Sinek Vızıltısının Notası Nedir?

Sinek Vızıltısının Notası Nedir? Sineklerin Çıkardığı Ses Notası Nedir? Sinek hangi nota ile vızıldar? Hakkında merak edilenleri yazımızdan bulabilirsiniz.

Sinek Vızıltısının Notası Nedir? Sineklerin Çıkardığı Ses Notası Nedir?

Sinek Vızıltısının Notası Nedir
Sayfa İçeriği: Sinek Vızıltısının Notası Nedir, Sineklerin Çıkardığı Ses Notası Nedir, Karasinek Vızıltısı Hangi Notada Vızıldar, Karasinek Vızıltısının Notası Nedir, Sinek Hangi Nota İle Vızıldar, Sinek Hangi Notada Vızıldar, Sineklerin Çıkardığı Ses

Sinek vızıltısının notası nedir, ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Sineklerin çıkardığı ses notası nedir? Hakkında tüm merak ettiğiniz her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Sinek hangi nota ile vızıldar? ve Sineklerin çıkardığı ses ile ilgili sorulara sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki sinek vızıltısının notası nedir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Günümüz de bir çok insanın merak ettiği sorulardan bir tanesi de sinek ve böcekler uçarken vızıldadığında hangi nota sesini çıkardığıdır. Vızıltı sesi kanatlarını çırpmaları sonucu meydana gelmektedir. Her hangi bir şey saniye de 16 kereden daha fazla titreşim oluşturduğunda belirli bir perdeden ses çıkarmaktadır. Bilim adamları ise bu sesi müzik notası ile eşleştirerek o sineğin saniyede kaç kere kanat çırptığını söyleyebilmektedir. Son zamanlar da bir çok insan tarafından merak edilen vızıltı sesinin notasını sizler için yazımızın devamında hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek karasinek vızıltısı notasını öğrenebilirsiniz.

KARASİNEK VIZILTISI HANGİ NOTADA VIZILDAR?

KARASİNEK VIZILTISININ NOTASI NEDİR?

Karasinekler saniyede kanatlarını 352 kere çırpmaktadır. Bu sayı bal arıları için 440 denk gelmektedir. Tabi bu durum bal ile yüklü değillerse. Bal arıları, bal yüklü değiller iken La notasını çıkarırlar. Bal taşıdıklarında ise Si notasına düşmektedir. Yani saniyede 330 kere kanatlarını çırparlar. Karasinek ise Fa notasını çıkarmaktadır. O yüzden bilimse olarak masum her vızıltı bize bir ses çıkardığını belirtmektedir.

Sinek Vızıltısının Notası Nedir, yazımız da hazırladığımız sinek vızıltısının notasını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki sinek vızıltısının notası nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sinek vızıltısının notası nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Travazol Krem Neye İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed