Hamilelikte Düşük Belirtileri Nelerdir?

Hamilelikte Düşük Belirtileri Nelerdir? Kanama Olmadan Düşük Olur Mu? Düşükten sonra tekrar hamile kalınır mı? Hakkında merak edilen sorular yazımızda…

Hamilelikte Düşük Belirtileri Nelerdir? Kanama Olmadan Düşük Olur Mu?

Hamilelikte Düşük Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Hamilelikte Düşük Belirtileri Nelerdir, Kanama Olmadan Düşük Olur Mu, Kanama Olmadan Düşük Olur Mu, Düşük Nedir, Hamilelikte Düşük Belirtileri, Hamilelikte Düşük Neden Olur, Hamilelikte Düşük Nasıl Anlaşılır, Düşük Sonrası Hamile Kalınır Mı, Hamilelikte Düşükten Korunma Yolları, Düşük Riskine Karşı Alınacak Önlemler

Hamilelikte düşük belirtileri nelerdir ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına alarak, ayrıntılı olarak hazırladık. Kanama olmadan düşük olur mu? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Düşükten sonra tekrar hamile kalınır mı? ve Hamilelik için düşüğe karşı alınacak önlemler ile ilgili soruların cevaplarına sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki hamilelikte düşük belirtileri nelerdir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Hamilelik serüvanı yaklaşık olarak 40 hafta sürmektedir. İlk 20 haftasından önce görülen düşük anne adayının vede bebeğin hayatını etkileyen en ciddi vakalardan biridir. Hamilelikte düşük, en önemli sağlık sorunlarının habercisi olmaktadır. Bu durum son derece üzüntü vede mutsuzluk yaratan bir duygu olduğundan kimse tarafından istenilen bir durum değildir. Riskli hamilelik grubunda bulunan hamilelerin, düşükten korunmaları adına uzman hekim tavsiyelerine uymaları gerekmektedir. Hamilelikte düşük anlaşılabilmesi için en önemli belirti ise kanamadır. Bu durumda özellikle ilk trimesterda kanamaya ağrı da eşlik ediyor ise düşükten şüphe edilmelidir. Yalnız bu durum her kanama görüldüğün de düşük gerçekleşiyor demek değildir. Kanama harici de düşük yaşanabilir. Belirtileri ise farklı şekillerde kendini göstermektedir. Hamilelikte en sık ortaya çıkan düşüklük nedeni kromozomlardaki uyumsuzluklardan kaynaklıdır. Kromozomlardan bir tanesi görevini düzgün şekilde yerine getirmez ise düşük olabilmektedir. Hamilelikte düşük ile ilgili daha ayrıntılı bilgileri yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz.

KANAMA OLMADAN DÜŞÜK OLUR MU?

HAMİLELİKTE DÜŞÜK BELİRTİLERİ

Karın ağrısı.
Vajinal kanama. Kanama damla veya leke gibi bazen de yoğun ve parlak renkte görülebilir.
Sırt ağrısı.
Kahverengi veya pembemsi akıntı.
Kasık tarafında görülen kramplar.
Ateşlenme durumu.
Mide bulantısı vede kusma.
Vajinadan parça gelmesi.
Halsizlik de hamilelikte düşük belirtileri arasında yer almaktadır.

Anne adayının erken hamilelik dönemin de, vajinasından gelen kanama düşük olarak değerlendirilebilir. Düşüğün en belirgin özelliği ise rahim ağzında açılma veya herhangi bir farklılık olmamasıdır. Hamilelikte düşük hissetmek sanıldığı kadar kolay değildir. İlk 20 haftalık süreçten önce gerçekleşen hamilelik kaybında ise bebeğin yaşamını yitirmesi düşük olarak sonuçlanmaktadır. Hamilelikte ilk 12 haftada ortaya çıkan düşükler erken düşük, 12. hafta ile 20. hafta arasındaki düşükler ise geç düşük olarak gözlenmektedir. 20. haftaya kadar bir şey olmazda 20. haftadan sonra bebeğin hayatını yitirmesi sonucu ölü doğum yaşanmaktadır.

Kanama olması her zaman düşüğün gerçekleşeceği anlamına gelmez. Ağrı ya da kanama görülmüyor ise vajinadan da su fışkırıyor ise bu durum düşüğün olacağını göstermektedir. Vajinadan gelen şekilsiz dokunun uzman hekim gözetiminde olması lazım. Vajinadan gelen parçayı anne adayı bir kaba koyarak uzman hekime göstermelidir. Doktorun yapacağı tahlilin düşüğün nedenini gösterme ihtimali az olsa da, dokunun plasenta dokusu olduğunun tahlille onaylanması dış gebelik olasılığını yok etmektedir. Hamilelikte düşük riskinden korunmak için bazı alınabilecek önlemler bulunmaktadır. Planlı hamilelik düşünülüyor ise alkol vede sigara gibi zararlı alışkanlıklar kesinlikle bırakılmalıdır. Anne adayı beslenme düzeninin yerine oturması için sağlıklı vede dengeli beslenme programları yapmalıdır.

Folik asit tüketimi en az 3 ay öncesinden başlanılmalıdır. Aşırı kafein tüketmek bu durumda sakıncalıdır. Bir takım enfeksiyonlardan uzak durmak için sağlığınıza dikkat etmeli vede ağır spor hareketlerinden kaçınılmalıdır. Anne adaylarından daha önce düşük yapanlar, rahminde veya diğer üreeme organlarında anatomik anormalliler olma durumuna karşı sağlık kontrolüne mutlaka gitmelidir. Ailede şeker hastalığı var ise kan şekeri seviyesinin durumuna bakılmalıdır. Antasit ve Tylenol hariç ilaç almadna önce doktora danışılmalıdır.

DÜŞÜK SONRASI HAMİLE KALINIR MI?

Bir diğer merak edilen konu ise düşük yaptıktan sonra tekrar hamile kalınır mı? Düşük yaşayan anne adayı en az 3 regl dönemi sonrasında hamile kalması mümkündür. Bu aşama geçtikten sonra tekrar hamilelik planlaması yapılabilir. Böylelikle hamileliğin düşük ile sonlanmaması için gerekli önlemlerin alınması vede doktor tavsiyelerine uyulması lazım. Büyük çoğunlukla kadınlara düşükten sonra hamilelik zamanında cinsel ilişki yasaklanabilmektedir. Bazı önlemler anne adayının düşük yapma riskini ortadan kaldırmaktadır.

Hamilelikte Düşük Belirtileri Nelerdir, yazımız da hazırladığımız hamilelikte düşük belirtileri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki hamilelikte düşük belirtileri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Hamilelikte düşük belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da hamilelikte düşük belirtileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tavada Fındık Kavurması Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed