Çocuklara Makyaj Yapmak Zararlı Mı?

Çocuklara Makyaj Yapmak Zararlı Mı? Makyajın Çocuklarda Zararı Nedir? Günümüz de bir çok çocuğun makyaj ilgisini çekmektedir, zararları nelerdir?

Çocuklara Makyaj Yapmak Zararlı Mı? Makyajın Çocuklarda Zararı Nedir?

Çocuklara Makyaj Yapmak Zararlı Mı
Sayfa İçeriği: Çocuklara Makyaj Yapmak Zararlı Mı, Makyajın Çocuklarda Zararı Nedir, Makyajın Erken Yaşta Yapılmasının Zararları, Ojenin Çocuklarda Korkutucu Zararları, Oje Yemenin Zararları, Oje Hakkında Korkutan Gerçekler, Kız Çocuklarına Oje Sürülür Mü, Ojenin Tehlikeleri, Kız Çocuklarının Makyaj Yapmasının Zararları, Bebekler İçin Acı Oje, Çocuğa Makyaj Yapma

Çocuklara makyaj yapmak zararlı mı ile ilgili annelerin vede babaların bilmesi gerekenleri yazımız da hazırladık. Makyajın çocuklarda zararı nedir? hakkında bilgi sahibi olmaları için ailelere, bazı bilgileri yazımızın devamında derledik. Sizde eğerki çocuğunuza makyaj yapıyorsanız yazımızı okumalısınız. Çocuklarda makyaj tehlikeli mi? Uzman hekimler henüz altıcı ayını geçmemiş bebeklere vede çocuklara oje sürülmemesi konusunda uyarmakta.

Peki çocuklara oje sürmenin zararları nelerdir? Ojenin bir çok korkutucu zararları bulunmaktadır. Bu yüzden de bebeklere vede çocuklara oje sürünmemelidir. Günümüz de bayanların olmazsa olmaz haline geldiği makyajlar yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da özentilik yapmakta. Süslenmeyi seven kadınların çocuklara küçük yaşta olmalarına aldırış etmeden yaptıkları masum görünen makyajlar aslında sağlık açısından büyük risk taşımaktadır.

OJENİN ÇOCUKLARDA KORKUTUCU ZARARLARI

Bazı annelerin ufak kız çocuklarını tepeden tırnağa kadar süsleyip, modaya ayak uydurmaya çalışmaktadır. Çocukların da kullandığı ojelerin içeriğin de bulunan kimyasal maddeler sakıncalıdır. Anneler çocukları için herangi bir zararı olacağını düşünmeden, özellikle de bebeklerde kesinlikle kullanılmamalıdır.

Uzman hekimlerin uyarısı üzerine ojenin içinde bulunan formaldehyde, toluen vede dibutyl phthalate maddelerinin çocukların ruhsal vede bedensel sağlıkları açısından tehlikeli olabileceğini belirterek anneleri vede babaları uyarmaktalar.

MAKYAJIN ERKEN YAŞTA YAPILMASININ ZARARLARI

Alerji vede deri hastalıklarına neden olur.
Rimeller körlüğe kadar olumsuz sonuçlar doğurabilir.
Gözlerde kaşıntı vede kızarıklık oluşabilir.
Gözlerin mikrop kapımı daha elverişli olur.
Rujlar ağız ile yutulacağından vücuda zararlıdır.
Ruj yendiğinde, zayıflama, karın ağrısı, sinir sistemi bozukluğu, kansızlık, dikkat eksikliği vede felç gibi hastalıklar görülebilir.

Yukarda saydığımız erken yaşta makyaj yapılmasının zararlarına dikkat ederek, çocuklarınıza erken yaşta makyaja alıştırmayın vede yapmalarına izin vermeyin. Daha çok çocuklarınıza makyajın ne kadar zararlı birşey olduğunu belirtin. Yetişkinlerin ne kadar sıklıkla makyaj yapıp, güzel görünmeleri normal de olsa, kimyasallara maruz kalan cilt belli süre sonra tahrişlik yaşamaktadır. Çocuklarınızın cildini erken yaşta köreltmeyin.

Çocuklara Makyaj Yapmak Zararlı Mı, hakkında annelerin vede babaların bilmesi gereken çocuklara makyaj yapmak zararlı mı ile ilgili bilgileri öğrenebilirler. Sizde eğerki çocuklara makyaj yapmak zararlı mı yazımız hakkında sormak istediğiniz sorular varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Çocuklara makyaj yapmak zararlı mı sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kokulu Üzümün Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed