Telgraf Çiçeği Nasıl Köklendirilir?

Telgraf Çiçeği Nasıl Köklendirilir? Telgraf Çiçeği Bakımı İçin Öneriler, Telgraf çiçeği bakımı nasıl yapılır? İle ilgili bilmeniz gerekenler yazımız da…

Telgraf Çiçeği Nasıl Köklendirilir? Telgraf Çiçeği Bakımı İçin Öneriler

Telgraf Çiçeği Nasıl Köklendirilir
Sayfa İçeriği: Telgraf Çiçeği Nasıl Köklendirilir, Telgraf Çiçeği Bakımı İçin Öneriler, Telgraf Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır, Telgraf Çiçeği Nasıl Çoğaltılır, Kara Sevda Çiçeği Bakımı, Mor Telgraf Çiçeği Budama, Telgraf Çiçeği Nerde Bulunur

Telgraf çiçeği nasıl köklendirilir ile ilgili bilmeniz gereken bazı öneriler sizler için yazımız da mercek altına aldık. Telgraf çiçeği bakımı için öneriler hakkın da yazımızın devamına giderek bilgilere ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Sizde telgraf çiçeği nasıl çoğaltılır? vede Telgraf çiçeği nasıl budanır? sorularının cevaplarını sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki telgraf çiçeği nasıl köklendirilir? Detayları ile yazımız da paylaştık.

Telgraf çiçeği, Amerika’da yetişmektedir. Meksika vede kolombiya’da civarlarında da bulunmaktadır. Bu bitki yağmur alan vede fazla sulak çalılık yerlerde yetişmektedir. Telgraf çiçeği, diğer adı tradescantia olarakta bilinmektedir. Yazımızın devamına giderek telgraf çiçeği bakımı vede yetiştirilmesi ile ilgili bilgileri derledik.

TELGRAF ÇİÇEĞİ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Hastalık vede parazit sorunu yoktur. Toprak ayırma özelliği bulunmamaktadır. Gübreye de ihtiyaç duymayan çiçek türüdür.

Telgraf çiçeği, evlerde en uygun bitkilerdendir. Bu çiçek güneş almadığı taktirde çiçek açmamaktadır. Direkt gelen güneş ışınlarından korumalısınız.

Telgraf çiçeğini kış ayların da aşırı soğuğa maruz bıraktığınız da üst dalların da kuruma görülmektedir. O yüzden soğuğa maruz bırakmamaya özen gösterin.

Telgraf çiçeği susuz kalmak ile kolay kolay solmaz. Düzenli sulamasını yine de düzenli yapın. Sulu ortamlarda da yetiştirmeniz mümkündür. Bu çiçek türü musluk suyunu çok sevmektedir.

Telgraf çiçeğinin çoğalması oldukça kolaydır. Dallarından kırarak toprağa ekebilirsiniz. Dallarını toprağa ektikten sonra ise bir gün sonra köklenmeye başlamaktadır.

Telgraf çiçeği, yeterli ışık almayan ortamlar da yetişmektedir. Işığın yetersiz olduğı karanlık mekanlarda da rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

Telgraf Çiçeği Nasıl Köklendirilir, yazımız da hazırladığımız telgraf çiçeği bakımı ile ilgili önerileri bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki telgraf çiçeği nasıl köklendirilir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Telgraf çiçeği nasıl köklendirilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Karınca Yumurtası Yağının Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 1 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed