Sahte Para Nasıl Anlaşılır?

Sahte Para Nasıl Anlaşılır? Paranın Sahte Olduğu Nasıl Belli Olur? İnsanlar günümüz de gerçek ile sahte parayı ayırt etmekte güçlük çekmekte…

Sahte Para Nasıl Anlaşılır? Paranın Sahte Olduğu Nasıl Belli Olur?

Sahte Para Nasıl Anlaşılır
Sayfa İçeriği: Sahte Para Nasıl Anlaşılır, Paranın Sahte Olduğu Nasıl Belli Olur, Sahte Parayı Anlamanın Pratik Yöntemleri, Sahte Parayı Anlamanın Kolay Yolları, Paranın Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır

Sahte para nasıl anlaşılır ile ilgili bilmeniz gereken pratik önerileri yazımızdan bulabilirsiniz. Paranın sahte olduğu nasıl belli olur? hakkında tüm yöntemleri ile sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İnsanlar günümüz de gerçek ile sahte parayı ayırt etmekte güçlük çekmekte… Gerçek ile sahte para arasındaki farkı anlamak için kişiler zorlanmaktadır. Sizlere sayfamızda sahte paranın nasıl anlaşılacağı hakkında bilgileri hazırladık.

Sahte para günümüz de çoğaldıkça büyük riskler de karşımıza çıkmaktadır. Sahte paralar günümüz de oldukça çok basılmakta vede kişiler tarafından anlaşılması hayli bir zor olmaktadır. Sahte para nasıl belli olur? ile alakalı hayatınızı kolaylaştıracak pratik önerileri yazımızın devamından maddeler halinde bulabilirsiniz.

SAHTE PARAYI ANLAMANIN PRATİK YÖNTEMLERİ

Gerçek paralarda görme engelliler için yapılmış kabartma değerler bulunmaktadır. Eğerki para üzerinde kabartma değerlere denk gelmiyorsanız paranın sahte olma olasığı yüksektir.

Bir çok insan bu yöntemi bilmekte. Kağıt paraları ışık altına tuttuğunuz da paranın üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün silüetinin gözükmesi lazım. Eğerki göremiyorsanız o para yüzde yüz sahte demektir.

Paranın sahte mi? gerçek mi? olmasını anlamanız için kağıda dokunmanız yeterlidir. Çünkü sahte para normal kağıt kadar yumuşak iken, gerçek paranın belli bir yoğunluğu vede ağırlığı bulunmaktadır.

Kağıt paralar ışığa tutulduğu zaman köşelerinin önündeki görüntü ile aynı köşenin arkasında kalan görüntü birbirini tamamlayarak, paranın miktarının kaç olduğunu göstermektedir. Eğerki göstermiyorsa o para sahtedir.

Gerçek paranın hem üstünde, hemde altında milimetrik yazıları, yalnız yakından bakıldığında fark edilecek paranın değerinin yazdığı harflerden oluşan bir mikro yazının olması gerekmektedir. Eğerki yoksa o para yüzde yüz sahtedir.

Her kağıt paranın üzerinde parlak renkte emniyet şeritleri bulunmaktadır. Üzerlerinde şerit bulunmayan kağıt paralar sahtedir.

Türk lirasının ön tarafında ‘Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ ibresi kabartılarak yazılmıştır. Eğerki paraların üzerinde kabartma baskısının olmadığı fark ederseniz o para sahtedir.

Kağıt parayı aşağı, yukarı çevirdiğiniz de sayının yazdığı bölümde paranızın değeri neyse, o sayının değerinin yansımasını görmeniz gerekmektedir. Eğerki aynı değerler de yansıma olmuyorsa yüzde yüz para sahtedir.

Gerçek kağıt paranın ortasında renkli vede şekil değiştiren kısımlar yer almakta vede şeridin üzerinde TL yazmasına dikkat ediniz.

Sahte Para Nasıl Anlaşılır, yazımız da sahte para nasıl belli olur? ile ilgili bilgilere ulaşabilir vede bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğerki sizin de sahte para nasıl anlaşılır yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sahte para nasıl anlaşılır sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Balkabağı Tatlısının Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 5 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed