Yeni Kimlik Randevu Nasıl Alınır?

Yeni Kimlik Randevu Nasıl Alınır? Yeni Kimlik Çıkarmak İçin Ne Yapılmalı? Yeni kimlik randevusu başvuru işlemleri hakkında merak edilen bazı bilgiler…

Yeni Kimlik Randevu Nasıl Alınır? Yeni Kimlik Çıkarmak İçin Ne Yapılmalı?

Yeni Kimlik Randevu Nasıl AlınırSayfa İçeriği: Yeni Kimlik Randevu Nasıl Alınır/caption]

Yeni kimlik randevusu işlemleri için bazı yöntemler ile kısa sürede almanız mümkün. Yeni kimlik başvurusu için kimlik yenileme vede nüfus müdürlüğü randevu işlemleri adımların da HES kodunuzu da yanınızda bulundurun. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için yeni kimlik randevusu başvuru işlemleri ve yeni kimlik çıkarmak için ne yapılmalı? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Yeni kimlik randevu nasıl alınır?

Daha önceden kimlik kartı almış kişiler, herhangi bir gerekçe ile kimlik yenilme randevusunu, sunmuş olduğumuz adımlar doğrultusunda alabilir. Kimlik değiştirme randevusu veya nüfus cüzdanı randevusu işlemlerine de vermiş olduğumuz olduğumuz adımları uygulayarak alabilirsiniz. Eğer aldığınız randevuya gidemeyecek iseniz, randevu saatinize 30 dakika kala iptal işlemi yapmanız lazım. Kimlik randevu iptal edilmez ise aynı gün içinde tekrar randevu alınamaz. Yazımızın devamına giderek yeni kimlik randevusu başvuru işlemleri ile ilgili bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Yeni Kimlik Çıkarmak İçin Ne Yapılmalı?

Yeni Kimlik Randevusu Başvuru İşlemleri

Kimlik yenileme başvuru randevu işlemini, internetten almak için Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri adresine tıklamanız yeterli. Resmi sitesi üzerinden başka hiçbir yerde randevu verilmemektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra açılan sayfada ‘T.C. KİMLİK KARTI‘ yazan yere tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan metnin okunarak, ‘KABUL EDİYORUM‘ seçeneğine basın. Sonra kendinize ait bilgileri eksiksiz olarak doldurarak ‘DEVAM ET‘ deyin. Karşınıza çıkacak randevu alacağınız İL vede İlçeyi seçin ve ‘İLERİ‘ deyin. Daha sonra randevu alacağınız aile bireyleri çıkacaktır. Burada dilerseniz sadece kendiniz için, dilerseniz de istediğiniz aile bireyleriniz için randevu başvurusu yapabilirsiniz. Burada seçmiş olduğunuz her aile bireyi için, HES kodunu girmeniz lazım.

Kimlik yenileme başvuru randevu numarası Türkiye için sadece 199’dur. Randevu başvurusu yapmak için bu numarayı aramanız yeterlidir. Kimlik Randevu Sorgulama TIKLA Burada ‘RANDEVU DURUMU‘ bölümüne basın vede karşınıza gelen formu doğru biçimde doldurun. Bu formda kimlik bilgileriniz bulunmaktadır. Daha önceden bir randevu alıp almadığınızı sorgulamak için kullanabilirsiniz. Almış olduğunuz randevu tarihini değiştirmek için ‘REVİZE ET’ seçeneğini işaretleyiniz. Burada iptal edip, tekrardan yeni randevu almanıza gerek yok.

Yeni Kimlik Ücretleri Ne Kadar?

Başvuru için gerekli belgeler; Nüfus cüzdanınız veya başka bir resmi kimliğiniz. Harç ücretini yatırmanız lazım. Makbuz şart değil, yalnız sistemde olası sıkıntılar için, siz yinede makbuzu atmayın ve yanınızda götürün. 1 adet biyometrik fotoğraf. Kimlik ücretleri; Evlilik vede boşanma için 37,50 tl, Kayıp ve çalıntı için 75 tl, Nüfus cüzdanı yerine yeni kimlik 37,50 tl vede Yeni doğan bebekler ücretsiz. Yalnız 1 ayı geçmiş ise 37,50 tl ücret talep edilmektedir.

Yeni Kimlik Randevu Nasıl Alınır, yeni kimlik kartı çıkarmak ya da eski kimliğinizi yenilemek için öncelik ile randevu başvurusu yapmanız gerekmektedir. Randevu işlemleri ile ilgili gerekli adımları yazımızda ayrıntılı olarak sunduk. Eğer ki işlemleri yapmadan almak istiyorsanız 199 numarasını arayarak da kolaylıkla randevu başvurusu yapabilirsiniz. Eğer ki sizin de, yeni kimlik randevu nasıl alınır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Yeni kimlik randevu nasıl alınır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da yeni kimlik randevu işlemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Devlet Bankaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed