Zihinsel Engel Türleri Nelerdir?

Zihinsel Engel Türleri Nelerdir? Zihinsel Engellilik Nedir? Zihinsel engellilik çeşitlerini yazımızda siz değerli dostlarımız için derledik.

Zihinsel Engel Türleri Nelerdir? Zihinsel Engellilik Nedir?

Zihinsel Engel Türleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Zihinsel Engel Türleri Nelerdir Zihinsel Engel Türleri Nelerdir, Zihinsel Engellilik Nedir, Zihinsel Engellilikte Temel Özellikler Nelerdir, Zihinsel Engellilik Çeşitleri, Zihinsel Engelliler Hakkında Bilgi

Zihinsel engel türleri nelerdir ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Zihinsel engellilik nedir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeye yazımızın devamında maddeler halinde ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Zihinsel engellilik çeşitleri ve zihinsel engellilik nedir? Sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki zihinsel engel türleri nelerdir? Detayları ile yazımız da paylaştık.

Zihinsel engellilik bir çok faktörlere bağlı olarak görülebilmektedir. Zihinsel engellilik doğum sırasında, doğum sonrasında ya da doğum öncesinde çeşitli sebeplerle genel zihinsel işlevlerde normallerden önemli derece gerilik olmasıyla kendini gösterir. Bunların yanı sıra uyumsal davranışlarda da yetersizlik görülebilmektedir.Zihinsel engellilikte üç temel özelik bulunmaktadır. Sizler için yazımız da hem bunlardan, hemde zihinsel engel türlerini derledik.

ZİHİNSEL ENGELLİLİKTE TEMEL ÖZELLİKLER NELERDİR?

ZİHİNSEL ENGEL TÜRLERİ

Williams sendromu.
Angelman sendromu.
Spina bifida.
Asperger sendromu.
Disleksi.
Otizm.
Hidrosefali.
Heller sendromu.
Frajil-x sendromu.
Epilepsi.
Down sendromu.
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite.
Prader-willi sendromu.
Rett sendromu.
Hiperleksi.
Konuşma engelliler.
Fenilkotonüri.

ZİHİNSEL ENGELLİLİKTE TEMEL ÖZELLİKLER

16 yaşından önce başlaması.
Genel zeka işlevinin belirgin derecede ortalamanın altında bulunması.
Kendi yaş grupları ile kıyaslandığında iletişim kurma, toplumsal beceriler, günlük beceriler, sorumluluk vede kendi kendine yeterlilik gibi alanlarda geriliğin olması..

Zihinsel engelliği bulunan çocuklarda gelişmenin aşamaları yürüme, konuşma vb. yaşıtlarına göre daha geç olmaktadır. Zihinsel engelliliğinin belirtileri doğum sırasında ortaya çıkabileceği gibi bazen de çocukluk döneminin sonunda kendini gösterebilmektedir. Belirtilerin ortaya çıkması zihinsel engelliği’ne neden olan hastalığa bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Zihinsel Engel Türleri Nelerdir, yazımız da hazırladığımız zihinsel engellilikte temel özellikleri ve zihinsel engel türlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki zihinsel engel türleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Zihinsel engel türleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sara Nöbeti Geçiren Hastaya Ne Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed