Teravih Namazı Kaç Rekat Nasıl Kılınır?

Teravih Namazı Kaç Rekat Nasıl Kılınır? Teravih Namazı Saat Kaçta, Ramazan ayının girmesi ile müslüman alemi için teravih namazı detayları…

Teravih Namazı Kaç Rekat Nasıl Kılınır? Teravih Namazı Saat Kaçta

Teravih Namazı Kaç Rekat Nasıl Kılınır
Sayfa İçeriği: Teravih Namazı Kaç Rekat, Teravih Namazı Nasıl Kılınır, Teravih Namazı Saat Kaçta, Teravih Namazı, En Kısa Teravih Namazı, Teravih Namazı Nerede Kılınır, Teravih Namazında Ne Okunur, Evde Teravih Namazı Nasıl Kılınır, Teravih Namazı Kaç Rekat Kılınır

Teravih namazı ile ilgili bir çok merak edilen sorular, müslüman alemi tarafından araştırılmakta. 16 Mayıs çarşamba günü başlayan ramazan ayı, ilk teravih namazının başlaması ile girdi. Peki teravih namazı, ramazan ayı boyunca saat kaçta? Teravih namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? sorularına yanıtlar aranmakta. Siz değerli dostlarımız için yazımızda, Teravih namazının kılınışı vede kaç rekat olduğu hakkında bilgileri hazırladık.

Teravih namazı 20 rekat vede sünnet namazıdır. Teravih namazına peygamber efendimiz (s.a.v) ile 4 halife’de devam etmiştir. Ramazan ayının gelmesi ile tüm islam aleminin büyük heyecanı sürmekte vede gençi, yaşlısı hep birlikte tutulacak oruçlarla birlikte, açılacak iftarlar vede kılınacak teravih namazları yerine getirmekteler.

TERAVİH NAMAZI NASIL KILINIR?

Teravih namazı kılınışı diğer nafile namazlardan bir farkı yoktur. İki rekat bir namaz nasıl kılınıyorsa, o şekilde kılınmakta. Örneğin; sabah namazının sünneti, teravih namazının iki rekatı da o şekilde kılınmaktadır. Daha sonraki rekatlar’da diğer rekatlar ile aynıdır. Sabah namazının iki rekat farzını yada sünnetini örnek alabilirsiniz. Teravih namazı mutlaka yatsı ile vitir arasında kılınmalıdır.

TERAVİH NAMAZI SAAT KAÇTA

Tüm iller için teravih namazı saatlerine aşağıda verdiğimiz bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Namaz saatini kaçırmak istemeyenler için, teravih namazı saat kaçta olduğunu merak eden islam alemi için bağlantıdan ulaşarak öğrenebilirler.

TERAVİH NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN

Teravih Namazı Kaç Rekat Nasıl Kılınır, teravih namazı aslında sünnettir. Peygamberimiz Hz.Muhammed, teravih namazını farz olmasın diye cemaatten ayrı kılmıştır. Teravih namazı, aslında kaç rekat olduğu konusunda bir rivayet bulunmamaktadır. Hz.Ömer, zamanlarında cemaatle birlikte kılınan teravih namazlarının rekatları konusunda iki rivayet yer almakta, 20 rekat ile 11 rekattır. Teravih namazı nafile olarak ibadet olduğundan, farz gibi telakki edilmesi doğru değildir. Bu sebeplede, yorgunluk, meşguliyet gibi teravih namazının evde 8-10-12-14-16 yada 18 rekat olarak kılınması halnde sünnet yerine getirilmiş olur. Yalnız cemaat ile birlikte kılınması daha uygun vede iyidir. Eğer ki sizinde teravih namazı kaç rekat nasıl kılınır yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Teravih Namazı Kaç Rekat Nasıl Kılınır sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en güncel ilginç bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; SEO Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed