Doğum Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Doğum Temizliği Ne Zaman Yapılmalı? Doğum Öncesi Kişisel Temizlik, Doğum öncesi özel bölge temizliği nasıl yapılmalı? ile ilgili merak edilenler…

Doğum Temizliği Ne Zaman Yapılmalı? Doğum Öncesi Kişisel Temizlik

Doğum Temizliği Ne Zaman Yapılmalı
Sayfa İçeriği: Doğum Temizliği Ne Zaman Yapılmalı, Doğum Öncesi Kişisel Temizlik, Hamilelikte Özel Bölge Temizliği Nasıl Yapılır, Doğum Öncesi Kişisel Temizlik, Doğum Temizliği Ne Zaman Yapılır, Doğum Temizliği Nasıl Yapılmalı, Hamileyken Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı, Doğum Öncesi Tüy Temizliği

Doğum temizliği ne zaman yapılmalı ile ilgili anne adaylarının bilmesi gereken püf noktaları siz değerli dostlarımız için hazırladık. Doğum öncesi kişisel temizlik hakkında tüm merak edilenlere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Doğum öncesi özel bölge temizliği nasıl yapılır? hakkında bilgileri öğrenebilir vede sizde doğuma gitmeden önce kişisel temizliğinizi yapabilirsiniz. Peki doğum temizliği ne zaman yapılmalı? tüm detayları sayfamızda…

Temiz vede sağlıklı bir vücut sırrı her kişinin bakımını hijyenik koşullar ile yerine getirmesi ile olmaktadır. Kişisel temizlikten tutun, beslenmeye kadar her anlamda ekstra özen gösterilmesi gereken gebelik döneminde, anne adayları özen bölge temizliğine yeterince özen göstermez ise enfeksiyon tehlikesi ile karşı karşıya kalabilmekte vede bebeğin de sağlığına olumsuz riskler yaşatabilmektedir.

HAMİLELİKTE ÖZEL BÖLGE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Hamilelik dönemin de, kişisel özel bölge temizliği bir kaç yöntem ile yapılabilmektedir. Sizler için bunları aşağıda sıraladık vede açıkladık. Sizde hijyeninize önem verirseniz, hem sizin, hemde bebeğinizin sağlığını korumuş olursunuz.

Lazer epilasyon makinelerin de kullanılan ışın radyasyon içermediğ için sakıncalı olmamaktadır. Yalnız bunun için yapılmış araştırmalar ise, biraz yetersizdir. O sebeple de, jilet veya ağda tercih etmeniz daha mantıklıdır. Bazı kremler, içinde barındırdığı kimyasal maddelerin bulunduğu yalnız tüyleri de anlık şekilde yok etmektedir. Bu gibi kremler uzman hekimler tarafından önerilmiyor. Tüy dökücü kremler, deri üzerine uygulandığı zaman direkt olarak kana karışabileceğinden hamilelerin bu tür kremlerden kesinlikle uzak durması gerekmektedir.

Tüy dökücü krem.
Ağda yöntemi.
Lazer epilasyon.
Jilet kullanarak temizlik.

DOĞUM ÖNCESİ KİŞİSEL TEMİZLİK NASIL YAPILIR?

Jilet ile temizliğin uygulaması hem pratik, hemde kolay olduğundan aşırı fazla kullanılan jiletleri her temizlik sırasında değiştirilmelidir. Her temizlikte aynı jileti kullanmak, vajinal bölge’de enfeksiyon görülebilmektedir. Uzman hekimler bile ağdanın veya jiletin vurulmaması konusunda, yalnızca makasla kısatılması gerektiğini belirtmektedir. Ağda, kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerden vede sağlamlığı hatta temizliği ile hijyen kurallarına uyulduğu takdirde ise hamilelik döneminde uygulanabilmektedir. Uzmanların görüşlerine göre ise, ağda kullanımının hamileliğin son dönemlerine doğru yapılmasının erken doğuma sebep olabileceği belirtilerek önermiyor. Ağda hamileliğin başlangıç evrelerinde kolaylıkla yapılabilir yalnız 6. aydan sonra karnın büyümesi ile epey zorlaşmaktadır. Anne adaylarının bazıları ise ağda ile uğraşmak yerine güzellik merkezlerini tercih etmektedir. Güzellik merkezlerin de ise, enfeksiyon riskinin fazla olduğu o yüzden ise kullanılacak ürünlerin vede sedyenin temizliğine çok dikkat etmeliler.

Doğum Temizliği Ne Zaman Yapılmalı, yazımız da hazırladığımız doğum temizliği ne zaman yapılmalı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizde doğum öncesi kişisel temizlik nasıl yapılır? ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de doğum temizliği ne zaman yapılmalı, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Doğum temizliği ne zaman yapılmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Metabolizma Nasıl Hızlandırılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + ten =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed