Bebeklerde Yürüme Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde Yürüme Belirtileri Nelerdir? Bebekler Nasıl Yürütülür? Bebeğin yürümesi için yapılması gerekenleri sizler için yazımız da derledik.

Bebeklerde Yürüme Belirtileri Nelerdir? Bebekler Nasıl Yürütülür?

Bebeklerde Yürüme Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Bebeklerde Yürüme Belirtileri Nelerdir, Bebekler Nasıl Yürütülür, Bebeğin Yürümesi İçin Yapılması Gerekenler, Bebeğin Yürümesi İçin Ne Yapılmalı, Bebekler Neden Geç Yürür, Bebekler Ne Zaman Yürütülür, Bebekleri Kolay Yürütme, Bebeklerde Yürümeyi Kolaylaştıran Oyuncaklar, Bebeklerde Yürümeyi Kolaylaştırma, Bebeklerde Yürüme Bozukluğu Nasıl Anlaşılır, Bebeklere Yürüme Nasıl Öğretilir, Bebekler İçin Yürütme Çalışmaları, Bebekler İlk Ne Zaman Yürüyebilir

Bebeklerde yürüme belirtileri nelerdir? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri siz değerli ebeveynler için yazımız da mercek altına aldık. Bebekler nasıl yürütülür? Hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Bebekler kolay yürüme için yapılması gerekenleri sayfamızdan bulabilirsiniz. Bebeklerde yürüme neden gecikir? ve Bebekler ilk ne zaman yürür? Sorularının cevaplarına yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Peki bebeklerde yürüme belirtileri nelerdir? Detayları ile yazımızın devamından bulabilirsiniz…

Anne vede babanın heyecanla beklediği bebeklerin de heyecan ile beklediği vede yaşamak istediği bazı anlar ile duygular vardır. Bu anlar vede duygular ise doğum sonrasında gelen ilk görüş, ilk emzirme, ilk dokunuş, ilk adım, ilk bakım vede ilk cümlelerdeki gibi olması gerekenlerin başlangıcı olmaktadır. Bebeğinizin gelişim çağına geçtiğin de belirli bir döneme geldiğinde yürüyecektir. Babalardan çok anneler bebeklerinin yürümesini daha çok istemektedir. Babalar yürümekten çok önce konuşmalarını daha çok istemektedir. Her bebeğin gelişimi aynı değildir ve aynı ilerlemez. Bu yüzden her anne ve baba kendi bebeğinin gelişimine destek olması için bazı şeyler uygulamalıdır. Genel olarak bebeklerin bir çoğu ilk adımlarını 11/14 ayları arasında yapmaktadır. Yürüyebilen bebeklerde izlenen ilk belirti ise bebeğin öncelik ile ayakta durabilmesidir. Eğer bebeğiniz ayakta durmayı başarabiliyorsa devamında anne ve babanın yürüme alıştırmaları durumunda desteklemesi önemlidir. Bebeğin gelişimini daha hızlı hale getirmek için ebeveynler büyük sabırla çaba göstermelidir.

BEBEKLER NASIL YÜRÜTÜLÜR?

Bebeklere alınacak itmeli vede çekmeli oyuncaklar denge gelişimini olumlu etkilemektedir.

Bebeğinizin gelişimini oyunlar ile destekleyin. Onunla birlikte veya onun önünde sizi takip etmesini sağlayın.

Sevdiği nesnelere doğru bebeğinizin ilerlemesine sağlayın. Uzmanlar bu yöntemin oldukça işe yaradığını vurguluyor.

Ebeveyn olarak bebeğinizin sırt kaslarının gelişmesi için elinizden gelini yapın. Bunun için bebeğinizin kafa vede boyun kısmını hareket ettirebilirsiniz.

BEBEKLER NE ZAMAN YÜRÜTÜLÜR?

Yeni doğan döneminde bebekler de bazı görülen ilkel refleksler bulunmaktadır. Bu reflekslerden bazıları arasında yürüme refleksi gelmektedir. İlk 3/4 ayda eşlik eden bu refleksi görebilmek ve anlamak için bebeğin ellerinden tutup ayakta durdurulmaya çalışması ile anlaşılır. 4. aydan itibaren kendiliğinden kaybolan bu reflekste ilk adım aslında bu aşamada atılmaktadır. Bu durum ile yürümeyi keşfeden bebekte herhangi bir sağlık problemi yoksa 11. aylarda yürüme görülebilmektedir.

18 veya 19. ay geçmesi durumunda hala yürüme eylemi görülmüyorsa sorunun işareti değildir. Bebeklerin bazıların da yürüme zamanı için başlangıç 18. aylarda olabilmektedir. Yalnız ilerleyen zamanlarda hala daha yürüme görülmüyor ise bebek mutlaka doktora gösterilmelidir. 1 yaşına gelen bebeğin yürüyebilmesi gibi 18 aylık olmasına rağmen hala daha yürüyemeyen bebeklerde bulunmaktadır. Bebeklerde ki yürüme gecikme nedenleri hem bedensel, hemde ruhsal olabilmektedir.

Bebeklerde genetik anlamda yürüme gecikmeleri bebeğin kilo oranına ve boy, doğumun erkenden gerçekleşmesinden ailelerin aşırı korumacı tutumuna veya bebeklere gerekli cesaretin verilmemesinden dolayıdır. Bebeklerde yürüyememenin gecikmesi psikolojik sorunlarda işaretlerindendir.

Bebeklerde Yürüme Belirtileri Nelerdir, yazımız da hazırladığımız bebeklerde yürüme belirtilerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki bebeklerde yürüme belirtileri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebeklerde yürüme belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarımızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızın da sayfamızdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bebekler Denize Sokulur Mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 4 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed