Sanal Kredi Kartı Nasıl Kullanılır?

Sanal Kredi Kartı Nasıl Kullanılır? Sanal Kredi Kartı Ne İşe Yarar? Sanal kredi kartı nasıl oluşturulur? Hakkında merak edilenleri yazımızdan bulabilirsiniz

Sanal Kredi Kartı Nasıl Kullanılır? Sanal Kredi Kartı Ne İşe Yarar?

Sanal Kredi Kartı Nasıl Kullanılır
Sayfa İçeriği: Sanal Kredi Kartı Nasıl Kullanılır

Bankalar üzerinden alabileceğiniz, fizik kartta olduğu gibi, kart numarası, son kullanım tarihi, CVC kodu gibi bilgilerinin yer aldığı vede sadece internet ortamında olan karta sanal kredi kartı denir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için sanal kredi kartı nasıl oluşturulur? vede sanal kredi kartı ne işe yarar? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Sanal kredi kartı nasıl kullanılır?

Sanal kredi kartı, aslında asıl kart limitinize tanımlanmış karttır. Asıl kartınızdan limit belirleyerek, sanal kredi kartınızı güvenli şekilde kullanabilirsiniz. Sanal kredi kart kullanmak, asıl kartlarınız ile internet alışverişi yapmaktan bile güvenlidir. Siz istemediğiniz sürece ve limit yüklemediğiniz sürece sanal kredi kartınız ile herhangi bir alışveriş yapılma imkanı yoktur. Sanal kredi kartı oluşturma işlemi ise tamamen ücretsizdir. Burada limiti asıl kartınızdan belirtiyorsunuz. Burada sanal kredi kartınızı dilediğiniz de iptal edebilir, dilediğiniz de ise tekrar kullanıma açabilme imkanınız var. Sanal kredi kartı sadece internet alışverişlerin de kullanılma imkanı var. Pos cihazların da sanal kredi kartları geçersizdir. Yazımızın devamına giderek sanal kredi kartı oluşturma ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Sanal Kredi Kartı Ne İşe Yarar?

Sanal Kredi Kartı Nasıl Oluşturulur?

Sanal kredi kartı oluşturmak için öncelik ile mobil uygulamanızdan bankanıza giriş yapın. Buradan ‘TÜM İŞLEMLER‘ , ‘KARTLAR‘ oradan ‘SANAL KART İŞLEMLERİ‘ vede ‘SANAL KART OLUŞTUR‘ menüsüne basın. Daha sonra oluşturmuş olduğunuz kartınıza, limit belirleme işlemini yapacaksınız. Bu limit ise asıl kredi kartınızın limitini geçemez. Dilediğiniz zaman da, sanal kredi kartınızın limitini değiştirebilirsiniz. Dilerseniz hiç limit belirlemeyerek sadece alışverişler de belirlemeniz daha mantıklı olacaktır. Sanal kredi kart aidat ödemesi filan yoktur. Sadece sanal üzerinde oluşturulduğundan tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Ziraat sanal kart oluşturmak için, öncelik ile internet bankacılığına girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ‘KARTLARIM‘ , ‘SANAL KARTLARIM‘ , ‘SANAL KART EKLE‘ , ‘KART SEÇİMİ‘ oradan ‘SANAL KART LİMİTİ ve DÖVİZ CİNSİ SEÇİMİ‘ daha sonra ‘LİMİT İADE ŞEKLİ‘ ve son olarak da ‘ONAYLA‘ dediğiniz de tamamlanmaktadır.

Tüm bankalar da sanal kredi kartı oluşturma işlemi nerede ise aynı şekilde işlemektedir. Kartlarım menüsünden, sanal kartlarım kısmına tıkladığınız da gerekli işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Sanal kredi kartı, kullanımı nerede ise şuanda sanal ortamda yapılan alışverişlerde, en güvenli sanal kart olarak gözükmektedir.

Sanal Kredi Kartı Nasıl Kullanılır, sanal kredi kartı güvenliği aslında yapmış olduğunuz alışveriş asıl kartın limitinden düşmektedir. Kart üzerinde belirlediğiniz kadar limit olduğundan, daha sonra kullanımı imkansızdır. Kart kopyala işlemi olsa bile, kullanımı kesinlikle olmaz. Dilediğiniz zaman sanal kredi kartı kapatabilirsiniz. Tekrar oluşturduğunuz da ise farklı sanal kredi kartı numarası ile kolayca yenisini oluşturabilirsiniz. Eğer ki sizin de sanal kredi kartı nasıl kullanılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Sanal kredi kartı nasıl kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sanal kredi kartı oluşturma yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Boğaz Tahrişi Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed