulmanın da önüne geçebilirsiniz. Uygun nemin korunması peynirlerin raf ömrünü uzatmanın da altın kuralıdır. En iyi teknik peyniri yağlı kağıda sarmak vede hava geçirmez bir kaba koyarak saklamaktan geçer. Plastik ya da streç film nemin %100’ünü tutmaktadır. Yalnız peynirin yeterince nefes almasına izin vermez. Peynir seçerken unutulmaması gereken husus miktarıdır. Her seferin de tüketeceğiniz kadar alın. Peynir parçalar halin de kesilir kesilmez oksijen ile temas etmektedir. Bu nedenle kurumaya başlar. Bu sebeple her hafta sadece tüketebildiğiniz kadarını almak en iyi yöntemdir.

Beyaz peynir gibi salamura olarak satın aldığınız peynirler, salamuraların da yani direk kavanozların da saklamak doğru yöntemdir. Peynir için uygun nem düzeyini korumanın en iyi yöntemi buzdolabındaki meyve vede sebze çekmecesi olmaktadır. Peyniri iyice sarın vede buzdolabın da saklayın. Sakladığınız peyniri tüketmeden yaklaşık 10 dakika önce dolaptan çıkarın vede peyniri oda sıcaklığın da tüketin.

Artan Peynir Bozulur Mu
Artan Peynir Bozulur Mu

Küflenmiş ya da küf oluşturduktan sonra tüketilen peynirler elbette başlı başına bir sınıf olmaktadır. Yalnız krem peynir ya da rendelenmiş peynir gibi peynirler de oluşan küf tüketimin de dikkatli olmanız tavsiye edilmektedir. Yemeye karar vermeden önce görsel olarak inceleyin, koklayın vede minicik bir parçanın tadına bakmalısınız. Çünkü bu küf ev dediği peyniri yavaş yavaş ele geçirip peynirin her yerine yayılacaktır.

Peynir Buzdolabında Nasıl Saklanır, yarı yumuşak ya da sert peynirlerdeki küf peyniri yayılma gibi bir şey söz konusu değildir. Çok fazla peynir aldı iseniz, dilerseniz derin dondurucu da gönül rahatlığı ile saklayabilirsiniz. Eğer ki sizin de peynir buzdolabında nasıl saklanır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan paylaşabilirsiniz. Peynir buzdolabında nasıl saklanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da peynir nasıl saklanmalı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hamilelikte Hacamat Yaptırılır Mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed