Anne Karnındaki Bebek Nasıl Hareketlendirilir?

Anne Karnındaki Bebek Nasıl Hareketlendirilir? Bebeğin Tekme Atması, Anne karnındaki bebek hareketlerini hızlandırma için önerileri yazımız da hazırladık.

Anne Karnındaki Bebek Nasıl Hareketlendirilir? Bebeğin Tekme Atması

Anne Karnındaki Bebek Nasıl Hareketlendirilir
Sayfa İçeriği: Anne Karnındaki Bebek Nasıl Hareketlendirilir, Bebeğin Tekme Atması, Anne Karnındaki Bebeğin Hareket Etmesi İçin Uzman Önerileri, Gebelikte Bebek Hareketleri, Bebeğin Hareketsiz Olması, Hamilelikte Bebek Hareketleri Nasıl Olmalı, Gebelikte Bebek Hareketleri Nasıl Olmalı, Bebeğin Hareketsiz Olması Neden Olur

Anne karnındaki bebek nasıl hareketlendirilir ile ilgili annelerin bilmesi gereken bazı noktaları yazımız da hazırladık. Bebeğin tekme atması hakkın da merak ettiğiniz her şeye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Gebelikte bebek hareketleri nasıl olmalı? ve bebeğin hareketsiz olması neden olur? gibi soruların tüm cevaplarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Anne karnında bebek hareketlerinin azalması gibi durumlar da annenin yapması gerekenleri sizler için derledik. Peki anne karnındaki bebek nasıl hareketlendirilir? detayları ile yazımız da paylaştık.

Gebeliğin 7.ci haftasından sonra anne karnına yerleşen bebeğin hareketleri ultrason ile takip edilmektedir. Yalnız bebek bu evrede tıpku bir fasulye tanesi gibi olduğu için anne adayının tek başına bu hareketleri hissetmesi imkansız durumdur. Anne karnına yerleşen bebeğin hareketleri 16.cı haftaya doğru az daha belirginleşse de, yine de bazı anne adayları bu durumu net olarak anlayamazlar. Anne olma tecrübesini daha önce yaşamış olan anneler, 16.cı haftada hareketleri az çok anlamaktadır. İlk defa hamile kalan anneler bu durumu zor anlamaktadır. İlk kez anne olacak olan kadınlar, bebeğinin hareketlerini 24.cü haftadan itibaren hissetmeye başlarlar. Bunun nedeni ise bağırsak hareketlerinin, bebeğin hareketleriyle karışabileceğinden kaynaklanmasıdır.

ANNE KARNINDAKİ BEBEĞİN HAREKET ETMESİ İÇİN UZMAN ÖNERİLERİ

Gebeliğinizin 24.cü haftasına girdikten sonra normal olan 4 saat için de bebeğin 10 defa hareket etmesidir. Bebeğinizin hareketlerini eğer ki hissetmiyor veya hissedemiyrosanız uzmanların önermiş olduğu önerileri uygulayabilirsiniz. Bebeğiniz karnınız da çok hareket ediyorsa bu durum onun yeterli miktar da oksijen olduğını vede amniyon sıvısının yerinde olduğunu göstermektedir. İyi beslendiğinin de göstergesi olarak uzmanlar belirtmiştir.

Enerji değeri yüksek olan yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Hızı çok abartılı olarak yapmadan, tempolu bir şekilde koşmak bebeğinizin hareketlenmesini sağlayabilir.

Bir bardak süt veya portakal suyu tüketin. İki içecekte sinirim sistemini harekete geçirir, bebekte canlandırıcı etki göstermektedir.

22/26. haftalar da bebeğinizin görme duyusu geliştiğinden, el freni gibi ışığı midenize tuttuğunuz da tepki vermesini sağlayabilirsiniz.

Çok hafif şekilde karnınıza tık tık yapacak şekilde vurmanız bebeğinizin harekete geçmesini sağlayabilirsiniz.

Anne Karnındaki Bebek Nasıl Hareketlendirilir, yazımız da hazırladığımız, anne karnındaki bebek hareketleri hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki anne karnındaki bebek nasıl hareketlendirilir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Anne karnındaki bebek nasıl hareketlendirilir, sayfamızı siz de arkadaşlarınızın bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Gazoz Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 9 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed