Süt Reçeli Kaç Günde Bozulur?

Süt Reçeli Kaç Günde Bozulur? Süt Reçeli Kaç Gün Tüketilmeli? Süt reçeli bozulur mu? ile ilgili yazımızın içeriğin de ayrıntıları bulabilirsiniz.

Süt Reçeli Kaç Günde Bozulur? Süt Reçeli Kaç Gün Tüketilmeli?

Süt Reçeli Kaç Günde Bozulur
Sayfa İçeriği: Süt Reçeli Kaç Günde Bozulur

Süt reçelinin raf ömrünü insanlar merak etmektedir. Süt reçeli genellikle çabuk bozulan besinler arasında yer almaktadır, içeriğin de süt bulunan tüm her şey uzun süre bekletilmesi doğru değildir. Yazımızın içeriğin de süt reçeli kaç gün tüketilmeli? ve Süt reçeli buzdolabında kaç günde bozulur? Sorularının cevaplarını bulabilirsiniz. Peki süt reçeli kaç günde bozulur?

Süt reçelini hazırlamak aslında uzun vede zahmet isteyen bir iştir. Süt reçelini kaynatma süresine göre farklı süt reçelleri elde edilebilir. Ateşin durumuna göre bir saat ile 10 saat kaynatılır. Bu sayede farklı tatlarda vede farklı kıvamlarda süt reçelleri elde edilmektedir. Süt reçeli buzdolabında bir ay kadar sürede muhafaza edilebilir. Aslında bir aydan sonra da süt reçeli tüketilebilir yalnız aynı lezzeti vermez. Sütün tadı zaman içinde değişecektir. O yüzden uzun süre tutulmaması tavsiye edilmektedir.

Süt Reçeli Hazırlarken Nelere Dikkat Edilir?

Süt Reçeli Bozulur Mu?

Süt Reçeli Nasıl Hazırlanır
Süt Reçeli Nasıl Hazırlanır

Büyük tencere içine süt ilave edin ve şeker, kabartma tozu, tuz vede vanilya özünü ekleyerek karıştırın. Isıyı ise orta dereceye getirin sonra süt karışımını karıştırmadan kaynatın. Sütün kaynamaya vede hafifçe kabarmaya başladığını gördünüz zaman ısıyı düşürün. Eğer süt aşırı kaynatılır ise köpürür vede hızla yükselecektir. Süt kaynadıktan sonra ısıyı düşük seviyeye düşürün vede köpüğü üstten süzün. Sürekli karıştırarak yaklaşık olarak 2 saat boyunca açığa çıkmaya devam edin. Süt reçelini mümkün olduğunca yavaş vede düşük pişirmek en doğru karardır. Isı çok yüksek ise, süt kaynar vede kıvamı tutturamazsınız. 2 Saat ara ile kıvamını kontrol etmelisiniz. Süt reçeli istediğiniz kıvama geldi zaman ocağı kapatın. Soğur iken buzdolabında iken daha fazla yoğunlaşacağını da aklınızdan çıkarmayın.

Süt Reçeli Kaç Günde Bozulur, süt ürünleri aslında oldukça çabuk bozulan besinler arasında bulunmaktadır. O yüzden mümkün olduğunca çabuk tüketilmeli. Lezzetinin bozulmaması ve kaliteli şekilde olması için süt reçelini de zamanında tüketmeniz gerekmektedir. Eğer sizin de süt reçeli kaç günde bozulur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Rüyada Ağlamak Görmek Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed