Seramik Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

Seramik Fayans Temizliği Nasıl Yapılır? Mutfak Fayans Temizliği Yöntemi, Mutfak fayanslarını temizlemenin püf noktaları ile ilgili doğal yöntemler…

Seramik Fayans Temizliği Nasıl Yapılır? Mutfak Fayans Temizliği Yöntemi

Seramik Fayans Temizliği Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Seramik Fayans Temizliği Nasıl Yapılır, Mutfak Fayans Temizliği Yöntemi, Mutfak Fayanslarını Temizlemenin Püf Noktaları, Doğal Yöntemlerle Mutfak Fayanslarını Temizleme, Mutfak Fayansları Nasıl Temizleme, Fayans Lekeleri Nasıl Çıkar, Fayans Yağ Lekeleri Nasıl Çıkar

Seramik fayans temizliği nasıl yapılır ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımızın içeriğin de düzenledik. Mutfak fayans temizliği yöntemi hakkında tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Mutfak fayanslarını temizlemenin püf noktaları ve mutfak fayanslarını doğal yollarla temizleme ile ilgili soruların cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki seramik fayans temizliği nasıl yapılır? Detayları ile yazımızdan bulabilirsiniz.

Seramik fayanslar, mutfakta oldukça şık görünüm vermektedir. Bu fayans çeşitleri tezgahla uyumlu olan çeşitli malzemelerden üretilmekte ve yapılmaktadır. Mutfak fayansları arasında oluşan yiyecek artıkları, yağ lekeleri, biriken çeşitli kirler zaman içinde temizlenmedikçe çıkmaz hale gelmektedir. Bu sebeple mutfak seramiklerin sıklıkla vede detaylı şekilde temizlenmesi lazım. Seramik fayans aralarında koyulan derz dolgularının arasına kaçan yağlar oldukça inatçı olmaktadır. Sizde bu yağları vede lekeleri detaylı olarak temizlemek için kimyasallar yerine, doğal malzemeler ile yapılan ürünler tercih edebilirsiniz. Sizler için yazımızın devamında doğal yolla hazırlayacağınız malzemelerle seramik fayans temizliğini yapabilirsiniz.

MUTFAK FAYANSINI TEMİZLEMENİN PÜF NOKTALARI

MUTFAK FAYANS TEMİZLİĞİ YÖNTEMİ

Buhar uygulaması ile fayans temizliği oldukça başarılı vede zahmetsiz olarak görülmektedir. Bu yöntem oldukça pratik yöntemler arasında yer almaktadır. Buhar makinesinin fiyatının oldukça yüksek olmasından dolayı pek tercih edilmemektedir. Yalnız buhar makinesi ile suyun sıcaklığı yaklaşık olarak 145 dereceye kadar ulaştığından anında en inatçı lekeleri dahi yok etmektedir. Soda vede su ile fayansları eski haline getirebilirsiniz. Yeni takılmışlar gibi parlak vede hoş görünmelerini sağlayabilirsiniz. Kova içine 1 lt su vede yaklaşık 5 yemek kaşığı soda ilave ederek karıştırın. Daha sonra süngerin sert olan kısmı ile fayansları ovalayarak lekelerden kurtulabilirsiniz.

Beyaz sirke evde soda ile fayansları yenileyin. Süngerin üzerine biraz soda vede biraz da beyaz sirke ilave ederek direk olarak fayans aralarında bulunan derzleri ovalayın. Ovalama işleminden sonra en az 10 dakika bekleyin vede ıslak bez yardımı ile durulayın. Fayans araları yani derzleri çıkarmak için diş fırçası ile ovalama yapabilirsiniz.

Sirke, fayansları temizlemede oldukça etkilidir. Derinlemesine temizlik yapan sirke, etkili yöntemlerin en başında yer almaktadır. Tencere içine 4 lt ılık su, yaklaşık olarak 100 ml sirke, 3 yemek kaşığı ise boraks vede 100 ml kadar da amonyak ilave edin. Bunları güzelce karıştırın vede boş bir şişe içine doldurun. Bu karışım sayesinde çıkmayan yağ lekelerini sünger yardımı ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Sizde kimyasal ürünlere ihtiyaç duymadan, bu karışımlar sayesinde mutfak fayanslarında oluşan kirleri doğal yöntemler ile tamamen çıkarabilirsiniz.

Seramik Fayans Temizliği Nasıl Yapılır, yazımız da hazırladığımız seramik fayans temizliği ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki seramik fayans temizliği nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Seramik fayans temizliği nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da seramik fayans temizliği yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Derin Dondurucu Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed