Hamilelikte Ateş Basması Neden Olur?

Hamilelikte Ateş Basması Neden Olur? Hamilelikte Sıcak Basması, nedenleri ile ilgili kadınların bilmesi gerekenleri yazımızda hazırladık…

Hamilelikte Ateş Basması Neden Olur? Hamilelikte Sıcak Basması

Hamilelikte Ateş Basması Neden Olur
Sayfa İçeriği: Hamilelikte Ateş Basması Neden Olur, Hamilelikte Sıcak Basması, Hamilelikte Ateş Basması Nedenleri, Hamilelikte Ateş Basması Nasıl Geçer, Sıkıntı Ateş Basması Hamilelik Belirtisi Mi, Ateş Hamilelik Belirtisimidir, Hamilelikte Ateş Basması Ve Cinsiyet, Hamilelik Belirtisi Ateş Yükselmesi, Erken Gebelik Ateş, Erken Gebelikte Ateş Yükselir Mi, Hamilelikte Sıcak Basması Ve Üşüme

Hamilelikte ateş basması neden olur ile ilgili bilinmesi gerekenleri yazımız da siz değerli dostlarımız için hazırladık. Hamilelikte sıcak basması hakkında yazımızın devamına giderek bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizde ateş basması hamilelik belirtisi mi? yoksa cinsiyet belirtisi mi? merak ediyorsanız sayfamızda hazırladığımız hamilelikte ateş basması neden olur? yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Gebelik anne adayları için zor bir süreç olarak görünmekte vede bu zorlu süreçte bir çok sorun yaşanabilmektedir. Bu sorunlar arasında ise ateş basması yada diğer adı ile sıcak basması sıklıkla görülebilmektedir. Gebelik boyunca anne adaylarının bir çoğun da ateş basması şikayeti yer almaktadır. Bu durum her anne adayı için farklı nedenleri olabilmektedir. Hamilelikte progesteron vede östrojen hormonlarında yaşanan inş-çıkışlar hamilelikte sıcak basmasının ana nedenlerindendir. Sıcak basması yada ateş basması hamilelik belirtisi olarak görülebilmektedir. Hamilelik süreçlerinde de yaşanan yorgunluk, stres vede uyku bozukluğu durumları ateş basmasına sebep olabilmektedir. Sıcak basmasının bebeğin cinsiyetiyle hiç bir alakası yoktur. Araştırmalara göre geceleri olmak üzere hamilelerin %75’inin erken gebelik dönemin de sıcak basmasından şikayetçi olduğunu vurgulamıştır.

HAMİLELİKTE ATEŞ BASMASI NEDENLERİ?

Gebelikte en sık rastlanan durumlardan biri sıcak basmasıdır. Bu durum geçicidir vede herhangi bir müdahale edilmese bile bu sorun uzun sürmez. Gebeliğin bir parçası olan sıcak basması sorunu bebeğiniz doğar doğmaz geçmektedir.

Vücut ısısında yükselme.
Hormonlarda artış.
Troidlerin çok çalışması.
Dehidrasyon. Yani vücudun susuz kalması.
Aşırı kilo alımı.
Metabolizmadaki değişimler.
Asabiyet, öfke vede stres hali.
Düzensiz uyku vede beslenme.
Yetersiz sıvı tüketimi vede buna bağlı olarak sıvı kaybı.

HAMİLELİKTE ATEŞ BASMASI NASIL GEÇER?

Çay vede kahve tüketimini azaltın.
Sık sık ılık duş almanız ateş basmasını en aza indirir.
Gece uykunuz da ateş basması şikayetleriniz için serin ortamlarda uyuyun.
Terleme nedeni ile kaybedilen sıvıyı, yeniden kazanmak için bol bol su tüketin.
Baharatlı vede acı yiyecekler tüketmekten kaçının.
Bol bol yüzün vede düzenli şekilde egzersiz yapın.
Bol bol su tüketin. Yanınız da her zaman bir şişe su bulundurun.

Hamilelikte Ateş Basması Neden Olur, hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Hamile kadınlar için hazırladığımız, hamilelikte ateş basması neden olur ile ilgili sormak istediklerinizi bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hamilelikte ateş basması neden olur sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ödem Nasıl Geçer?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed