Çocuğun Okula Alışması İçin Ne Yapılmalı?

Çocuğun Okula Alışması için Ne Yapılmalı? Okulun İlk Haftası Sorunu, bir çok aile bireyleri okulun ilk haftası sorunu ile karşılaşmaktadır…

Çocuğun Okula Alışması İçin Ne Yapılmalı? Okulun İlk Haftası Sorunu

Çocuğun Okula Alışması için Ne Yapılmalı
Sayfa İçeriği: Çocuğun Okula Alışması İçin Ne Yapılmalı, Okulun İlk Haftası Sorunu, Çocuğunuzun Okula Alışması İçin Öneriler, Okulun İlk Haftasında Ailelere Öneriler, Okula Başlayan Çocukların Ailelerine Tavsiyeler, Okulun İlk Haftası İçin Öneriler, Okulun İlk Haftasında Ailelere Tavsiyeler

Çocuğun okula alışması için ne yapılmalı hakkında annelerin vede babaların bilmesi gerekenleri yazımız da hazırladık. Okulun ilk haftası sorunu har ebevylerin başına gelmektedir. Çocuklar okula gitmek istemezler vede okula ısınamazlar. Yada bazı çocuklar okuldan korkmaktadır. Peki bu gibi sorunların üstesinden gelmek için aileler neler yapmalı? Çocuğun okula alışması için önerileri yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz.

Eğitim öğretim yılının başlaması ile okula ilk defa gidecek çocuklar zorluklar yaşamaktadır. Bazen çocuklar korkabilmektedir vede korktukları için ise ailelerinden ayrılmak istemezler. Aileleri okulun ilk haftası zorlayabilir. Çocuklar ilk kez okula başladığından daha önceleri bilmediği durumları vede oyun dönemlerini geride bırakarak okul hayatına başlamaları onlar için biraz zor olabilir. Bu yüzden çocuklarınıza okul günlerinde biraz yardımcı olmanız da fayda var ilk bir ay ona övgüler vede okul ile güzel şeyler anlatmanız onu rahatlatacaktır.

ÇOCUĞUNUZUN OKULA ALIŞMASI İÇİN ÖNERİLER

Anne ve baba okulun ilk günlerinde biraz soğuk kanlı davranmalıdır. Çocuğun da bu gibi tepkilere bakarak aynı paniği vede kaygıyı yaşamasına olanak verirsiniz.

Çocuğunuz okul da ilk defa yaşıtları vede yetişkinler ile karşılaşabilir. Aile bireyleri okullar başlamadan yada okul başladığın da bile çocuklarına okulu anlatmalıdır.

Çocuğu en iyi tanıyan anne vede babadır. Çocuğu sakinleştirmek vede ikna etmek için yollar bulunmalıdır.

Aile bireyleri tutarlı davranmalı vede çocuk cesaretlendirilmelidir.

Çocuğunuz ile her zaman anlaşılır vede açık konuşmalısınız. Eğerki korkusu varsa nedenleri vede endişeleri üzerinde yoğunlaşarak anlatmalısınız. Çocuğunuzla konuşurken kesinlikle aşağılayıcı vede küçük düşürücü bir tavır sergilemeyin daha çok geri kaçmasına neden olursunuz.

Çocuklar genellikle anne vede babadan hatta evden ayrılma gibi bilinmezliğin sunduğu kaygı nedeniyle korkarlar. Bu yüzden çocuğunuza güzel cümleler söylemelisiniz.

Çocuğunuza mutlaka güven verin. Aile bireyleri çocuğuna okula götürürken, yollarken mutlaka güven vermesi gerekmektedir.

Okulun ilk günü vede sonrası günleri öğretmenle iş birliği içinde kalınmalıdır.

Başka çocukları, kendi çocuğunuza iyi örnek gibi göstermekten kaçının. Anne vede baba karşılaştırıcı bir tutum içinde olmamalıdır.

Çocuğun Okula Alışması İçin Ne Yapılmalı ile ilgili okulun ilk haftası sorunu hakkında bilgileri aileler için hazırladık. Sizin de eğerki çocuğun okula alışması için ne yapılmalı yazımız hakkında kafanıza takılan sorular varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Çocuğun okula alışması için ne yapılmalı sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kas Yapan Besinler Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed