Batikon Nasıl Kullanılır?

Batikon Nasıl Kullanılır? Batikon Ne İşe Yarar? Batikonın Faydaları, Batikon nedir? Hakkında merak edilenleri yazımızın içeriğinden ulaşabilirsiniz.

Batikon Nasıl Kullanılır? Batikon Ne İşe Yarar? Batikonın Faydaları

Batikon Nasıl Kullanılır
Sayfa İçeriği: Batikon Nasıl Kullanılır

Cilt üzerinde uygulanan antiseptik solüsyon olan batikon hakkında oldukça merak edilen bir çok soru bulunmaktadır. Yazımızın içeriğin de ise siz değerli dostlarımız için hazırladığımız batikon ne işe yarar? ve batikon nedir? Soruları ile ilgili cevapları hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek batikonın faydalarına ulaşabilirsiniz. Peki batikon nasıl kullanılır?

Batikon, oldukça geniş kullanım alanına sahiptir. İnsanlar tarafından en çok kullanılan ve tercih edilen antiseptik solüsyon olarak günümüz de yer almaktadır. Özellikle küçük yaralar da ilkyardım olarak kullanılır. Jinokolojik müdahaleler de, cerrahi işlemler sırasında mukozanın vede cildin dezenfekte edilmesi için tercih edilmektedir. Batikon, enfeksiyonlara karşı bakterileri öldürmektedir. Komplikasyon durumunda antibiyotik ya da steroid tedavisinden sonra da kullanılabilmektedir. Baticonol scrub ise cerrahi el dezenfektanı olarak geçmektedir. Etken maddesi olivinil pirolidon-iyottur. Yardımcı maddeler olarak da etil alkol (CAS 64/17/5) %8, %1.6 Gliserin, %0,072 Mentol, %0.14 Sodyum Hidroksit, %0.46 Sodyum Asit Fosfat, %79 Deiyonize Su barındırmaktadır. Sizde batikon antiseptik solüsyon hakkında daha ayrıntılı bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Batikon Nedir?

Batikon Ne İşe Yarar?

Mukozayı vede cildi nerede ise tahriş etmeyen ve tedavi edilen bölgenin bandajına izin verir vede havanın uygulama alanına ulaşmasını önlemez. Cilt vede doğal kumuşlardan kolayca çıkar ve yıkanır. Tedavi edilen bölgenin bandaj ile kapatılmasına olanak verir, cildi vede mukozayı nerede ise tahriş etmez. Havanın ise uygulama bölgesine ulaşmasını asla önlemez. Cilt vede doğal kumuşlardan rahatlıkla temizlene bilir. Antiseptik solüsyon yanıklardan granülasyon ya da deri grefine müdahale etmez.

Batikonın Faydaları
Batikonın Faydaları

Batikon antiseptik solüsyon dezenfekte uygulanacak olan deri alanına uygulanır. Sonra bu alanda oluşmuş gözenekli film katmanı su yardımı ile yıkanabilir. Batikon tampon yaparak da cilde uygulanabilmektedir. Batikon antiseptik solüsyonu tüm eczanelerden satın alabilirsiniz. Bu solüsyonu kullanmadan önce doktorunuza danışmanız da yarar var.

Batikon Nasıl Kullanılır, batikon içeriği hijyen gerektiren durumlar da vede el dezenfektanı olarak tercih edilmektedir. Bu solüsyonu kullanmadan önce uzman hekime danışmanız gerekmektedir. Alerjiniz var ise, kullanmadan önce doktora sormanız da yarar var. İlk yardım uygulanacak küçük vede basit çaplı yaralanmalarda da kullanımı uygundur. İyodin, Aqua antiseptik %10 povidon vede Poli iyot kompleksi barındırmaktadır. Kutu içeriğin de ise 1000 cc antiseptik bulunmaktadır. Eğer sizin de batikon nasıl kullanılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Batikon nasıl kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da batikon kullanımı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Vileda Paspas Ucu Nasıl Temizlenmeli?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed