Genital Bölge Nasıl Temizlenir?

Genital Bölge Nasıl Temizlenir? Genital Bölge Bakımı Önerileri, Özel bölge temizliği yöntemleri ile ilgili pratik önerileri sizler için yazımız da derledik.

Genital Bölge Nasıl Temizlenir? Genital Bölge Bakımı Önerileri

Genital Bölge Nasıl Temizlenir
Sayfa İçeriği: Genital Bölge Nasıl Temizlenir, Genital Bölge Bakımı Önerileri, Genital Bölge Bakımı Nasıl Yapılır, Genital Bölge Temizliği Önerileri, Genital Bölge Temizliği, Özel Bölge Temizliği Yöntemleri, Genital Bölge Temizliği Acısız Nasıl Yapılır, Genital Bölge Tüy Temizliği

Genital bölge nasıl temizlenir ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Genital bölge bakımı önerileri hakkında merak ettiğiniz tüm her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Sizde özel bölge temizliği yöntemlerine vede genital bölge temizliği önerilerine sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki genital bölge nasıl temizlenir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Özel bölge temizliği, hem hijyen, hemde sağlık açısından son derece önemlidir. Genital bölge temizliği ile ilgili tüm kadının bilmesi gereken önemli noktalar vardır. Özel bölgenin doğru şekilde temizlenmediği vede hijyeni sağlanmadığı sürece yanma, kötü koku, kaşıntı gibi hoş olmayan zor durumda bırakacak problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bilmediğiniz ürünleri onay almadan kullanmak genital bölgedeki oramın dengesinin bozulmasına ayrıca da her türlü hastalıktan korumak için görevi bulunan iyi huylu bakterileri de azaltarak çeşitli enfeksiyonlara açık hale getirmesine neden olmaktadır. Uzmanların ise kadınlara sık sık uyarılarda bulunmasının nedeni de budur. Anatomik açıdan bulunan asimetrik durumlar veya sarkmalar ise temizlik ile bakımı zorlaştırmaktadır. Bu nedenle genital bölgeyi iyi tanımak vede bakıma önem vermek gerekir. Genital bölge temizliği ile ilgili size yazımızın devamında maddeler ile ayrıntılı bilgileri hazırladık.

GENİTAL BÖLGE BAKIMI NASIL YAPILIR?

GENİTAL BÖLGE TEMİZLİĞİ ÖNERİLERİ

Alkalı Ph’a sahip olan sabunlar asit Ph’daki genital bölgedeki florasını bozarak mantar enfeksiyonları başta olmak üzere bazı mikroorganizmaların kolonizasyonunu arttırmaktadır. O yüzden banyo yapar iken dış genital alanınızı yalnızca suyla yıkayın ve alkali Ph’daki sabunları asla tercih etmeyin.

Terlemenin azaltılması için sentetik değil de, pamuklu iç çamaşır tercih edilmelidir. Bu şekilde genital alanınız nefes alır. Giydiğiniz pantolonların da sizi sıkmayacak, geniş vede rahat olması genital bölge sağlığınız için önem taşımaktadır.

İdrar ya da büyük abdest sonrası suyla o bölgenin temizlenmesi oldukça önemlidir. Temizlenme ise her zaman önden arkaya doğru olmalıdır. Yalnız bölgenin nemli kalmaması için taharet sonrası yumuşak, kokusuz vede beyaz renkli tuvalet kağıtlarıyla iyi bir kurulama sağlanmalıdır.

Duş sonrası iyice kurulamanız hatta fön makinesiyle kurutmanız bazı bakteriyel vede mantar enfeksiyonlarından sizi koruyacak. Bu durumun aynısı havuz vede deniz sonrası içinde geçerli olmaktadır. Islak mayo ile uzun süre dinlenmeniz de enfeksiyon riskini arttırmaktadır.

Genital Bölge Nasıl Temizlenir, yazımız da hazırladığımız genital bölge temizliği önerilerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki genital bölge nasıl temizlenir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Genital bölge nasıl temizlenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Pazar Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed