Sümüklü Böcekler Nasıl Önlenir?

Sümüklü Böcekler Nasıl Önlenir? Sömüklü Böceklerin Zararları Nelerdir? Sümüklü böceklerden kurtulmanın pratik yöntemlerini yazımız da hazırladık.

Sümüklü Böcekler Nasıl Önlenir? Sömüklü Böceklerin Zararları Nelerdir?

Sümüklü Böcekler Nasıl Önlenir
Sayfa İçeriği: Sümüklü Böcekler Nasıl Önlenir, Sömüklü Böceklerin Zararları Nelerdir, Sümüklü Böceklerin Zararları Var Mı, Sümüklü Böceklerden Kurtulma Yöntemleri, Bahçeden Sümüklü Böcekler Nasıl Uzaklaştırılır, Eve Sümüklü Böcek Girmesi, Eve Sümüklü Böcek Girmesi Nasıl Engellenir, Sümüklü Böcek Yenir Mi

Sümüklü böcekler nasıl önlenir, ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da detayları ile derledik. Sümüklü böceklerin zararları nelerdir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz. Sümüklü böceklerin zararları nelerdir? ve Sümüklü böceklerden kurtulmanın pratik yöntemlerini sayfamızdan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Peki sümüklü böcekler nasıl önlenir? Detayları ile yazımız da paylaştık.

Sümüklü böcekler, insanlara hiç bir zararı yoktur. Zararsız vede zehirsiz olan sümüklü böcekler hayatlarını sürdüre bilmeleri için nemli ortamları seçerler. Salyangoz böceklerinin vücutlarının tamamı suyla doludur. Bu nedenle kış aylarında donarak, yaz aylarında da kuruyarak hayatlarını kaybetmekteler. Sümüklü böceklerden kurtulmak için ise bazı pratik yöntemler bulunmaktadır. Bizler sizler için bu yöntemleri yazımızda toplayıp hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek bu bilgilere ulaşabilir vede gerekli önlemleri alabilirsiniz.

SÜMÜKLÜ BÖCEKLERDEN KURTULMA YÖNTEMLERİ

SÜMÜKLÜ BÖCEKLERİN ZARARLARI VAR MI?

Çiçek yapraklarına zarar veren sümüklü böcekler, bahçenin gelişimini yavaşlatmaktadır. Bu böcekler mikrop, bakteri vede virüs gibi zararlı etmenleri de taşımaktadır. Bu nedenle sümüklü böceklerin çok olduğu bir bahçede verimli bitki yetişmesi de mümkün değildir. Bu olay sürekli sorun çıkarır vede bahçenizdeki huzuru da kaçırmaktadır. Sizde aşağıda vereceğimiz bazı yöntemlerle, sümüklü böceklere önlem alabilirsiniz.

Bira tuzakları sümüklü böceklerden kurtulmanın en bilinen vede etkili yollarından bir tanesidir. Bu yöntemi uygulamakta oldukça kolaydır. Bahçenize bir kova bırakın ve içine ucuz bira doldurun, gece boyunca bahçede bırakın. Sabah kalktığınız da salyangozların bira tuzağına düştüğünü vede hayata vede ettiklerini görebilirsiniz. Bunu elma suyu ya da üzüm suyu ile de yapabilirsiniz. Ama en etkili çözümü biranın sağlayacağını unutmayın.

Çiğ ya da haşlanmış yumurta kabukları da bir diğer sümüklü böcek yok edici olarak geçmektedir. Yumurta kabuklarını küçük parçalar haline getirerek bahçenize dağıtın. Bu keskin vede küçük kabuklar böceklerin yapılarına zarar vererek onları öldürecektir.

Koli bantlarını bahçe sahibi olan tüm herkes sümüklü böceklere karşı kullandığı yöntemlerdendir. Bahçeniz de yapışkan tarafı yukarı bakacak şekilde yerleştirebileceğiniz, bantlara yapışan sümüklü böcekler bu tuzaklardan kurtulamaz. Koli bantlarını güzel saklayarak yapmalısınız, kesinlikle görünür olmamalıdır.

Kahvenin sümüklü böcekler üzerinde ölümcül etkisi bulunmaktadır. Kahveyi böcekler üzerinde tuzak olarak iki şekilde uygulayabilirsiniz. Bir fısfıs yardımı ile bitkilerinize vede yapraklarına sıkabilir ya da kahveyi toz haline getirerek toprakla karıştırabilirsiniz. Kahve sümüklü böcekler üzerinde zehirli ilaç etkisi yapacaktır.

BAHÇEDEN SÜMÜKLÜ BÖCEKLER NASIL UZAKLAŞTIRILIR?

Silisli toprak kullanımı sümüklü böcekler için oldukça etkili diğer yöntemlerden biridir. Deniz canlılarının fosillerinden yapılan bir topraktır vede sümüklü böceklerin yumuşak yapılarına bu toprak zarar vermektedir.

Tüm yöntemler başarısız olarak geçti ise, en son çare bahçenizi güzelce ilaçla yaptırmanız gerekmektedir. Tabi ilaçlama işlemi yaptırmadan önce, bahçeniz de bir kaç sümüklü böcekler için kullanabileceğiniz yöntemler daha bulunmaktadır. Bunların başında ise pudra, toz zencefil vede yanmış odun ya da kömür külleri gelmektedir. Bunlar sayesinde sümüklü böcekleri bahçenizden uzak tutabilirsiniz.

Sümüklü Böcekler Nasıl Önlenir, yazımız da hazırladığımız sümüklü böcekleri bahçeden önleme ile ilgili pratik yöntemleri bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki sümüklü böcekler nasıl önlenir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Sümüklü böcekler nasıl önlenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sümüklü böcekleri önleme yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kuş Dili Otunun Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed