Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer?

Bebeklerde isilik Nasıl Geçer? Bebeklerde İsilik Neden Olur? Bebeklerde isilik nedir? Hakkında merak ettiklerinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer? Bebeklerde İsilik Neden Olur?

Bebeklerde isilik Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Bebeklerde isilik Nasıl Geçer

İsilik ,bebeklik dönemin de görülen cilt sorunlarından biridir. Genellikle sıcak havalar da meydana gelen cilt hastalığıdır. Siz değerli dostlarımız için yazımızın içeriğin de bebeklerde isilik nedir? ve bebeklerde isilik neden olur? Sorularının cevaplarını derledik. Siz de yazımızın devamına giderek bebeklerde isilik ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Peki Bebeklerde isilik nasıl geçer?

Tıp dalında Miliaria olarak adlandırılan, yalnız günümüz de daha çok isilik olarak kullanılan cilt sorunudur. Bebeklik dönemin de en yaygın görülen cilt sorunundan biridir. Pembe ya da kırmızı noktacıklar halinde kabartıların görülmesiyle fark edilir. Bu hastalık genellikle kızamık, su çiçeği, altıncı hastalık ve kızamıkçık gibi döküntülü hastalıklar ile karıştırılmaktadır. Yalnız bu tip sorunlara göre çok daha alt seviyede rahatsızlık olan isiliğin bebekler de daha sık rastlanmasının nedeni, cilt gözeneklerinin çok küçük olması vede ter bezlerinin tamamen gelişmemesinden dolayıdır. Siz de yazımızın devamına giderek bebeklerde isilik nedenleri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bebeklerde İsilik Neden Olur?

Bebeklerde İsiliği Geçirmek İçin Ne Yapılır?

İsilik rahatsızlığı olan bebeğin öncelik ile yapmanız gereken şey, kıyafetlerini çıkartıp cildin hava almasını sağlamaktır. Daha sonra ılık banyo aldırarak isilik olan kısımları su ile nazikçe yıkamak, yıkarken de sert sabun ve lif gibi cisimler kullanmaktan sakının. Bebek sürekli olarak hareket halin de olduğu için isilikli bölgeleri kaşıyarak deriye zarar verebilir. Bu sebeple de bebeğin tırnaklarını kısa tutmakta yarar var.

Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer

Aşırı fazla nemlendirici kullanmak, ter bezlerini tıkayacağından bebeğinize çok fazla nemlendirici kullanmaktan kaçınılmalıdır. Kilolu bebekler de kıvrımlı kısımlar isiliğe meyilli bölgelerdir. Bu nedenle banyo sonrasın da bu bölgeler iyice kurutulmalı vede nemli bırakılmamalıdır. Bebeği sık sık yıkamak vede terlemesine imkan tanımamak isiliğin oluşmamasına vede tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Açık tenli bebekler de sıcaklıklar nedeni ile terlemeden ya da geçirdiği ateşli hastalıktan sonra meydana gelen isilik, bazı nedenlerden dolayı da meydana gelebilir.

Örneğin;

Bezin sık sık değiştirilmemesi,
Sentetik kumaş türünden üretilmiş dar bebek elbiseleri,
Yanlış bez bağlama yöntemi,
Bebeğin yeterli yıkanmaması.

Bebeklerde İsilik Belirtileri

Bebeklerde İsilik Nedenleri
Bebeklerde İsilik Nedenleri

Bebeklerde isilik boyunda, dirsek içinde, koltuk altında veya sırtta rastlanan döküntüler sonucun da cildin pul pul dökülmesiyle anlaşılır. Bunlarla birlikte deri ile aynı renkte şişlik, kızarıklık, deri üzerinde kırmızımsı sulu şişkinlik vede kırmızı lekelenme gibi belirtiler hem bebekler de, hem de çocuklar da görülebilen isilik nedenleri arasında yer almaktadır.

Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer, isilik rahatsızlığı bebekleri genellikle oldukça rahatsız edici cilt hastalığıdır. Sıcaklıklar da daha çok meydana gelen bu rahatsızlık, terlemeden kaynaklı yaşanmaktadır. Bebeklerde isilik ile ilgili sorunlar ile karşılaşmamak için bebeği düzenli banyo yaptırmak oldukça önemlidir. Eğer ki sizin de bebeklerde isilik nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Bebeklerde isilik nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da bebeklerde isilik belirtileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Geforce Now Temmuz Oyunları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed