Sütün Etrafa Sıçraması Nasıl Önlenir?

Sütün Etrafa Sıçraması Nasıl Önlenir? Süt Koyarken Sıçramayı Önleme? Sütü bardağa dökerken sıçramaması için ne yapılmalı? İle ilgili pratik bilgiler…

Sütün Etrafa Sıçraması Nasıl Önlenir? Süt Koyarken Sıçramayı Önleme?

Sütün Etrafa Sıçraması Nasıl Önlenir
Sayfa İçeriği: Sütün Etrafa Sıçraması Nasıl Önlenir, Süt Koyarken Sıçramayı Önleme, Sütü Dökerken Etrafa Sıçramaması İçin Ne Yapılmalı, Sütü Bardağa Koyarken Dışarı Taşmaması İçin Ne Yapılmalı, Sütü Bardağa Dökerken Sıçramaması İçin Ne Yapılmalı

Sütün etrafa sıçraması nasıl önlenir ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Süt koyarken sıçramayı önleme? Hakkında yazımızın devamına giderek tüm merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Sütü bardağa dökerken sıçramaması için ne yapılmalı? ve sütün etrafa dökülmemesi için bazı pratik bilgileri yazımızdan bulabilirsiniz. Peki sütün etrafa sıçramaması nasıl önlenir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kişiler tarafından en çok tercih edilen sütler pastörize kutu sütlerdir. Sütün pastörize edilmesinin amacı da, süte bulaşmış olan tüm hastalık yapıcı mikropların öldürülmesi vede bu sayede sütün dayanma süresinin de yükselmesidir. Bu sütler tüketicinin buzdolabında geçirdiği süre dahil her zaman soğuk olarak muhafaza edilmelidir. Son kullanma tarihinden çok önce açılmış da olsa maksimum iki gün süre ile içilmesi gerekmektedir. Bu sütleri tencereye ya da bardağa koyduğunuz zaman dışarı taşırma veya etrafa sıçrama gibi durumlar içinde sizin için yazımız da bazı pratik yöntemleri derledik. Sizde bardağa koyarken sıçramaması için bazı önlemler alabilirsiniz.

SÜTÜ DÖKERKEN ETRAFA SIÇRAMAMASI İÇİN NE YAPILMALI?

SÜTÜ BARDAĞA KOYARKEN DIŞARI TAŞMAMASI İÇİN NE YAPILMALI?

Sütü bir yere koyarken dökülmemesi için ağız kısmına sıkacak boyutta mini huni yerleştirin. Süt huninin içinden akarak gidecek bu sayede etrafa sıçramayacak.

Süt kutusunda bulunan kesme işareti yerinden makas yardımı ile yataylamasına kesin. Alüminyum folyoyu kıvırarak huni şekline getirin ve sivrilmiş kısmını sütün ağzı açık tarafına koyun sonra etrafa sıçratmadan sütü bardağa koyabilirsiniz.

Sütü koyarken kutuyu ters çevirin. Kapak arkasındaki boşluk önde kalacak biçimde bu yöntem ile sütün etrafa sıçramasından kurtulmuş olursunuz.

Pastörize sütler, yine huni yardımı ile cam şişenin içine koyabilirsiniz. Böylelikle sıçrama derdine kesin çözüm bulmuş olursunuz. Bu durumda sağlıklı tüketim de sağlayabilirsiniz.

Sütün Etrafa Sıçraması Nasıl Önlenir, yazımız da hazırladığımız sütün etrafa sıçramaması için gerekli pratik bilgileri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki sütün etrafa sıçraması nasıl önlenir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Sütün etrafa sıçraması nasıl önlenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sütün etrafa sıçramaması nasıl önlenir yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; İskemik Kalp Hastalığı Kimlerde Görülür?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed