Hamilelikte Görülen Rahatsızlıklara Ne İyi Gelir?

Hamilelikte Görülen Rahatsızlıklara Ne iyi Gelir? Hamilelik Sorunları… Anne adaylarının hamilelik dönemlerin de karşılaşmış olduğu rahatsızlıklar…

Hamilelikte Görülen Rahatsızlıklara Ne İyi Gelir? Hamilelik Sorunları…

Hamilelikte Görülen Rahatsızlıklara Ne iyi Gelir
Sayfa İçeriği: Hamilelikte Görülen Rahatsızlıklara Ne İyi Gelir, Hamilelik Sorunları, Hamilelikte Görülen Şikayetler Nasıl Geçer, Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir, Hamilelikte Mide Bulantısı Ne Zaman Başlar, Hamilelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir, Hamilelikte Aşırı Bulantı Nasıl Geçer, Hamilelikte Mide Bulantısı Ne Zaman Geçer, Hamilelikte Mide Ağrısına Ne İyi Gelir, Hamilelikte Görülen Sorunlara Ne İyi Gelir, Hamilelik Şikayetleri

Hamilelikte görülen rahatsızlıklara ne iyi gelir ile ilgili merak edilenler vede hamilelik sorunları hakkında anne adayların bilmesi gerekenleri yazımız da hazırladık. Sizde eğerki hamilelikte görülen sorunlara ne iyi gelir? hakkında bilginiz yoksa vede ilk kez doğum yapacaksanız yazımızın devamına giderek bilgilere ulaşabilirsiniz. Hamilelikte görülen rahatsızlıklar hakkında bilmeniz gerekenleri sayfamızda hazırladık.

Anne adaylarının en sık karşılaştığı hamilelik dönemlerinde rahatsızlıklar vede tedavi yöntemlerini yazımız da bulabilirler. Anne adaylarının hamilelik dönemlerinde vermiş olduğu şikayetler her anne adayın da aynı etkiyi göstermemektedir. Tabi aynı etkiyi göstermese de bir çok anne adayının yaşamış olduğı sıkıntılar aynıdır. Anne adayların da bulunan şikayetler genellikle mide bulantıları başta olmak üzere mide yanması, kramp, el ve ayak şişliği vede ödem gibi sorunlar görülmekte bu gibi rahatsızlıkların da anne adayları uygulayabileceği bir kaç pratik yöntemler sayesinde hepsinden kurtulabilirler.

HAMİLELİKTE GÖRÜLEN ŞİKAYETLER NASIL GEÇER?

– MİDE YANMASI : Mide yanması genellikle hamileliğin 20. vede 25. haftası kendini göstermektedir. Anne adayını bu dönem de baya bir zorlamaktadır. Mide yanmasına iyi gelmesi için öğünlerinizi arttırarak bol baharatlı vede acılı besinlerden uzak durmalısınız.

– BAŞ AĞRISI : Baş ağrısı hamileliğin ilk dönemlerinde görülebilmektedir. Baş ağrısı için ise uygulayacağınız soğuk kompreslerle geçirebilirsiniz.

– KRAMP : Kramp magnezyum vede kalsiyum yetersizliğinden meydana gelen kramplarınız için ise doktorunuzun tavsiye ettiği tabletleri kullanabilirsiniz.

– KABIZLIK : Kabızlık için bol bol sıvı tüketmek vede lifli gıdalarla beslenmeniz gerekmektedir. Kabızlık için çok dikkat etmelisiniz vede beslenmenize özen göstermelisiniz.

– ÖDEM : Ödemi yok etmek için yapmanız gereken tuz tüketiminden uzak durmanız yada azaltmanızdır. Bacağınızı yüksekte tutmakta ödem oluşumunun önüne geçmektedir. Eğerki ödem ile birlikte el vede ayaklarda da şişlik görülüyor ise muhakkak doktora görünmelisiniz.

Hamilelikte Görülen Rahatsızlıklara Ne İyi Gelir ile ilgili anne adaylarının bilmesi gerekenleri hazırladık. Eğerki sizin de hamilelikte görülen rahatsızlıklara ne iyi gelir yazımız hakkında kafanıza takılan sorular varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hamilelikte görülen rahatsızlıklara ne iyi gelir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çocuğunuzun Daha İyi Duymasını Destekleyecek Besinler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed