Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Tüketir?

Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Tüketir? 10 amper led trafosu kaç metre? 5 amper led trafosu kaç metre led yakar? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler.

Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Tüketir? 10 amper led trafosu kaç metre?

Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Tüketir
Sayfa İçeriği: Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Tüketir

Led aydınlatma araçlarının çalışması adına, gereken amper değerleri farklılık gösterebilmektedir. Led’lerin çalışması için, gereken amper de trafolardan elde edilmektedir. Kaç metre led kullanılacağına dair değişen, bu trafo güçlerin de doğru hesap da oldukça önemlidir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için 5 amper led trafosu kaç metre led yakar? ve 10 amper led trafosu kaç metre? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Şerit led trafosu kaç metre led tüketir?

Elektrik harcama hesapları, aydınlatma araçları vede diğer elektrik ile çalışan ürünler için son derece oldukça önemlidir. Eğer ki doğru şekil de hesaplanmayan bu değerler bazı sorunlara da yol açabilir. Bunların başlıcaları; Elektrik ile çalışan eşyalara vede ürünlere zarar verebilir. Düşük, yüksek voltaj sonrası, ürünlerin motorları ana kartları da arızalanabilir. Trafo bozularak elektrik vermeyi tamamen kesebilir. Trafolar da yangın, patlama gibi tehlikeli şeylere neden olabilir. Bar led ya da modül led trafo hesaplama yoluyla elde edilecek veriler sonrasın da, ihtiyaçtan daha fazla güç de, bir trafo alınmalıdır. Bu nedenle önünüzdeki bir kaç yol için değişmesi ya da eklenmesi muhtemelen olan ürünleri hesaplamanız daha kolay olur ve tedbirinizi de en baştan almış olursunuz.

5 amper led trafosun da amper çekim değerleri farklıdır. Metresin de 30 adet led yer alan şerit led, 0,7 amper akım çeker. 5 metre uzunlunğun da ise, bu değer 3,5 ampere eşittir. Metresin de 60 adet led yer alan şerit led ise, 1,5 amper akım çekmektedir. Bu değer de 5 metre için 7,5 amper akıma eş değer olmaktadır. Üç çipli şerit led’ler metre de 1,2 amper akım çekmektedir. Buna göre ise 10 amper led trafosunun metre olarak 12 amper olmaktadır. Yazımızın devamına giderek 10 amper led trafosu kaç metre, ile alakalı daha fazla bilgilere aryıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

5 Amper Led Trafosu Kaç Metre Led Yakar?

20 Metre Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Tüketir?

20 amper trafonun led’lere vermiş olduğu amper değeri 20’dir. Bir led 0,4 amper akım çektiğini varsayalım, eğer ki 50 metre led’in amper gereksinimi 20 olur. Bu nokta da, siz bu trafoya 20 amper kullanan bir led bağlamamanızı tavsiye ederiz. Daha düşük 15 metre civarın da bir led bağlayarak kendinizi garanti altına alabilirsiniz. Unutmayın ki trafo hesapları oldukça karışıktır. Sistemin istediği elektrik gücü için, daha yüksek kapasiteli trafoya ihtityaç duyulur. Bu nokta da uzman kişiden yardım alarak, ileri de oluşabilecek maddi vede manevi zararların önüne de geçebilirsiniz. Her led aydınlatma sisteminin ihtiyaç duyacağı, amper değeri de farklı olmaktadır. Buna göre seçeceğiniz led’ler de en dikkat etmeniz gereken nokta amper değerlerini hesaplamaktır. Eğer ki eliniz de var ise bir trafo, ona en uygun değeri hesaplayarak led seçiminizi yapabilirsiniz.

Şerit Led Trafosu Kaç Metre Led Tüketir, metresin de 4 amper çekim yapabilen bir led, 50 metre de 20 amper çekebilir. Unutmayın ki 25 metre 3 chipli şerit led için, 30 amper trafo tercih etmelisiniz. Daha sağlıklı olması için, her iki uçtan 15 amper artı 15 amper şeklin de iki trafo bağlayabilirsiniz. Eğer ki sizin de şerit led trafosu kaç metre led tüketir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Şerit led trafosu kaç metre led tüketir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da şerit led trafosu kaç metre led tüketir, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sağ Omuz Ağrısı Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed