Saksıya Çiçek Dikmenin Pratik Yolları

Saksıya Çiçek Dikmenin Pratik Yolları Saksıya Çiçek Nasıl Dikilir? Saksıya çiçek dikmenin bir çok yöntemi bulunmakta, sizler için pratik yöntemler…

Saksıya Çiçek Dikmenin Pratik Yolları Saksıya Çiçek Nasıl Dikilir?

Saksıya Çiçek Dikmenin Pratik Yolları
Sayfa İçeriği: Saksıya Çiçek Dikmenin Pratik Yolları, Saksıya Çiçek Nasıl Dikilir, Evde Saksıya Çiçek Dikmenin Pratik Yolları, Çiçek Nasıl Dikilir, Saksıda Çiçek Bakımı, Saksıya Çiçek Dikmenin Pratik Yöntemleri, En Kolay Saksıya Çiçek Nasıl Dikilir, Alovera Saksıya Nasıl Dikilir

Saksıya çiçek dikmenin pratik yolları ile ilgili bilmeniz gerekenleri sayfamızda hazırladık. Saksıya çiçek nasıl dikilir? hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamından bulabilirsiniz. Saksıda çiçek bakımı yapma ile ilgili bilmeniz gerekenler vede evde saksıya çiçek dikmenin pratik yöntemlerini sayfamızdan bulabilirsiniz.

Evde saksınıza dikebileceğiniz çiçek için uygun toprak seçimi oldukça önemlidir. Toprak seçerken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Saksıya çiçek dikmanin yöntelerini yazımızdan bulabilirsiniz. Evde çiçek yetiştirebilmek için, kişinin yeterli olarak bilgiye sahip olması gerekmektedir. İnsanlar evde saksıya dikeceği çiçeğin hangi koşullarda, nasıl dikileceğini bilmesi çok önemlidir. Sizler için sayfamızda evde saksıya çiçek dikmenin yöntemlerini derledik.

EVDE SAKSIYA ÇİÇEK DİKMENİN PRATİK YOLLARI

Saksı seçerken, altı delinmeli saksıları tercih edin. Almış olduğunuz delinmeli saksınızın, deliklerini tornavida yardımı ile delik yerine bastırarak arkasından çekiçle vurarak açın. Toprak alırken, doğal olmasına özen gösterin. İçeriğinde mineralleri vede kendiliğinden nemli olan doğal topraklar bitkiniz için oldukça verimli olacaktır. Almış olduğunuz doğal toprağınızı, az miktarda saksınızın içine dağıtın. Daha sonra bitkiyi bir elinizle dibine kadar bastırarak, nazik şekilde tutunun.

Birinin yardımı ile yada diğer elinizle saksınıza toprak ilave etmeye devam edin. Saksınıza her toprak ilave ettiğiniz de, toprağın üzerine parmaklarınız ile aşağı doğru basınç uygulayın. Bitkiyi tutmayı bırakmayın vede saksının ağzı dolana kadar toprak ilave etmeye devam edin. Parmağınızla toprağı aşağı doğru itekledikçe yerin açıldığını göreceksiniz. Bir paket aldığınız doğal toprak bir saksılık için yeterlidir. Bitkiniz de dalları kırık yerler var ise ip yardımı ile onları sağlam, olanlar ile bağlayarak bitkinin dik durması için sabitleyin. Son olarak ise, saksı altlığına taşırmayacak kadar su ilave edin. Eğerki bitkinin ihtiyacı varsa suyu içine çekecektir. Saksınızdaki çiçeklerinizin içine şeker koyabilirsiniz. Şeker çiçeklerinizin beslenmesini sağlamaktadır. Sineklere engel olmak istiyorsanız, sirke de ilave edebilirsiniz. Çiçeklerinizi güneş gören yada karanlık bir yere koyun.

Saksıya Çiçek Dikmenin Pratik Yolları, yazımız da saksıya çiçek dikme ile ilgili bilinmesi gereken pratik yöntemleri bulabilirsiniz. Sizin de eğerki evde saksıya çiçek nasıl dikilir? hakkında bilgiler bulmak istiyorsanız, sayfamızdan yardım alabilirsiniz. Saksıya çiçek dikmenin pratik yolları yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Saksıya çiçek dikmenin pratik yolları sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Saça Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + nine =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed