YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Çıkartılır?

YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Çıkartılır? YKS Sınav Yerleri Detayları, 2018 yılında yapılacak olan ilk defa yapılan YKS sınavı için büyük bekleyiş sürüyor.

YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Çıkartılır? YKS Sınav Yerleri Detayları

YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Çıkartılır
Sayfa İçeriği: YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Çıkartılır, YKS Sınav Giriş Belgesi, YKS Sınav Yerleri, YKS Sınav Yerleri Detayları, YKS Sınav Ne Zaman Yapılacak, YKS Sınavında Yasak Olan Araç ve Gereçler Nelerdir, YKS Baraj Puan Nasıl Olmalı, YKS Ne Zaman Giriş Yerleri Belgesi, 2018 YKS Sınav Yerleri

2018 YKS SINAV YERLERİ

2018 yılında yapılacak olan ilk defa yapılan YKS sınavı için büyük bekleyiş sürüyor. Sınava katılacak olan öğrenciler, sınav yerleri ile ilgili merak ettikleri soruları vede sınav yeri belgelerinin açıklanmasını beklemekteler. Henüz sınav giriş yerleriyle alakalı açıklama bulunmaz iken, yakın bir tarihte sınav giriş yerlerinin açıklanacağı bekleniyor. Sayfamız da ise siz değerli kullanıcılarımız için hazırladığımız YKS giriş yerleri belli oldu mu? YKS giriş belgeleri yayınlan mı? sorularının detaylarını hazırladık.

Milyonlarca öğrencinin ter dökeceği YKS sınavları için geri sayım başladı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin AİS sayfasında ne zaman yayınlanacağı sorusunu bir çok öğrenci merak etmektedir. ÖSYM’in uygulayacağı üniversite sınavı bir çok öğrenciyi heyecanlandırmakta. YKS giriş belgesi ile ilgili tüm herşey yazımızda.

YKS SINAVI NEZAMAN YAPILACAK?

YKS, Yükseköğretim kurulu sınavı; 30 haziran vede 1 temmuz tarihlerinde iki oturum olarak yapılacak. TYT, Temel yeterlilik testi sınavı, ilk oturum olarak 30 haziran’da yapılacak. AYT, Alan yeterlilik testi sınavı ise, ikinci oturum olarak 1 temmuz’da uygulanacak. TYT sınavları saat 10:15’te başlayacak. Sınava katılan adaylara toplam’da 120 soru sorulacak vede 135 dakkika süre tanılacak.

YKS SINAVINDA YASAK OLAN ARAÇ VE GEREÇLER NELERDİR?

Sınava giderken yanınız da emanet edilebilecek eşyalar almayınız çünkü sınav binalarında hiçbir eşya emanet alınmayacak. Cüzdan, Cep telefonu, Kablosuz İletişim Sağlayan Bluetooth, Saat, Kulaklık, Kolye, Yüzük, Küpe, Bilezik, Broş, Anahtar, Anahtarlık. Her türlü elektronik/mekanik cihazlarla birlikte çağrı cihazı ve telsiz,fotoğraf makinesi. Güneş gözlüğü, banka/kredi kartı, ulaşım kartı her hangi kartlarla.

Kesici, delici alet hatta ateşli silah vede benzeri teçhizatlarla. Cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik aygıt,saat, hesap makinesi, kalem, silgi,kalemtıraş,müsvedde kağıdı, defter, kitap, ders notu, dergi, gazete.

YKS BARAJ PUAN NASIL OLMALI

2018 yılında 2 buçuk milyon öğrencinin katılacağı YKS sınavının baraj puanı belli oldu. Resmi olarak yapılan açıklama da, YKS barajını geçmek için en az TYT’de 150 geçmek, Alan yeterlilik testinde ise 180 almanız gerekmekte. Yani öğrencilerin girmiş olduğu sınavlarda, TYT’den 15 net, AYT’den ise 20 net yapmaları zorunludur.

YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Çıkartılır, hakkında milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren yks sınav yerleri detaylarını hazırladık. YKS sınavı ne zaman hakkında merak ettiklerinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz. YKS sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır yazımız hakkında eğerki sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; BlackBerry Key2 Dikkat Çeken Özellikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed