Hamilelikte Kasık Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte Kasık Ağrısı Neden Olur? Hamilelikte Kasık Ağrısı Nedenleri, Hamilelikte kasık ağrısı nasıl geçer? Hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.

Hamilelikte Kasık Ağrısı Neden Olur? Hamilelikte Kasık Ağrısı Nedenleri

Hamilelikte Kasık Ağrısı Neden Olur
Sayfa İçeriği: Hamilelikte Kasık Ağrısı Neden Olur, Hamilelikte Kasık Ağrısı Nedenleri, Hamilelikte Kasık Ağrısı Nedenleri Nelerdir, Hamilelikte Kasık Ağrısı İle İlgili Bilmeniz Gereken Tüm Bilgiler, Hamilelikte Kasık Ağrısı Nedenleri, Hamilelikte Kasık Ağrısı Tedavisi, Hamilelikte Tehlikeli Kasık Ağrısı Çelitleri Nelerdir, Hamilelikte Kasık Ağrısı Nasıl Geçer, Hamilelikte Şiddetli Kasık Ağrısı Neden Olur, Hamilelikte Kasık Ağrısı Olur Mu, Hamilelikte Sağ Kasık Ağrısı, Hamilelikte Kasık Ağrısı Nedir, Hamilelikte Kasık Ağrısı Bebeğin Cinsiyetini Belirler Mi

Hamilelikte kasık ağrısı neden olur ile ilgili bilinmesi gereken bazı nedenleri siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Hamilelikte kasık ağrısı neden olur? Hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Hamilelikte kasık ağrısı nasıl geçer? ve Hamilelikte kasık ağrısına ne iyi gelir? Sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki hamilelikte kasık ağrısı neden olur? Detaylı olarak yazımız da paylaştık.

Kasık ağrıları hamilelik dönemin de anne adaylarının karşısına sık sık çıkmaktadır. Özellikle de ilk kez anne olacak insanların endişe duydukları bir durumdur. Sol vede sağ kasık bölgelerin de meydana gelen ağrılar yetmezmiş gibi bir de bebeğe zarar verebileceği düşüncesi anne adaylarının kaygı duymasını tetikleyen durumlardandır. Kasık ağrısı her hamilelikte görünmemektedir. Yalnız şiddetli vede hafif kasık ağrısı görülen hamilelikte bu ağrıların neden meydana geldiği vede nasıl düzelebileceği hakkında bilgileri yazımızda sizler için hazırladık.

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI NEDENLERİ NELERDİR?

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKEN TÜM BİLGİLER

Gebelik dönemin de anne adayının rahmi içinde büyüyen bebek gerek hacim, gerekse ağırlık olarak anne adayını zorlamaktadır. Bebeğin ise karın içinde büyüdüğü zamanlarda daha çok hissedilen kasık ağrıları rahim ağzın da bebeğe yer açılması şeklinde de görülmektedir. Bebeğin büyümesi olarak bakılan bu durum aslında iyi bir duruma işaret eden bir durummuş gibi görünse de bazı tehlikeli ağrılar anne adayını vede bebeğe riskli olabilir. O yüzden bu gibi şikayetler de geç kalınmadan uzman hekime gitmek önemlidir. Genellikle gebeliğin 2. trimesterında yani 2. üç aylık döneminde rastlanan bu durum anne karnındaki bebeğin büyümesi vede vücudun doğuma hazırlanması gibi etkenlerden dolayı görünmektedir. Tehlikeli vede şiddetli olmadığı sürece hamilelikte normal karşılanan kasık ağrıları hamilelikteki karın ağrılarıyla aynı nedenlerden dolayı meydana gelir.

Pelvis bölgesin de yer alan rahim bebek sahibi olmadan önce, bebeğin oluşması ile birlikte yavaş yavaş büyümektedir. Etrafındaki organları da iterek baskı yapmaktadır. Rahmi, yerine sabit kılan bağların gerilmeye başlaması kasık sancılarını beraberinde getirir. İlk kez doğum yaşayacak anne adaylarında daha erken aylarda görülen kasık ağrılarının nedenlerini ise bazı maddeler ile aşağıda verdiğimiz gibidir.

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI NEDENLERİ

– Yuvarlak bağ; Rahmin iki üst tarafın da başlayarak dış genital bölgeye kadar gelen bağlar yuvarlak bağ olarak adlandırılmaktadır. Oturmaya göre daha çok yatakta yatar iken dönme sırasın da ya da birden ayağa kalkıldığında kramp gibi görülen şiddetli sancılar kasık ağrısını ortaya çıkarır.

– Gaz oluşumu vede kabızlık sorunu; Gebelik dönemin de baskın olan progesteron hormonu bağırsaklardaki işleyişi azalmaktadır vede mide ile bağırsaklar da bir takım sorunlara neden olur. Midede oluşan gaz ile bağırsaklar da meydana gelen kabızlık kasık ağrısına neden olur.

– Rahimde baskı vede bebeğin büyümesi; Leğen kemiğinin gevşemesiyle hamilelerde kasık ağrısı yaşanmaktadır.

HAMİLELİKTE TEHLİKELİ KASIK AĞRISI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Düşük gebelik hali.
İdrar yolların da ortaya çıkan enfeksiyon riskleri.
Düşük riski.
Hamilelik zehirlenmesi.
Plasentanın erken dönemde ayrılması vede kanama gelmesi.

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI NASIL GEÇER?

Uzun süreli ayakta kalmamaya dikkat etmelisiniz.
Ağır yükler taşımamaya dikkat edilmelidir.
Kasık bölgesini desteklemek için hamilelik yastıkları tercih edilmelidir.
Sıcak kompres yapmak, küvette suda durmak, sıcak banyo kasık ağrılarını gevşetmekte.

Hamilelikte Kasık Ağrısı Neden Olur, yazımız da hazırladığımız hamilelikte kasık ağrısı nedenlerini öğrenebilirsiniz. Hamilelikte kasık ağrısı neden olur, yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hamilelikte kasık ağrısı neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Azelderm Krem Nasıl Sürülür?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × four =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed