Tütsüleme İşleminin Püf Noktaları Nelerdir?

Tütsüleme işleminin Püf Noktaları Nelerdir? Tütsüleme Yöntemi Yapımı, Tütsüleme işleminin yapımı ile ilgili bazı bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Tütsüleme İşleminin Püf Noktaları Nelerdir? Tütsüleme Yöntemi Yapımı

Tütsüleme işleminin Püf Noktaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Tütsüleme İşleminin Püf Noktaları Nelerdir, Tütsüleme Yöntemi Yapımı, Tütsüleme Yöntemi Nasıl Yapılır, Evde Tütsüleme Yöntemi Yapımı, Tütsüleme İşlemi Nedir, Tütsüleme Yöntemi Yapımı, Tütsüleme İşlemi Nasıl Yapılır

Tütsüleme işleminin püf noktaları nelerdir ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı olarak hazırladık. Tütsüleme yöntemi yapımı hakkında merak ettiğiniz her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Tütsüleme işleminin yapımı vede evde tütsüleme işlemi nasıl yapılır? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki tütsüleme işleminin püf noktaları nelerdir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Füme veya tütsüleme işlemi yapma yiyeceklerin duman altında hazırlanması yöntemidir. Balıklar vede etler tütsülemenin en çok kullanıldığı yiyecek maddeleri arasında yer almaktadır. Yalnız kümes hayvanları vede peynir de tütsüleme yöntemi ile yapılabilir. Dumanla beraber pişirildiği için de, etlerde ayrı bir lezzet, farklı bir koku vede çok farklı doku oluşmuş olmaktadır. Tütsüleme yöntemi ile et ürünlerinizi daha uzun süre saklamanızı sağlamaktadır. Geçmiş zamanlardan günümüze kadar bilinen vede sıkça tercih edilen en eski gıda koruma yöntemi olan tütsüleme, sert odunların yakılması vede elde edilen duman ile etlerin bir ön pişirmeden geçirilmesi ile yapılmaktadır. En önemli olayı ise besinleri ateşe temas ettirmeden yapmaktır. Sizde tütsüleme işlemi ile ilgili püf noktaları yazımızın devamından bulabilirsiniz.

TÜTSÜLEME YÖNTEMİ NASIL YAPILIR?

EVDE TÜTSÜLEME YÖNTEMİ YAPIMI

Tütsüleme işleminde ön pişirme için duman gereklidir. Bu dumanı da en iyi sağlayan ağaçlar arasında, kayın, meşe, kiraz vede erik ağaçları sağlamaktadır. Bu ağaçlardan elde edilen tütsüleme talaşıyla işlem yapılmaktadır. Tütsüleme işlemi için gerekli malzemeler; tütsüleme tenceresi, balık, et, sebze, peynir, odun, meşe, elma, erik gibi reçinesiz ağaçlardan talaş, kuru baharatlar, adaçayı, kuru biberiye.

Tütsüleme için eti kase içine alın vede zeytinyağını üzerine gezdirin. Az kişniş tohumu, tuz, taze kekik vede karabiber serperek bir kenarda bekletin. Daha sonra eti tütsülemek için, talaşı vede taze kekiği tencerenin tabanına koyun. Üzerine ızgarayı yerleştirin vede önceden mühürlediğiniz eti alıp, kapağını kapatın. 5 dakika boyunca altı açık, 5 dakika boyunca da altı kapalı olarak bekleterek tencereden alabilirsiniz. Tütsüleme işlemi sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Herkes evinde kolaylıkla yapabilir.

Tütsüleme İşleminin Püf Noktaları Nelerdir, yazımız da hazırladığımız tütsüleme işleminin püf noktaları ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki tütsüleme işleminin püf noktaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Tütsüleme işleminin püf noktaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da tütsüleme işleminin püf noktaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; HES Kodu Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed