Teraryum Nasıl Yapılır?

Teraryum Nasıl Yapılır? Teraryum Yapım Aşamaları Nelerdir? Teraryum bakımı nasıl yapılır? Hakkında merak ettiklerinizi yazımızın içeriğinden bulabilirsiniz.

Teraryum Nasıl Yapılır? Teraryum Yapım Aşamaları Nelerdir?

Teraryum Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Teraryum Nasıl Yapılır, Teraryum Yapım Aşamaları Nelerdir, Teraryum Nedir, Teraryum Nasıl Yetiştirilir, Teraryum İçine Neler Konur, Teraryum Nasıl Süslenir, Teraryum Malzemeleri, Teraryum Yapım Aşamaları, Teraryum Bakımı Nasıl Yapılır

Teraryum nasıl yapılır ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımızın içeriğin de ayrıntılı olarak düzenledik. Teraryum yapım aşamaları nelerdir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz. Teraryum bakımı nasıl yapılır? ve teraryum nedir? Sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki teraryum nasıl yapılır? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Minyatür ekosistem olan teraryum aslında yapımı oldukça kolaydır. Son zamanlar da çok ilgi gören teraryum merak konusu oldu. Bir fanus içinde seçmiş olduğunuz bitkiler ile oluşturacağınız minik bahçeye teraryum denir. Yalnız bu teraryum içinde her bitki yetişmemektedir. Yapımında ise kaktüs ve sukulent gibi bitkileri yetiştirebilirsiniz. Teraryumların piyasada fiyatları oldukça pahalıdır. Yapımı ise oldukça basit ve kolaydır. Sizde eviniz de yapabileceğiniz ve evinizin en sevdiğiniz köşesine koyabilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek teraryum yapım aşamalarını bulabilirsiniz.

TERARYUM YAPIM AŞAMALARI?

TERARYUM NEDİR?

Kapalı cam kap içinde yer alan küçük bir bahçedir. Genellik ile küçük bitkileri ya da süs hayvanları saklamak vede gözlemlemek için tercih edilen camdan yapılmış akvaryumdur. Teraryumu yapmak aslında oldukça keyifli vede eğlencelidir. Teraryumdaki su kabın içine hapsedildiğinden, günlerce hiç sulanmadan yaşayabilmektedir.

TERARYUM MALZEMELERİ

Torf toprak ve kum.
Teraryuma uygun olan kaktüs vede sukulent.
Mangal kömürü veya aktif kömür.
Çakıl taşları, küçük taşlar ve kayalar.
Deniz kabukları, kristaller ve figürler vb… Dilediğiniz gibi süsleye bileceğiniz malzemeler.

TERARYUM YAPIM AŞAMALARI

Terarym yapım aşamaları için öncelikle kabın altına çakıl taşlarını, küçük taşları vey kaya taşlarını koyun. Altta kalan taşlar cam fanusun tabanında birikecek suları neme çevirme işlemini gerçekleştirecek. Böylece yerleştireceğiniz bitkilerin çürümesini önlemiş olacaksınız. Aktif kömürleri yada mangal kömürlerini küçük parçalar haline getirerek taşların üzerine serpin. Bu kömür toprağın daha taze kalmasını sağlayacak. Serpmiş olduğunuz kömürlerin üzerine torf toprağını dökerek bastırın. Sonra kabın içinde küçük çukurlar açarak bitkileri ekin. Daha sonra yapacağınız her işlem sizin hayal dünyanıza kalmış. Teraryumu dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İçine dilerseniz küçük figürler, süs bitkiler veya oyuncak hayvanlar koyarak süsleyebilirsiniz. Teraryum nemli vede yoğun toprakları sever. Direk güneş ışığına maruz bırakmayınız. Teraryumu sulamak için de boş sprey şişesine su doldurarak sulaya bilirsiniz.

Teraryum Nasıl Yapılır, yazımız da hazırladığımız teraryum yapım aşamalarını bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki teraryum nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan bulabilirsiniz. Teraryum nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da teraryum yapım aşamaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Nevroza Çeşitleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed