Bebeklerde Gece Terörü Belirtileri Nelerdir

Bebeklerde Gece Terörü Belirtileri Nelerdir? Bebeklerde Uyku Terörü, Bebeklerde gece terörü neden olur? ile ilgili bilinmesi gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Bebeklerde Gece Terörü Belirtileri Nelerdir? Bebeklerde Uyku Terörü

Bebeklerde Gece Terörü Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Bebeklerde Gece Terörü Belirtileri Nelerdir, Bebeklerde Uyku Terörü, Bebeklerde Gece Terörü Neden Olur, Bebeklerde Gece Terörü Belirtileri, Bebeklerde Gece Terörü Durumunda Anne Babalar Neler Yapmalı, Bebeklerde Uyku Terörü Nedir, Bebeklerde Gece Terörü Nedir, Uyku Terörü Neden Olur, Uyku Terörü Belirtileri Nelerdir, Bebeklerde Gece Korkusu

Bebeklerde gece terörü belirtileri nelerdir hakkında anne adaylarının bilmesi gerekenlerini yazımızda bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Bebeklerde uyku terörü hakkında merak ettiklerinizi sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bebeklerde gece terörüne dair tüm merak ettikleriniz sayfamızda…

Bebeklerde uyku terörü, bebeklerin uykuya daldığında bir kaç saat sonra meydana gelen şiddetli panik nöbetine denmektedir. Bebeklerde gece uykusu terörü, geçiren bebekler, ağlama, bağırma, çığlık atma, anne babayı tanımama vede anlamsız sözler söyleme gibi belirtileri göstermektedir. Uyku terörü, bir kaç dakika ile 30 dakika kadar sürebilmektedir. Bebek kısa süre içinde sakinleşir vede yeniden uyumaya devam edebilir. Uyandığında ise bu nöbeti hatırlamaz. Bebeklerde gece uykusu terörünü genellikle kız çocuklarında görülmektedir. En sık olarak 3 yaşına kadar bebeklerde bu durum görülebilir vede 7 yaşından sonra azalmalar başlar.

BEBEKLERDE GECE TERÖRÜ NEDEN OLUR?

Uyku eksikliği bebeklerde gece terörünün önemli nedenlerindendir. Uykusunuz alamayan bebeklerde uyku terörü ataktaları daha sık görülebilir. 3 yaşın altındaki çocuklarında günde 14 saat uyuması gerekmektedir. Bebeklerde uyku eksikliğinin yol açtığı stres vede yorgunluk bu ataklardan sorumludur. Antibiyotik gibi ilaç kullanımı, stres, ateş, aşırı yorgunluk vede yatağından farklı yerlerde uyuma gibi faktörlerde bebeklerde gece uyku terörü yaşama riskini arttırmaktadır.

BEBEKLERDE GECE TERÖRÜ BELİRTİLERİ

Terleme, ağlama, çığlık atma, bağırma.
Bebeğin hızlı hızlı solup alıp, vermesi.
Bebekte kalp atışlarında hızlanma.
Derin uykuda iken, birden uyanması.
Bebek uyuyor gibi görünse de uyuyamama.
Bebeğin söylenenleri anlamaması, sorulan sorulara cevap verememe.
Bebeğin uykuda yaşamış olduğu bu atak, sabah olduğunda hatırlamaması.
Bebeğin anne yada babaya aktığı halde görmemesi, yanında olduğunu algılamaması.

Bebeklerde gece terörü durumunda, anne ve babalar, doktor önerisi alınarak bebeğini uyutmadan bir saat önce, ataraks şurup verilmelidir. Bebeklerin rahat rahat uyuyabileceği stressiz bir ortam hazırlanmalıdır. Bebeğin odasının aydınlatmasını konfor düzeyine göre ayarlamalısınız. Bebeğin uyku saatleri her zaman belli olmalıdır. Düzenli olarak bu saatler de yatırılmalıdır. Yemek ile uyku saatlerinin düzenli olmasına özen gösterilmelidir. Bebeğinizi uyutmadan önce sıcak banyo, bebeğinizin gece terörünü önlemesine yardımcı olabilmektedir. Bebeğinizi yatırmadan önce ılık süt yada az miktarda papatya çayı verilmesi gece terörünü önleyeme yardımcı olmaktadır.

Bebeklerde Gece Terörü Belirtileri Nelerdir, yazımız da hazırladığımız bebeklerde gece terörü ile ilgili bilmeniz gerekenleri bulabilirsiniz. Sizde bebeklerde gece terörü neden olur? hakkında bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Eğerki sizin de bebeklerde gece terörü belirtileri nelerdir yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebeklerde gece terörü belirtileri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Anne Karnında Bebeği Etkileyen Gıdalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + 20 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed