Telefonun İçine Su Kaçtığında Yapılması Gerekenler

Telefonun içine Su Kaçtığında Yapılması Gerekenler Telefon Su Geçirdi, Telefon su geçirdiğin de yapmanız gereken pratik çözümler yazımız da…

Telefonun İçine Su Kaçtığında Yapılması Gerekenler Telefon Su Geçirdi

Telefonun içine Su Kaçtığında Yapılması Gerekenler
Sayfa İçeriği: Telefonun İçine Su Kaçtığında Yapılması Gerekenler, Telefon Su Geçirdi Ne Yapmalıyım, Su Alan Telefona Çözümler, Telefonum Su Aldı, Telefonum Su Aldı Sesim Gitmiyor, Su Geçiren Telefona Ne Yapılır, Su Geçiren Telefon Tamiri, Telefona Su Kaçmasına Çözüm

Telefonun içine su kaçtığında yapılması gerekenler ile ilgili bilmeniz gerekenleri yazımız da bulabilirsiniz. Telefon su geçirdi ne yapmalıyım? gibi soruların cevabına yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Su alan telefonlar için çözüm yöntemlerini sizler için maddeler halinde yazımız da hazırladık. Sizde gerekli bilgilere yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. İnsanlar telefona su kaçtığında bir çok yanlışlar yapmaktadır, biri de telefona saç kurutma makinesi tutulmasıdır. Kurutma makinesi telefonun parçalarına zarar vermesinin yanı sıra suyun da içinde yayılmasına neden olmaktadır.

Kişiler telefonlarını çok kapsamlı koruma altına alsalar dahi, yağmur damlalarına bile maruz kalabilmekte yada bulunulan su ortamlarda bir takım aksilikler yaşanabilmektedir. Peki telefon su aldığında yapılacak çözümler neler? Telefonunuza kaçan suyu nasıl temizlemeliyiz? hakkında bilmeniz gerekenleri maddeler halinde yazımızdan ulaşabilirsiniz.

TELEFONA SU KAÇTIĞINDA YAPILMASI GEREKENLER

Telefonunuza su kaçtığında, slika jel dolu bir kabın içinde bekletin. Slika jel çantaların vede benzeri eşyalarında bulunan mini paket içerisindeki tozlar, nemden koruyan bu jel telefonun nemini hızlı bir şekilde alarak kurumasına yardımcı olmaktadır.

Telefonunuzu pirinç içine koyunuz. Pirinç yardımı ile telefonun suyunu kolaylıkla çekmeniz kolay olacaktır. Pirinçi koydunuz telefonun ağzının kapalı olmasına dikkat ediniz. Pirinç kabının hava almasını önlemek için vakumlu poşet tercih edebilirsiniz. 24/48 saat arası bekletmeniz yeterlidir.

Su geçiren telefonunuzu kapatın, kapalı olması ısı sebebiyle içeri suyun daha çok yayılmasına engel olacaktır.

Telefonunuzu temiz bir havlu yardımı ile kurutun. Telefonunuzu temiz havlu yardımı ile içine hafif vuruşlar yaparak suyun dışarı doğru çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Telefonunuzu en ince parçalarına kadar ayırın. Kullanmakta olduğunuz, batarya, hafıza kartı vede sim kartı gibi parçalarını çıkartıp iyice kurutup temizleyin. Kulak çubuğu yardımı ile temizlerseniz en küçük noktalara kadar ulaşılması daha kolay olmaktadır.

Telefonun İçine Su Kaçtığında Yapılması Gerekenler yazımız da telefona su kaçması durumunda yapmanız gerekenleri sayfamızdan bulabilirsiniz. Sizde eğerki telefonun içine su kaçtığında yapılması gerekenler yazımız hakkında kafanıza takılan sorular varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Telefonun içine su kaçtığında yapılması gerekenler sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kalorifer Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed