Seramik Kaplama Ne Kadar Süre Dayanır?

Seramik Kaplama Ne Kadar Süre Dayanır? Seramik Kaplamanın Ömrü, Seramik kaplama aracın boyasına zarar verir mi? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler.

Seramik Kaplama Ne Kadar Süre Dayanır? Seramik Kaplamanın Ömrü

Seramik Kaplama Ne Kadar Süre Dayanır
Sayfa İçeriği: Seramik Kaplama Ne Kadar Süre Dayanır

Seramik kaplama, son teknoloji olan boya koruma çeşididir. Bir çok kişi tarafından ise bu kaplamanın ne kadar süre dayandığı ile ilgili sorular merak edilmektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için seramik kaplamanın ömrü ve seramik kaplama aracın boyasına zarar verir mi? Soruları ile ilgili cevapları derledik. Peki Seramik Kaplama Ne Kadar Süre Dayanır?

Seramik kaplama ürünlerin de, en temel özellik koruma süresidir. Eski moda waxlara nadiren daha uzun koruma vede parlak görüntü sağlamaktadır. Normal wax aracın boyasını 3 aya kadar korur iken, seramik kaplama ürünleri sertlik derecesine göre 3 sene, 5 sene ya da 7 seneye kadar koruma sağlamaktadır. Barındırdığı madde ile uygulandıkları yüzey ile reaksiyona girer vede çok sıkı şekilde tutunurlar. Seramik kaplama yaptıranların dikkat etmesi gereken özellik sertlik derecesi olmaktadır. Bu sertlik derecesi kurşun kalemde ki sertlik derecesi ile benzerlik göstermektedir. Günümüz piyasasın da en çok 4H, 7H vede 9H koruma ürünleri tercih edilmektedir. Bu korumanın bir diğer özelliği de UV korumasına sahiptir. Bu koruma ile polisaj sonrasın da, elde edilen parlaklık uzun seneler korunmaktadır. Seramik kaplama çok yüksek, kimyasal dayanmaya sahip olmaktadır. Bu kadar uzun seneler dayanmasının nedeni ise budur. Çoğu seramik kaplama ürünü 2/12 pH arasında ki değerlere sahip ürünlere karşı dayanıklı olmaktadır. Standart wax 2/3 yıkama sonrasın da araç üzerin de kalmaz iken, seramik kaplamalar araç yıkamasına karşı oldukça dayanıklıdır. Yazımızın devamına giderek seramik kaplamanın ömrü ile ilgili bazı bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Seramik Kaplama Aracın Boyasına Zarar Verir Mi?

Seramik Kaplamanın Ömrü

Bu korumanın ömrü aslında çevresel faktörlerden etkilenmez. Mesela; yağmur, çamur ve kuş pisliği seramik kaplamaya zarar vermez vede ömrünü kısaltmaz. Ömrü büyük ölçü de kullanılan malzemenin ömrü vede yapan kişinin ustalığı ile orantılı olmaktadır. Çok kaliteli ürünler de, çok uzun garanti süreleri olabilmektedir. Sıradan ürünler ile uygulanan seramik kaplamanın ömrü 2 sene olmaktadır. Bu işi yaptıracak kişiler, mümkün olduğunca seramik kaplamayı işi bilen profesyonel kişilere yaptırmaları gereklidir.

Seramik kaplama, kesinlikle aracın boyasına zarar vermez. Çünkü adı üstün de seramik korumadır. Bu korumanın ürünleri teknolojinin el verdiği maksimum, boya korumayı sağlayan ürünlerden oluşmaktadır. Bu kaplama uygulandığı yüzey de, aracın kendi verniğinden daha sert tabaka oluşturduğundan, çiziklere karşı oldukça dayanıklı olmaktadır. Yalnız asla çizilmez diye bir kural yoktur. Seramik kaplama ürünleri, araç boyasına zarar vermekten çok fayda sağlamaktadır.

Seramik Kaplama Arabaya Zarar Verir Mi?

Türkiye’de oto yıkama dükkanları denetimsiz olduğu için, çoğu yıkamalar da yoğun kostik barındıran şampuanlar tercih edilmektedir. Bu şampuanlar da arabanın zaman ile matlaşmasına neden olur iken, seramik kaplı araçlar bu tarz şampuanlardan kesinlikle etkilenmez. Seramik kaplama 250 derece sıcaklığa kadar dayanıklı olduğu için güneş ışınlarının, arabanın boyasına zarar vermesini de korur.

Seramik Kaplama Ne Kadar Süre Dayanır, seramik kaplama araç kaportasını daha pürüzsüz yapıya kavuşturacağından, koparta da su vede kir tutması da azalacaktır. Bu koruma camsı yüzey oluşturacağından, aracın boyası da daha parlak vede canlı görünecektir. Seramik kaplama sayesin de kaporta temizliği yapmak daha kolay hale gelecek. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için seramik kaplama ne kadar süre dayanır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Seramik kaplama ne kadar süre dayanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da seramik kaplamanın ömrü yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Atelektazi Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed