Adet Döneminde Havuza Girilir Mi?

Adet Döneminde Havuza Girilir Mi? Adet Döneminde Denize Girilir Mi? Adet döneminde denize ya da havuza girmek zararlı mı? İle ilgili bilgiler yer almakta.

Adet Döneminde Havuza Girilir Mi? Adet Döneminde Denize Girilir Mi?

Adet Döneminde Havuza Girilir Mi
Sayfa İçeriği: Adet Döneminde Havuza Girilir Mi

Son zamanlarda en çok merak edilen sorulardan biri de, kadınlar adet döneminde denize havuza girilmeli mi? Araştırmaktadır. Adet dönemin de denize ya da havuza girmek isteyen kadınlar, adetinin kesileceğinden veya vajinanın da enfeksiyon kapacağından korkmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için adet döneminde denize girilir mi? ve adet döneminde denize girmek zararlı mı? Sorularının cevaplarını öğrenebilirsiniz. Peki Adet döneminde havuza girilir mi?

Adet döneminde kadınların yumurtalığı, vajinası vede rahimi her türlü enfeksiyona karşı savunmasız olmaktadır. Bu sebep ile bazı uzman hekimleri adet döneminde denize ve havuza girmenin sakıncalı olduğunu belirtmektedir. Bazı uzman hekimlerine göre de, bazı hususlara dikkat edildiğinde denize ve havuza girmenin zararlı olmadığını söylemektedir. Siz de yazımızın devamına giderek adet döneminde havuza veya denize girilir mi? Ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Adet Döneminde Denize Girilir Mi?

Adet Döneminde Havuza Girmek Zararlı Mı?

Adet döneminde denize veya havuza girer iken, kadınların tampon ya da ped kullanması önerilmektedir. Yalnız kadınlar adet döneminde tampon vede ped kullanmadan denize ya da havuza girmesinin sakıncalı olup, olmadığını araştırmaktadır. Tampon vede ped kullanmadan denize ya da havuza girmek mahsurlu değildir. Yalnız tampon veya ped kullanamadan denize veya havuza girmek kadınların enfeksiyon kapma riskini daha çok arttırmaktadır. Bazı kadınlar da havuzdan veya denizden çıktıktan sonra adet kanamasında çoğalma görülmektedir. Adet döneminde vajinada ki, kanallar açık olmaktadır. Kanalların açık olması da, kişinin bakteri ve mikrop kapma olasılığını arttırmaktadır. Havuzda bulunan klor da, enfeksiyon riskini arttırmaktadır.

Adet döneminde denize girer iken tampon vede ped kullanan kadınların bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Mesela; adet dönemi boyunca denize ya da havuza giren kadınlar sudan çıktıktan sonra tamponunu veya pedini çıkarması lazım. Eğer yeniden havuza ya da denize girecek ise, yeni ped vede tampon tercih etmesi gerekmektedir. Aynı ped ya da tampon ile sürekli olarak havuza ve denize girilir ise vajina enfeksiyon kapabilir. Bu nedenle adet döneminde denize ya da havuza giren kadınlar gün içinde en az 3 defa ped veya tamponu çıkarıp yenisini takması lazım.

Adet Döneminde Havuza Girilir Mi, adet döneminde denize ya da havuza girmek için mutlaka tampon ya da ped tercih etmelisiniz. Adet döneminde ped veya tampon kullanmadığınız da enfeksiyon kapma riskiniz yüksektir. Eğer ki sizin de adet döneminde havuza girilir mi, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Adet döneminde havuza girilir mi, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da adet döneminde denize veya havuza girilir mi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; PLT Kaç Olursa Tehlikeli?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed