Çocuklarda Tırnak Neden Düşer?

Çocuklarda Tırnak Neden Düşer? Çocuklarda Tırnak Kalkması Nedenleri, Çocuklarda tırnak düşmesi nedenlerini sizler için yazımız da hazırladık.

Çocuklarda Tırnak Neden Düşer? Çocuklarda Tırnak Kalkması Nedenleri

Çocuklarda Tırnak Neden Düşer
Sayfa İçeriği: Çocuklarda Tırnak Neden Düşer, Çocuklarda Tırnak Kalkması Nedenleri, Çocuklarda Tırnak Düşmesi Neden Olur, Bebeklerde Tırnak Düşmesi Olur Mu, Tırnak Düşmesinin Tedavisi Nasıl Yapılır, Tırnak Kalkması Neden Olur, Tırnak Düşmesi Neden Olur, Tırnak Düşmesi Nedenleri, Tırnak Kalkması Nasıl Tedavi Edilir

Çocuklarda tırnak neden düşer, ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Çocuklarda tırnak kalkması nedenleri, hakkında merak ettiğiniz her şeye yazımızın devamından ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Sizde çocuklarda tırnak düşmesi neden olur? sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki çocuklarda tırnak neden düşer? detayları ile yazımız da paylaştık.

Tırnak düşmesi, gündelik hayatta ev kazaları arasın da en sık rastlanan durumlardan birisi ve en acı veren durumdur. Çoğu zamanlar da farkında bile olmadan sert bir yere vurarak darbe alındığın da tırnak bölgesin de çarpmanın da etkisi ile hemen bir morarma görünmektedir. Bu durum ise özellik ile de henüz tam olarak oluşmayan yumuşak tırnak dokusuyla çocuklarda görülmektedir.

ÇOCUKLARDA TIRNAK DÜŞMESİ NEDEN OLUR?

Ayak tırnaklarının uzaması ile sıkı vede dar ayakkabılar giymek tırnak düşme riskini arttırmaktadır.

Ayak ve el tırnaklarını sert bir zemine çarpmak.

El parmaklarını, çekmece, dolap, cam, kapı kenarlarına sıkıştırmak.

Ayak parmaklarını, yatak ayağı, kapı altı, koltuk vede kanepe ayakları arasına sıkıştırmak.

TIRNAK DÜŞMESİNİN TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

BEBEKLERDE TIRNAK DÜŞMESİ OLUR MU?

Tırnak düşmesine genellik ile sert bir zemine çarpma sonucu meydana gelmektedir. Düşmesi beklenen tırnağa, müdahale etmeden doğal yollar ile düşmesi beklenmelidir. Eğer tırnak düşmüyorsa gerisin de çıkacak olan tırnak uzamaya başladıkça, eski tırnak kendi kendine düşmeye başlamaktadır. Eğer tırnak kalkması gibi oldukça can yakıcı ve acı verici bir durum çocuğunuz da meydana geldi ise, canı yanıyorsa o parmağını soğuk suda bekletmek iyi gelecektir. Bir başka alternatif ise, ağrı kesici ilaçları sürdüğünüz sargı bezlerini tırnak uzayana kadar, tırnak çevresine vede kopan tırnağın üzerine sarın. Bu durum ile çocuğunuz daha rahat hareket edecektir. Yeni çıkacak tırnağı da daha rahat koruyarak sağlıklı uzamasına yardımcı olmuş olursunuz.

Vitamin eksikliği sonucu meydana gelen tırnak düşmesi az da olsa bebeklerde de görülebilmektedir. Daha çok ayak tırnakların da görülen bu sorun doktor kontrolün de verilen vitamin ilaçlarıyla iyileşebilmektedir. Bebeğiniz ilaç alamayacak kadar küçük ise bol vitaminli besinlere yer verilmelidir. Günümüz de gelişen teknoloji ile beraber vitamin ilaçları artık bebeklere çok kolay verilebildiği için erken teşhisi yapıldığın da çok kısa bir süre de tedavi edilebilir.

Çocuklarda Tırnak Neden Düşer, yazımız da hazırladığımız çocuklarda tırnak düşmesi nedenlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki çocuklarda tırnak neden düşer, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Çocuklarda tırnak neden düşer, sayfamızı sizde sosyal ağlarınız da arkadaşlarınız ile paylaşabilir vede sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kadayıflı Kek Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + 2 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed