Evde Acil Doğum Nasıl Yapılır?

Evde Acil Doğum Nasıl Yapılır? Evde Doğum Nasıl Yapılır? Evde doğum yapmanın yöntemlerini siz değerli dostlarmız için yazımız da paylaştık.

Evde Acil Doğum Nasıl Yapılır? Evde Doğum Nasıl Yapılır?

Evde Acil Doğum Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Evde Acil Doğum Nasıl Yapılır, Evde Doğum Nasıl Yapılır, Evde Doğum Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli, Doğum Başlayınca Ne Yapılmalı, Evde Doğum Nasıl Yapıtırılır, Doğumun Anında Ne Yapılmalı, Evde Doğum Yapmanın Püf Noktaları

Evde acil doğum nasıl yapılır ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Evde doğum nasıl yapılır? Hakkın da merak ettiklerinize yazımızın devamına giderek ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Sizde evde doğum anında yapılacakları sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Peki evde acil doğum nasıl yapılır? detayları ile yazımız da paylaştık.

Eskilere dayanan bir yöntem olan rahatsızlığı olanları tedavi etme yöntemleri doğum olarakta yapılmaktaydı. Eski zamanlar da sadece hastalıklar değil, kadınların doğumunu da ebe yardımı ile evlerde yapılmaktaydı. Tabi bu durum hale köylerde devam etmektedir. Büyük şehirler de doğumlar ne kadar hastane ortamın da yapılsa da, anadolu’da hala evde doğum yapılmaktadır. Buna gerekçe olarak ise maddi yetersizlik veya yabancıya karşı güvensizlik gibi çeşitli etkenlere bağlı olabilen bu ailelerin haricinde, o anki şartlar gereği hemen müdahale de bulunulması gerekmektedir. Planlı veya plansız olarak evde gerçekleşecek doğum da bilinçli vede dikkatli olmak oldukça hem anne için hemde doğacak bebek için önemlidir.

EVDE DOĞUM YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Evde tek iseniz, en yakın komşunuza haber vermelisiniz.

Acil bir durum da her şeyden önce anne adayının vede çevresindeki kişilerin panik olmaması gerekmektedir. Doğum yapacak olan anne adayı evde tek ise ambulans çağırabilir veya telefon etme imkanı varsa hekimini arayabilir.

Yardım gelene kadar bir yere uzanarak orada öyle beklenilmelidir.

Doğum yapacak anne adayı daima pozitif düşünerek, kendi kendine solunum egzersizleri uygulamalıdır.

Anne adayının durumu müsait ise, ellerini vede vajinal bölgesini yıkaması istenmelidir.

Anne adayının ayakları yere basacak gibi dizler bükük şekilde bacaklarını kaldırmasını isteyin. Omuzlarınıza ve başınızın altına yastık koyulabilir.

Eğer kişi yanınıza gelmeden önce bebeğiniz doğma evresine girdi ise ihtiyaç duyduğunuz her anda ıkınmalısınız.

Doğum yapacağınız zeminin vede malzemelerin tertemiz olmasına dikkat etmelisiniz.

Göbek kordununun bebeğin başına dolanmamış olması gerekmektedir. Yoksa bebek boğulabilir. Böyle durumlar tespit edildiği taktirde, hafif vede yavaş şekilde kordon bebeğin başından aşılarak alınmalıdır.

Bebek doğar doğmaz, temiz bir havluya sarılmalıdır. Daha sonra ise bebek annenin karnına konmalıdır.

Bebeğin baş bölgesi net olarak görüldüğün de amniyon sıvısı aşağı doğru el yardımı ile temizlenmelidir. Sonra baş bölgesi iki el yardımı ile hafifçe alınmalı vede aşağı doğru nazik şekilde bastırılmalıdır. Bebeğin omuzları meydana çıkması için anne adayının ıkınmasına devam etmesi gerekmektedir. Daha sonra kolun üst tarafı göründüğün de baş dikkatlice kaldırılmalı vede diğer omzun çıkması sağlanmalı.

Kesinlikle plasentayı dışarı doğru çekme gayreti uygulanmamalıdır. Kendi doğal olarak çıktı ise havlu veya gazete ile sarılarak bebeğin bulunduğu hizadan yukarı kaldırılmalıdır. Uzman hekime göstermeyi asla ihmal etmeyin vede kesinlikle kordonu siz kesmeyin. Unutmayın ki kordon bağlanmadan kesilmez.

Evde Acil Doğum Nasıl Yapılır, yazımız da hazırladığımız evde acil doğum yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki evde acil doğum nasıl yapılır, yazımız hakkın da sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Evde acil doğum nasıl yapılır, sayfamızı siz de arkadaşlarınızın bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yeşillikler Nasıl Yıkanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − four =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed