Uyku Problemini Azaltmanın Yolları

Uyku Problemini Azaltmanın Yolları Sağlıklı Uyku İçin Altın Kural, Bir çok insan uyku problemi yaşarken, kaliteli uyku uyunması için altın kurallar…

Uyku Problemini Azaltmanın Yolları Sağlıklı Uyku İçin Altın Kural

Uyku Problemini Azaltmanın Yolları
Sayfa İçeriği: Uyku Problemini Azaltmanın Yolları, Sağlıklı Uyku İçin Altın Kural, Sağlıklı Uyku İçin Yapılması Gereken Kurallar, Uyku Problemi, Uyku Hastalığı, Çorapla Uyumak, Uyku Problemi Neden Olur, Kaliteli Uyku İçin Yapılması Gerekenler, Sağlıklı Uyku İçin Ne Yapmalı, Sağlıklı Uyku Kaç Saattir, Sağlıklı Uyumanın Yolları

Uyku problemini azaltmanın yolları ile ilgili merak edilenler vede sağlıklı uyku için altın kurallar hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz. Uyku problemini azaltmanın yollarını yazımızda bulabilir vede uyku sorunu neden olur? ile ilgili bir çok bilinmesi gerekenleri sayfamızda hazırladık. Sağlıklı uyumanın yolları vede sağlıklı uyku için yapılması gerekenler yazımızın devamında yer almakta.

Günümüz de bir çok insan uyku problemi yaşamakta. Her insan hemen hemen uyku sorunu yaşamakta, uyku problemini azaltmanın bazı kuralları bulunmakta. Geceleri uykuya daldığınız da vede uykunuz geceleri bölündüğünde gün boyu stres vede yorgunluk görünmektedir. Uzman hekimler gün içerisinde yapılan bazı hataların, uyku sorununa sebep olduğunu vurgulamaktadır. Sağlıklı uyuyabilmek için bazı altın kurallar bulunmaktadır. Sizler için yazımız da sağlıklı uyku için yapılması gerekenleri maddeler halinde derledik.

SAĞLIKLI UYKU İÇİN YAPILMASI GEREKEN KURALLAR

Akşam yemeğini yedikten sonra 1 saatlik yürüyüş veya bisiklet sürmek uykunuzun gelmesine sebep olur vede rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre geceleri yatağa çorap ile yatmak, gece uykularını tamamen bölmektedir.

Geceleri yatmadan önce, kahve, çay veya kola gibi içecekler yerine süt yada meyve suyu tercih edilmelidir.

Uyumadan önce kitap okuma veya ılık bir duş alışkanlıkları edinmeniz, rahat uyumanızı sağlamaktadır.

Akşamları duygulu konuları konuşmaktan kaçının. Duygusal konular her kişiyi olumsuz etkilemekle birlikte beynin de uyku hormonunu azaltmaktadır.

Gün içerisinde 12:00 / 13:00 saatleri arasında yarım saat kestirme yapınız. Yarım saatten fazla uyumak, gece uykunuzu kaçırabilir.

Kronik rahatsızlığınız yok ise ilaç tüketmemeye dikkat ediniz. İlaç kullanmak yerine doğal yöntemleri tercih ediniz.

Kilonuzu mutlaka koruyun.

Gerilme yada esneme gibi sizi rahatlatacak uygulamalar yapabilirsiniz.

Uyuma vede yatma saatlerinizi değiştirmeyin.

Yatak ısısının soğuk olmasına dikkat ediniz. Yatağınızın soğuk olması, sizin uykuya dalmanıza daha kolay sağlayacaktır. Aksine sıcak bir yatak ortamı, vücut sıcaklığınızı olumsuz yönde etkilemekte.

Yattağınız odanın karanlık olması size daha rahat uyku imkanı sağlamaktadır.

Kurmuş olduğunuz alarm sizden bir metre kadar uzakta olması daha faydalı yoksa, vücutta beklenti anksiyetesi yapar. Vücudunuz alarm çalmasınıa takıntı haline getirebilir.

Odanıza yatacağınız zaman vaktinde gidin. Geceleri 23:00 saati uyku için ideal saatlerdir. İnsan vücudu 23:00 saatinde adrenal sistemi yenilemesine başlar. Adrenal sistemi çalışmaya başladığında vücut zehirli hücreleri safra kesesinden, idrar vede dışkılama yoluna atmaktadır. Vücut bu saate ayakta yani uyanık olduğunda bu zehirlerin karaciğer de birikme ihtimali bulunmaktadır.

Uyku Problemini Azaltmanın Yolları ile ilgili hazırladığımız yazımız da uyku sorunu hakkında bilgileri bulabilir vede altın kuralları öğrenebilirsiniz. Uyku problemini azaltmanın yolları yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Uyku problemini azaltmanın yolları sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Evde Cilt Rengi Açma Yöntemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed