Anne Sütünün Yararları Nelerdir?

Anne Sütünün Yararları Nelerdir? Anne Sütü Neden Önemli? Emzirmenin anneye faydaları nelerdir? hakkın da annelere merak ettiklerinizi sayfamız da paylaştık.

Anne Sütünün Yararları Nelerdir? Anne Sütü Neden Önemli?

Anne Sütünün Yararları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Anne Sütünün Yararları Nelerdir, Anne Sütü Neden Önemli, Anne Sütünün Faydaları, Anneye Emzirme Döneminde Olan Faydalar, Anneye Emzirme Sonrasında Olan Faydalar, Emzirmenin Anneye Faydaları, Emzirmenin Bebeğe Faydaları

Anne sütünün yararları nelerdir ile ilgili annelerin bilmesi gereken yararlarını yazımız da mercek altına aldık. Anne sütü neden önemli? Hakkın da tüm merak edilenleri, yazımızın devamın da hazırladık. Siz de emzirmenin bebeğe faydaları hakkın da merak ettiklerinizi sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Peki anne sütünün yararları nelerdir? detayları ile yazımız da paylaştık.

Uzman hekimler, bebeğin ilk 6 ay yalnızca anne sütüyle beslenilmesi gerektiğini belirtmekteler. Emzirmenin ise hem bebek için, hem de anne için oldukça faydaları bulunmaktadır. Bebeğin en az 2 yıl anne sütü almasında gelişimine olumlu yönde etkileri bulunmaktadır. Emzirmenin ise anne sağlığına olan etkisini de, emzirme sırası vede emzirme sonrasındaki faydaları iki şekilde sıralanmaktadır.

ANNEYE EMZİRME DÖNEMİNDE OLAN FAYDALAR

Anneler bebeğini erken emzirmeye başladığın da, doğumdan sonra görülen kanamaların riski oldukça azalmaktadır. Kanamalar daha seyrek görüldüğünden, kanamaya bağlı görülen çarpıntı, yorulma vede halsizlik gibi sorunların da hali ile daha nadir görülmektedir.

Prolaktin hormonu, süt üretimini sağlamaktadır. Kaygı vede endişeyi azaltarak annenin psikolojisini olumlu yönde etkilemektedir. Psikolojik sorunlar ise en sık görüldüğü aralıklar doğum sonrasındaki dönemledir.

Emzirme dönemin de anneye olan faydalar bedensel faydalarıın yanı sıra, ruh sağlığı bakımından da olumlu etkileri bulunmaktadır. Emzirme sırasın da ten tene temas hakim olduğundan, anne ile bebeğin arasındaki bağda güçlenmektedir.

ANNEYE EMZİRME SONRASINDA OLAN FAYDALAR

Araştırmalara göre, bebeğini emziren anne meme kanseri riskini azalttığı vurgulanmaktadır. Emzirme süresi ne kadar uzun olur ise kanser riskinden anne o kadar fazla korunmaktadır. Emziren anneler de romatizmal rahatsızlıklar, daha seyrek görülmektedir. Tip 2 diyabet türünün de görülme sıklığını düşürmektedir.

Anne Sütünün Yararları Nelerdir, yazımız da hazırladığımız anne sütünün yaraları hakkın da bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğerki sizin de anne sütünün yaraları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Anne sütünün yararları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Et Yiyen Bakterinin Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − two =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed