Yastıklar Nasıl Yıkanmalı?

Yastıklar Nasıl Yıkanmalı? Yastık Çeşitlerine Göre Yıkama Önerileri, Pratik yastık temizliği ile ilgili yöntemleri sizler için yazımız da hazırladık.

Yastıklar Nasıl Yıkanmalı? Yastık Çeşitlerine Göre Yıkama Önerileri

Yastıklar Nasıl Yıkanmalı
Sayfa İçeriği: Yastıklar Nasıl Yıkanmalı, Yastık Çeşitlerine Göre Yıkama Önerileri, Hangi Çeşit Yastık Nasıl Yıkanır, Yastıklar Nasıl Temizlenmeli, Pratik Yastık Temizliği, Yastık Temizleme Yöntemleri, Visko Yastık Nasıl Yıkanır, Pamuk Yastık Nasıl Yıkanır, Yün Yastık Nasıl Yıkanır, Kaz Tüyü Yastık Nasıl Yıkanır

Yastıklar nasıl yıkanmalı ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Yastık çeşitlerine göre yıkama önerileri hakkında yazımızın devamına giderek merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Yastık temizliği ve yorgan temizliği ile ilgili pratik yıkama yöntemlerini sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki yastıklar nasıl yıkanmalı? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Her yastık kendi aralarında bir çok çeşite ayrılmaktadır. Günümüz de kişilerin kullandıkları yastıklar kendi tercihlerine göre değişiklik göstermektedir. Bunlar ise, pamuk yastık, kaz tüyü yastık, elyaf yastık, yün yastık vede visco yastık çeşitleridir. Yapıları farklı olan bu yastık çeşitlerinin yıkama koşulları da farklıdır. Sizde en pratik ve kolay şekilde yastık temizliği ile ilgili bilgileri yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz.

HANGİ ÇEŞİT YASTIK NASIL YIKANIR?

YASTIKLAR NASIL TEMİZLENMELİ?

Visco yastıkları makinede yıkamayın mutlaka elinizde yıkayın. Limonlu su içine doğal sıvı sabun ekleyin. Yastığı ovalayarak yıkayın. Bu yastık türleri zor kuruyan bir tür olduğu için güneş ışınlarının direkt geldiği yerde kurutmaya koyun ya da kurutucuya atın.

Kaz tüyü yastıklar en konforlu yastık türleridir. Bu yastıklar alerjik önleyici özelliği vede doğal içeriği nedeni ile tercih edilmektedir. Bu yastıkların bakımı iyi yapıldığı koşulda oldukça uzun ömürlü olmaktadır. Kaz tüyü yastıklarının temizliği için ilk tercih kuru temizlemeler olabilir. Evde ise kendiniz 30 derece sıcaklıkta makinede hassas yıkama programında yapabilirsiniz.

Yün yastıkların bakımı, diğer yastık çeşitlerine göre oldukça zordur. Yün yastıklar pek tavsiye edilmez yalnız günümüz de bazı evlerde tercih edilmektedir. Makinede yün yastıkları yıkamak için yünlü programı kullanmayı unutmayın. Eğer yünlü yastıklarınız çok kirli değil ise kısa sürede yıkamayı tercih etmelisiniz. Yünlüler için geliştirilmiş özen deterjanı elde ya da makinede kullanmanız doğru bir tercih olacaktır.

Pamuk yastıklar ile oldukça rahat uyku çekebilirsiniz. Kaz tüyü yastıklar gibi doğal vede yumuşak olmasından dolayı alerjik kişilerin tercih ettiği yastık türüdür. Pamuk yastıkları 30 derece sıcaklık da makinede hassas yıkama programı ile yıkabilirsiniz.

Elyaf yastıklar iyi kalitelidir. Bu yastık türleri normal yıkama ayarında yıkanmaktadır. Yalnız düşük kalitede olan elyafları yıkamanız olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Elyaf yastıklarınızın etiketlerin de yazan yönergeye göre yıkamanız vede çamaşır makinenizin 40 dereceye ayarlandığından emin olarak yıkayın.

Yastıklar Nasıl Yıkanmalı, yazımız da hazırladığımız yastık çeşitlerine göre yıkama koşullarını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki yastıklar nasıl yıkanmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Yastıklar nasıl yıkanmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kiraz Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × four =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed