Saksıda Nergis Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Saksıda Nergis Çiçeği Nasıl Yetiştirilir? Nergis Çiçeği Yetiştirme Önerileri, Nergis çiçeğini üç ayrı farkla uygulayabileceğiniz yöntemle çoğaltabilirsiniz.

Saksıda Nergis Çiçeği Nasıl Yetiştirilir? Nergis Çiçeği Yetiştirme Önerileri

Saksıda Nergis Çiçeği Nasıl Yetiştirilir
Sayfa İçeriği: Saksıda Nergis Çiçeği Nasıl Yetiştirilir, Nergis Çiçeği Yetiştirme Önerileri, Nergis Çiçeğini Çoğaltma Önerileri, Nergis Çiçeği Nasıl Çoğaltılır, Nergis Soğanı Nasıl Saklanır, Nergis Tohumu Nasıl Eklenir, Nergis Çiçeği Anlamı, Yabani Nergis, Nergis Çiçeği Ve Bakımı, Nergis Çiçekleri Özellikleri, Nergis Çiçeği Nasıl Olur, Nergis Çiçeği Nasıl Yetiştirilir, Nergis Yetiştiriciliği, Nergis Çiçeği Bakımı, Nergis Çiçeği Hangi Mevsimde Açar

Saksıda nergis çiçeği nasıl yetiştirilir hakkında kadınların merak ettiği vede öğrenmek istediği nergis çiçeği yetiştirme vede çoğaltma yöntemlerini bulabilirsiniz. Sizde eğerki saksıda nergis çiçeği yetiştirmek istiyorsanız yazımızın devamına giderek, tüm bilgilere detaylı olarak ulaşabilirsiniz. Soğanlı olan bitki 3 farklı yöntem sayesinde çoğaltılabilir.

Mis kokusu ile vede güzel görüntüsü sayesinde nergis çiçeği çeşitleri de çok olan bitki çeşididir. Nergis çiçeğini her yerde yetiştirebilirsiniz. Nergis çiçeklerinin yetiştirilme vede çoğaltılma mevsimi sonbahardır. Nergis çiçeği genellikle sonbahar başlarında ekilmesi tavsiye edilmektedir. Peki nergiz çiçeği nasıl çoğaltılır? Nergis çiçeğini çoğaltmak için önerilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

NERGİS ÇİÇEĞİNİ ÇOĞALTMA ÖNERİLERİ

Minik soğan yardımı ile çoğaltma.
Tohum yardımı ile çoğaltma.
Saklanmış soğanla çoğaltma.

Saklanmış soğan yardımı ile nergis çiçeğini çoğaltma yöntemi için bir önceki yıldan tamamen kuruduğunda topraktan alınarak, saklanır vede bu sayede çoğaltma işlemi yapılır. Negis soğanını gazete kağıdına sararak 1 yıl saklayarak sonbahara girerken ekim işemi yapılır. Tohum yardımı ile nergis çoğaltma yöntemi en zor olanlardandır. Nergis tohumunun çiçeklenmesi için beklenen süre en az 5 yıldır. Çok zor olan vede zahmetli olan bu çoğaltma kişiler tarafından çok tercih edilmemektedir. Minik soğan yardımı ile çoğaltma yöntemi ise, nergis soğanı büyüdükçe kenarlarından minik soğanlar çıkmaktadır. Bu minik soğanları kenarlardan kopararak nergis çiçeğini arttırabilirsiniz.

Saksınıza dikiken nergis çiçeği solduktan hemen sonra hepsi alınarak, toprak güzel şekilde temizlenir vede minik soğanları toprağın içine gömerek saklayabilirsiniz. Yapılan bu uygulama ise soğanın çürümesini de engellemektedir. Direk olarakta minik soğanı alıp ekebilirsiniz. Bir yıl süre sonra filizlendiğini görebilirsiniz.

Saksıda Nergis Çiçeği Nasıl Yetiştirilir, ile ilgili kadınların bilmesi gerekenleri yazımız da hazırladık. Sizde nergis çiçeği çoğaltma yöntemini vede yetiştirme önerilerini yazımızdan bulabilirsiniz. Saksıda nergis çiçeği nasıl yetiştirilir yazımız hakkında kafanıza takılan soruları bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Saksıda nergis çiçeği nasıl yetiştirilir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Izgarada Balık Pişirmenin Püf Noktası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed